وقتی پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان کرمان عملا نتیجه‌ای به دنبال نداشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
وقتی پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان کرمان عملا نتیجه‌ای به دنبال نداشت

وقتی پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان کرمان عملا نتیجه‌ای به دنبال نداشت

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
وقتی نمایندگان تام‌الاختیار، اختیار لازم برای تصمیم‌گیری در زمینه صدور مجوز را نداشتند استاندار کرمان مدیران استان را ملزم به حضور در جلسات پنجره واحد سرمایه‌گذاری کرمان کرد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سه شنبه ۲۲ مرداد امسال بود که پنجره واحد خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمان که با حضور محمدجواد فدایی استاندار کرمان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شده بود در ابتدای جلسه از سوی استاندار کرمان لغو شد.

استاندار کرمان در ابتدای جلسه پنجره واحد خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمان عذر دستگاه‌هایی را که مدیر آن در جلسه حضور نداشتند را خواست و گفت: دستگاه‌هایی که مدیر آن در جلسه حضور ندارند از سالن خارج شوند و از نظر ما عدم حضور مدیر در این جلسه قابل قبول نیست.

و این مسئله سبب شد تا جلسه آن روز پنجره واحد خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمان به دلیل عدم حضور تعداد زیادی از مدیران استان تشکیل نشود.

پس از این جلسه بود که محمدجواد فدایی استاندار کرمان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به دلیل عدم تشکیل جلسه پنجره واحد خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمان اظهار داشت: هدف از تشکیل پنجره واحد خدمات سرمایه‌گذاری رفع مشکلات سرمایه‌گذاران و کمک به رونق بیشتر تولید در استان است.

وی با بیان اینکه پنجره واحد را با حضور نمایندگان تام‌الاختیار مدیران استان تشکیل دادیم تا در عملیات صدور مجوز در استان تسریع شود گفت: این نمایندگان اختیارات چندانی نداشتند و عملا شاهد اتفاقات خاصی در این جلسات نبودیم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه این مسئله سبب شد که جلسات پنجره واحد خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمان را با حضور شخص مدیران دستگاه‌های مربوطه تشکیل دهیم افزود: این تصمیم از قبل به آنها اطلاع‌رسانی و بر حضور خود مدیران تاکید شده بود اما شاهد بودیم که تعدادی از مدیران این مسئله را جدی نگرفته و باز هم نمایندگان خود را به جلسه فرستادند.

۱۰ روز بعد در هفته دولت و در آئین افتتاح کارخانه شمش روی ابارق فدایی استاندار کرمان باز هم پای این مسئله را به میان کشید و از احتمال وجود ریشه‌هایی از فساد در پنجره واحد استان خبر داد و گفت: اینکه در جاهایی همکاری نمی‌کنند و نمی‌خواهند پنجره واحد شکل بگیرد شاید به سبب همین مسئله باشد.

حالا دو ماهی از این مسئله می‌گذرد و رضا سنجری مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به روند صدور مجوز در استان کرمان می‌گوید: اخذ مجوز یکی از نیازهای هر تولیدکننده و سرمایه‌گذار است و در این حوزه تعدادی دستگاه استعلام‌کننده و تعدادی دستگاه استعلام‌شونده وجود دارد که بسته به نوع مجوز و فعالیت دستگاه‌های متفاوت است.

وی با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه برای صدور مجوز تکلیف شده تا دستگاه‌های صادرکننده مجوز در یک جلسه با حضور متقاضی و دستگاه‌های استعلام شونده، صدور این مجوزها را بررسی کنند افزود: هدف این بود که همه استعلامات همزمان انجام شود و در ابتدا قصد داشتند که این عملیات به صورت مجازی انجام شده که محقق نشد تا اینکه به برنامه ششم توسعه رسیدیم.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به اینکه در یکی دو سال گذشته استاندار کرمان به سبب اهمیتی که این مسئله در حوزه سرمایه‌گذاری دارد و در راستای کاهش بروکراسی اداری در این بخش، پنجره واحد سرمایه‌گذاری را به نوعی دیگر در استان تدوین کرد گفت: مقرر شد که سه‌شنبه هر هفته این جلسات با حضور نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های استعلام‌کننده و استعلام‌شونده تشکیل شود.

وی با بیان اینکه یک سال با این الگو پیش رفتیم و مقرر شد تا نمایندگان ظرف دو هفته پاسخ این استعلامات را به دستگاه صادرکننده مجوز ارائه کنند افزود: بسیاری از مجوزها با این روش صادر شد اما برخی از مجوزها نیازمند طرح‌ ارزیابی‌های زیست محیطی است و یا اینکه اختیار دستگاه تخصصی استان در این حد نبود و باید از وزارتخانه یا سازمان مطبوع استعلام می‌شد که در نهایت برای پاسخ این دستگاه فرصت یک ماهه در نظر گرفته شد.

سنجری با اشاره به اینکه امسال با توجه به وضعیت خاصی که برای رونق تولید در کشور تبیین شد استاندار کرمان پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان را تقویت کرد گفت: این جلسات در حال حاضر به ریاست شخص استاندار و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان و کارشناسان مطلع برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اتفاقی که در جلسه پنجره سرمایه‌گذاری افتاد تصریح کرد: استاندار کرمان انتظار داشت که اگر نماینده تام‌الاختیاری از یک دستگاه در جلسه شرکت می‌کند قدرت تصمیم‌گیری داشته باشد و از سوی دیگر نماینده ثابتی از هر دستگاه در این جلسات حضور داشته باشد.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به اینکه در ابتدا این مسئله از سوی دستگاه‌ها رعایت می‌شد افزود: اما به مرور زمان دستگاه‌های نمایندگان متفاوتی را به جلسه فرستاده و یا بعضا مشاهده می‌شد که این نمایندگان اطلاعات کافی از مبحث طرح شده در جلسه را نداشته یا اختیار لازم برای تصمیم‌گیری ندارند.

وی بیان اینکه این مسئله سبب می‌شد که تصمیم‌گیری‌ها به جلسه بعد موکول شود گفت: با توجه به اهمیت تصمیم‌گیری در حوزه کسب و کار گاهی حتی یک هفته هم تاثیرگذار است.

سنجری افزود: با توجه به تاکید استاندار کرمان این جلسات با حضور شخص استاندار و مدیران دستگاه‌های مرتبط برگزار شده و در حال حاضر صدور مجوزهای کسب و کار بالای دو میلیارد تومان در استان از این مسیر انجام می‌شود.

با وجود همه تلاش‌های انجام شده هنوز هم هستند سرمایه‌گذارانی که اخذ مجوز را یکی از مهمترین چالش‌های خود می‌دانند با این وجود این اقدام استاندار کرمان قابل تقدیر است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افزایش بی ضابطه قیمت؛ افت کیفیت نان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در این بین افزایش قیمت تنور برخی از نانوایی‌ها را نیز داغ‌تر کرد و بدون نصب نرخ جدید نان، هر قیمتی که می‌خواهند نان را پخت می‌کنند، استدلال برخی نانوایان این است که کنجد و سبزی به نان اضافه می‌کنند و این باعث افزایش قیمت نان می‌شود. علت افزایش نرخ نان از نظر نانوایاناجبار نصب نرخ نامه جدید نان بهانه‌ای شد تا سری به نانوایی‌های سطح شهر تهران بزنیم. وی ادامه داد: قیمت نان سنگک ازاد پز ۱۸۰۰ تومان است اما وقتی ما علت افرایش قیمت را از نانوا می‌پرسیم می‌گوید کنجد دارد؛ کنجد باعث شده تا نانوایی‌ها قیمت نان را بدون ضابطه به فروش برسانند. اقای محمودی که از مشتریان نانوایی بود می‌گوید: قیمت نان مشخص نیست و ۲۰۰ تومان بر قیمت نان اضافه می‌کند و می‌گوید که پول خورد نداریم در صورتی که با کارت خوان هم همین قیمت است. نکته دوم این است که برای جلوگیری از افزایش قیمت باید کف و سقف قیمت نان نیز مشخص شود اگر چه بیان شده است که نان با یک رو کنجد ۵۰۰ تومان بر قیمت نان می‌افزاید، اما این موضوع علت نرخ گذاری متفاوت شده است.

مسابقه پرسرعت‌ترین ماشین‌های خورشیدی جهان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

لزوم واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر صمت: شرکت‌های خودرو ساز به شخص واگذار نمی‌شوند، اما برنامه وزارت صمت، واگذاری شرکت‌های خودروساز به بخش خصوصی است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آقای رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت، با اشاره به اینکه خروج برخی خودرو‌ها از خط تولید به ویژه خودور‌های پرتیراژ در دستور کار شرکت‌های خودرو ساز قرار دارد، افزود: از خانواده پراید و پژو خروجی خواهیم داشت، البته خودرویی مناسب، جایگزین آن خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. وی با بیان اینکه، شرکت‌های خودرو ساز، پیگیر اجرای این برنامه هستند گفت: ما نیز این موضوع را پیگیری و حمایت می‌کنیم، در مرحله نخست نیز خودرو پراید در مدلی که تعهدی برای آن وجود ندارد از چرخه تولید خارج می‌شود. وزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی آقای رحمانی در خصوص وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی بخصوص شهرک‌های صنعتی اطراف تهران گفت: ما در بخش زیر ساخت‌های این شهرک‌ها، به ویژه در خصوص تامین برق با مشکل جدی مواجه هستیم البته در خصوص آب، خط انتقال در حال احداث و در مورد برق نیز نیاز به احداث پست است که وزارت نیرو به دلیل کمبود بودجه، امکان رفع این مشکل را ندارد.

فیلم | نشت نفت از نفتکش سابیتی واقعیت دارد؟

همشهریهمشهری2 روز قبل

نظارت بر نصب نرخ نامه نان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در چند سال اخیر نرخ نان ثابت بوده و بدلیل افزایش هزینه‌ها، نانوایان تقاضای افزایش قیمت نان را داشتند که از اول مهرماه بخشنامه جدید نرخ نان اعلام شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ در چند سال اخیر نرخ نان ثابت بوده و بدلیل افزایش هزینه‌هایی مانند دستمزد کارگر، قیمت‌های آب و برق و هزینه‌های سربار، نانوایان تقاضای افزایش قیمت نان را داشتند که از اول مهرماه بخشنامه جدید نرخ نان اعلام شد. برای ساماندهی قیمت نان بر روی نرخنامه نان قیمت انواع نان با گندم یارانه‌ای و آزاد به همراه وزن چانه مشخص شده است؛ نصب نرخنامه در نانوایی‌ها برای شفافیت قیمت‌ها و جلوگیری از گرانفروشی است که سازمان حمایت در اجرای آن نظارت دارد.

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.

نظرها

اخبار بیشتر