قدم‌های استوار در راه حرم عشق/تردد در مهران از۱٫۵ میلیون نفر گذشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی

قدم‌های استوار در راه حرم عشق/تردد در مهران از۱٫۵ میلیون نفر گذشت

مهرخبرگزاری مهر |
ایلام - با نزدیک شدن به اربعین سید و سالار شهیدان سیل مشتاقان و زائران ابا عبدالله الحسین (ع) در پایانه مرزی مهران هر ساعت در حال افزایش است.

خبرگزاری مهر-گروه استان‌ها: با نزدیک شدن به اربعین سید و سالار شهیدان سیل مشتاقان و زائران ابا عبدالله الحسین (ع) در پایانه مرزی مهران حال و هوای دیگری دارد.

ترددها به اوج خود رسیده، عده‌ای از زائران هم در حال بازگشت هستند، طبق اعلام فرمانده انتظامی ایلام ترددها در مرز مهران از اول ماه صفر تاکنون از مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هم گذشته است.

سردار نورعلی یاری اظهار داشت: از مجموع این آمار، ۸۰ درصد خروج پیدا کرده و ۳۰ درصد ورود داشته‌اند.

افزایش ۴ برابری خروج زوار

استاندار ایلام نیز از ثبت رکورد جدید تردد از مرز بین المللی مهران خبر داد و گفت: پس از آنکه روز پنجشنبه ۱۸ مهر ماه قریب ۲۹۰ هزار تردد در مرز مهران به ثبت رسید این روند افزایشی ادامه یافته و در روز جمعه بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مرز تردد داشته باشند.

قاسم سلیمانی دشتکی ادامه داد: آمارها نسبت به مدت مشابه افزایش ۴ برابری را نشان می‌دهد.

قدم‌های استوار در راه حرم عشق/تردد در مهران از۱٫۵ میلیون نفر گذشت - 8

وی از شکل گیری موج برگشت زوار خبر داد و افزود: اگر نیاز باشد روند عبور و مرور یا با توقف یا تغییر مسیر تعدیل می‌شود البته در مناطقی این رویکرد اجرا می‌شود که موکب‌ها و محل اسکان وجود داشته باشد و امکان پذیرایی از زوار در صورت توقف موقتی میسر شود.

وی در ادامه با اشاره به مشکل آب آشامیدنی زوار گفت: برای رفع مشکل سه میلیون بطری آب معدنی وارد مرز مهران شد.

رئیس ستاد اربعین استان یکی از نیازهای ستاد اربعین را فراهم کردن اتوبوس به اندازه کافی در هنگام برگشت زوار عنوان کرد و گفت: در این راستا نیازمند همکاری بیشتر وزارت راه و شهرسازی هستیم به همین خاطر از فردا این عزیزان در مرز مهران مستقر می‌شوند.

وضعیت جاده‌های استان ایلام

رئیس پلیس راه ایلام نیز اظهار داشت: خوشبختانه با وجود حجم بالای تردد‌ها در استان ایلام و حجم زیادی که از محورهای ارتباطی استان ایلام به سمت دروازه عتبات عالیات می‌رود، در حال حاضر تمامی محورهای مواصلاتی استان باز است و تردد در آن‌ها در جریان است.

سرهنگ رضا همتی زاده عنوان کرد: تمامی تردد‌ها تحت نظارت مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی و پلیس ناجا است.

وی گفت: همه واحدهای گشتی حضور بسیار خوبی را دارند. دوربین‌های پایش تصویری فعال هستند و تمهیدات لازم در جهت پیشگیری از گره‌های ترافیکی و وقوع تصادفات تحت نظارت و کنترل ما هستند.

وی افزود: در جاده‌های مواصلاتی به مهران ترافیک بسیار سنگین است.

رئیس پلیس راه ایلام از افزایش ۱۰۰درصدی ترددها در مرز مهران به ایلام خبر داد و گفت: مسیر تردد زائران از مرز مهران به ایلام از طریق هوایی نیز کنترل می‌شود که این موضوع، آرامش خاطری برای عاشقان اباعبدالله الحسین خواهد بود.

آخرین اقدامات انجام شده برای مشکلات حمل و نقل و آب آشامیدنی در آن سوی مرز

رئیس قرارگاه اربعین در مرز مهران در خصوص مشکلات مطرح شده در آن سوی مرز مهران در بحث آب و حمل و نقل اظهار داشت: قطعا با توجه به حجم بالای تردد در مرز مهران بعضی از مشکلات وجود دارد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

احمد کرمی گفت: با تانکرهای آبرسانی در حال تامین آب زائران در آن سوی مرز مهران هستیم.

وی با اشاره به تردد ۳۰۰ هزار نفر طی امروز از مرز مهران، افزود: در بحث توزیع آب معدنی در آن سوی مرز اقدامات زیادی انجام شده و الان هم در حال انجام است.

کرمی تصریح کرد: برای بحث حمل و نقل نیز ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به آن سوی مرز اعزام شده است.

وضعیت شهر و پارکینگ‌های مهران

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: ترافیک در مبادی ورودی سنگین و پرحجم است و ظرفیت خالی برای پارک خودرو در فضای شهری وجود ندارد

سرهنگ ابوالفضل کهزادی اظهارداشت: مشاهدات هوایی حاکی از تکمیل ظرفیت ۱۰۰ درصدی پارکینگ‌های درون شهری و حاشیه خیابان‌ها و فضای عمومی است.

وی با بیان اینکه اعمال محدودیت‌های ترافیکی درمبادی ورودی مهران همچنان به قوت خود باقی است، افزود: زائران می‌توانند برای خروج از کشور ازطریق کمربندی شرقی به پایانه مرزی مراجعه کنند.

قدم‌های استوار در راه حرم عشق/تردد در مهران از۱٫۵ میلیون نفر گذشت - 28

کهزادی با اشاره به اینکه تلاش‌ها برای روان سازی ترافیک درمهران تشدید شده است، تصریح کرد: تمامی معابر درون شهری باز و ترافیک در آنها جریان دارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام از زائران خواست وسیله نقلیه شخصی خود را در پارکینگ‌های بیرون شهر پارک و اصراری برای حرکت به سمت پایانه مرزی با خودوری شخصی نداشته باشند.

۲۴۸مورد خدمات رسانی در سوانح جاده‌ای و رانندگی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از ۱۳ لغایت ۱۸مهرماه تعداد ۳۰ هزار و ۵۲۷ مورد خدمت درمانی به زائران اربعین حسینی در سطح استان ایلام ارائه شده است.

محمد کریمیان عنوان کرد: از تعداد کل خدمات، ۲۴۸مورد مربوط به سوانح جاده‌ای و رانندگی بوده است.

اتوبوس به تعداد کافی برای برگشت زائران در مرز مهران وجود دارد

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام نیز گفت: پرترددترین محورهای استان ایلام را در این مدت (ابتدای ماه محرم تاکنون) محور ایلام - صالح آباد - مهران عنوان بوده است.

محمد حسنی از اختصاص یک هزار و ۹۰۰ اتوبوس برای انتقال زائران در مرز مهران خبر داد و یادآور شد: با توجه به افزایش میلیونی زائران نسبت به سال گذشته و ظرفیت محدود اتوبوس، سه پس کرانه برای مهران از جمله پس کرانه‌های اندیمشک، همدان و کرمانشاه تعریف شده است.

قدم‌های استوار در راه حرم عشق/تردد در مهران از۱٫۵ میلیون نفر گذشت - 37

وی تاکید کرد: مسافران بصورت چرخشی بین مهران و این شهرها انتقال پیدا می‌کنند و از آنجا به شهرهای خود منتقل می‌شوند که برای حالت پیک نیز یک هزار و ۹۰۰ اتوبوس برای چرخش انتقال زائران در نظر گرفته شده است.

وی یادآوری کرد: در حال حاضر ناوگان اتوبوسی برای جابجایی مسافران درپایانه برکت مستقر هستند، اتوبوس به اندازه کافی برای برگشت زائران وجود دارد و مشکل خاصی برای جابجایی زائران وجود ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رصد مداوم وضعیت گود برج میلاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: شایعاتی منتشر شد که حرکاتی در خاک این گود انجام شده و به این واسطه برج میلاد هم در کنار آن حرکت کرده و به این واسطه برج کج شده است. آقای صبوری دیلمی افزود: برج میلاد اصلا ربطی به این گود ندارد، زیرا فاصله آن تا گود بسیار زیاد است. وی افزود: تاکید می‌کنم که این گود هیچ ربطی به برج میلاد ندارد و پایش سلامت این برج همیشه در حال انجام است و فاصله‌اش با گود زیاد است. ولی فعلا هیچ حرکت غیرمجازی نداشتیم برای همین در سالن همایش‌های برج میلاد مراسم برگزار می‌شود. هم اکنون هم بر اساس نوع همکاری میان حوزه عمرانی و سازمان مشارکت‌های شهرداری انجام گرفته است.

بهسازی ساختمان‌های پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​خطر زلزله و ایمن نبودن ساختمان‌های پایتخت، همیشه موضوعی نگران کننده بوده است. بی توجهی به کیفیت ساخت و سازها، هشداری است تا خطر زلزله بیشتر از قبل جدی گرفته شود. مقاوم سازی سقف‌ها و دیوار‌ها از طریق محاسبات مهندسی موضوعی بود که در نشست تخصصی «بهسازی لرزه‌ای نسبی ساختمان‌های متداول شهر تهران» بررسی شد.

فیلم | وضعیت سانتیاگوی شیلی بعد از طوفان مردمی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

فیلم | این شما و این ربات عنکبوتی ماه‌پیما!

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
استارتاپ انگلیسی اسپیس‌بیت ربات ۴ پایی را طراحی کرده که قادر به زیست در تمامی شرایط آب و هوایی بوده و به عنوان ماه‌نورد از آن استفاده خواهد شد. سازندگان می‌گویند کم هزینه‌ترین ماه‌گرد را ساخته که بدون دردسر قابل پرتاب بوده و به آسانی روی ماه قرار گرفته و شکل عملیاتی به خود می‌گیرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
کریل ترشین که با بازوان غیرمتعارف و مضحک خود معروف شده با شرکت در مسابقات MMA (مبارزات ورزش‌های مختلط رزمی) تنها در طی سه دقیقه از دور مسابقه خارج شد. این بدنساز ۲۳ ساله اهل روسیه که ملقب به «Popeye» (ملوان زبل) است در یک مسابقه MMA مقابل حریفی ۴۳ ساله به نام Oleg Mongol قرار گرفت و در سه دقیقه شکست خورد. این جوان بر اثر تزریق بیش از حد مجاز سینتول اندازه دور بازوهایش را به ۶۴ سانتی متر رسانده است. سینتول ماده‌ای تزریقی و بسیار مضر است که به صورت دست ساز تهیه و به صورت زیر زمینی و در بازار سیاه به بدنسازان عرضه می‌شود و بدنسازان نیز این ماده را در عضلات خود تزریق می‌کنند تا به حجم موضعی برسند که عوارض جانبی ویران کننده و کشنده‌ای دارد. سینتول نه جذب و نه دفع می‌شود و به مرور در عضلات گندیده و عفونت کرده و فرد را با خطر مرگ رو در رو می‌کند.

پیام اربعین برای دلدادگان راه حسین

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
رسانه اربعین پیام اهل حسین را به هر طریق به گوش اهل جهان و عاشقان حسین (ع) می‌رساند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ۴۰ روز نمایش دلدادگی به سالار شهیدان از نجف تا کربلا با حضور زواری از ۵۵ کشور جهان آن را به بزرگترین پیاده‌روی جهان تبدیل کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

جهانگیری: مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریعتر لوایح FATF و CFT را تصویب کند.

خبری1 ساعت قبل

شدت گرفتن بارش‌های پاییزی در آخرین روز مهرماه

خبری3 ساعت قبل

کار نتانیاهو با قدرت به پایان خود رسید!

خبری4 ساعت قبل

رشد ۳ درصدی آمار زائران لرستان در اربعین امسال

ایسنا7 دقیقه قبل

ساخت مرکز علوم و فن‌آوری هسته‌ای در صربستان توسط روس اتم

ایسنا8 دقیقه قبل

اردوغان: در روز‌های اخیر صدا‌هایی از ایران درباره عملیات ترکیه در سوریه شنیدم که مرا ناراحت کرد/لازم بود روحانی این گونه اظهارات را ساکت کند

اقتصادنیوز9 دقیقه قبل

هشتمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان لرستان برگزار شد

خبرآنلاین10 دقیقه قبل

فضای اماکن ورزشی اخلاقی باشد

ایسنا10 دقیقه قبل

بابک حمیدیان همبازی پریناز ایزدیار شد

خبرآنلاین10 دقیقه قبل

نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با دبیر ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای کشور

خبرآنلاین10 دقیقه قبل