عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: دولت به جای پردرآمدها یارانه کم‌درآمدها را قطع کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: دولت به جای پردرآمدها یارانه کم‌درآمدها را قطع کرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: دولت به جای پردرآمدها یارانه کم‌درآمدها را قطع کرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
گروه استان‌ها ـ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ‌مسئله‌ عجیبی ‌که اخیراً در موضوع حذف یارانه برخی از دهک‌ها اتفاق افتاد ‌دولت به جای پردرآمدها، یارانه کم‌درآمدها را قطع کرد.

- اخبار استانها -

محمود شکری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت‌ با تأکید بر اینکه هیچ شفافیت مالی و اقتصادی در کشور وجود ندارد به وجود یک ابزار تسهیل کننده در امر فساد اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر مسأله معافیت‌های مالیاتی خودش به ابزاری بزرگ و قانونی برای گسترش رانت و فساد در کشور تبدیل شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اصلاح ساختار بودجه‌ریزی در کشور را نیازمند یکسری مؤلفه‌ها دانست و عنوان کرد: تکیه اقتصاد ملی بر پایه فروش نفت خام و لزوم خارج شدن وابستگی کشور از درآمدهای نفتی امری است که از دیرباز امام راحل به آن تأکید فراوانی داشت و مقام معظم رهبری نیز بر ضرورت تحقق آن اصرار دارند.

شکری با بیان اینکه دشمنان با ملعبه قرار دادن نفت اهداف و سیاست‌های خصمانه خود را علیه نظام جمهوری اسلامی ایران پیاده می‌کنند تصریح کرد: اگر مسئولان اجرایی کشور از همان ابتدا به سخنان امام راحل و تأکیدات مقام معظم رهبری گوش داده بودند الان کشور در محاصره همه جانبه جنگ اقتصادی قرار نداشت.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس ضمن اشاره به بحث معافیت‌های مالیاتی با بیان اینکه تعداد این معافیت‌ها باید کاهش پیدا کند ابراز داشت: بنده به عنوان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعتقاد دارم اصلا چیزی به نام معافیت‌های مالیاتی نباید در کشور وجود داشته باشد و اساس آن باید به کلی برچیده شود.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی با تأکید بر اینکه تمام اقشار مختلف کشور باید مالیات خود را بدون در نظر گرفتن هیچ‌گونه ملاحظه‌ای پرداخت کنند اظهار داشت: مالیات ابزاری برای پیشرفت و توسعه اقتصادی محسوب می‌شود و پس از جمع‌آوری و انباشت آن در خزانه، دولت‌ها می‌توانند نسبت به برداشت آن و حمایت از زنجیره تولید و اقتصاد کشور اقدام کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عدم وجود شفافیت مالیاتی در کشور را به عنوان یک نقطه ضعف بزرگ قلمداد کرد و اظهار داشت: مثال بارزی که کاملا می‌تواند این نکته را به اثبات برساند مسئله‌ عجیبی است که اخیرا در موضوع حذف یارانه برخی از دهک‌ها اتفاق افتاد زیرا دولت به جای پردرآمدها، یارانه کم‌درآمدها را قطع کرد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال ضمن انتقاد به عملکرد دولت در نحوه اجرای قانون حذف یارانه ثروتمندان خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم شفافیت مالی و اقتصادی را به معنی واقعی کلام در کشور اجرا کنیم به اعتقاد بنده دیگر اصلا نیازی به درآمد نفتی نیست و سهم آن در ردیف بودجه‌های سالانه به طور کامل حذف می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چرا باید ماجرای «حذف زبان انگلیسی» و «رفع حصر از آن» را جدی نگرفت و رها کرد؟!

تابناکتابناک10 ساعت قبل
از «زبان انگلیسی، زبان خیلی از منابع علمی دنیاست و هیچ وقت حذف نخواهد شد» تا «در زمان طاغوت زبان انگلیسی اجباری بود که از دید ما ضرورتی ندارد و معتقدیم باید انتخاب زبان را آزاد بگذارند»، در مناظره این نمایندگان استدلال‌های متفاوت و مختلفی بیان می‌شود، اما آنچه جالب توجه است، بی اطلاعی مخالف و برگزار کننده مناظره از اصل طرح است! مجادله‌هایی که ماجرا را به شبکه‌های اجتماعی و بستر جامعه کشانده و به صف کشی موافقان و مخالفان منجر شده است. ایراداتی که ظاهرا طرح فوق موجب شده همه بر آن‌ها چشم بپوشند. رویکردی که مجابمان می‌کند بیشتر در ماجرا دقیق شده و تلاش کنیم چرایی مهم شدن این طرح را بررسی کنیم. نگرانی عمیقی که در خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نیز بازتاب یافته و از قضا به نمایش رویدادی جالب توجه منجر شده است.

آقای نماینده! واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا در مقطع دکتری، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. چه دانشجویان خارجی چه دانشجویان مقیم، باید زبان انگلیسی را بلد باشند. مقالات معتبر و علمی جهان به زبان انگلیسی نوشته می‌شود. جاسوس‌ها در کنار زبان مادری، انگلیسی بلد هستند چون با زبان انگلیسی در همه جای دنیا کارشان راه می‌افتد. کاش نمایندگان محترم مجلس برای مخالفت خود با زبان انگلیسی، دلایل بهتری می‌آوردند.

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.
الفالف1 روز قبل
هر روز اخبار مهمی در رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف منتشر می‌شود. به نظر می‌رسد ماحصل این گفت‌وگو و شاید علت برگزاری این جلسه، دفاع تمام‌قد از عملکرد شش‌ساله بود. ***درخواست حسین فریدون از قوه قضائیهحسین فریدون امروز برای اجرای حکم به دادسرا مراجعه و به زندان منتقل شد. سخنگوی دولت ادامه داد: این سایت برای فروپاشی ذهنی جامعه فعالیت می‌کرد که در راستای عملیات روانی بود. بیشتر بخوانید: سخنگوی دولت: دستگیری «زم» موجب اتهام زنی‌های جدید نشود/ تحت تحریم گفت‌وگو نمی‌کنیم***

فیلم | روحانی: دعوا سر برجام نیست، دعوا مسئله بالاتری است

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه قصه‌های ایرانی همراه با لطافت، شور و پند آموزی بوده است اما جریان این قصه ایرانی بسیار متفاوت‌تر است، هم لطیف است، هم شورانگیز است و هم پندآموز اما فرق اساسی آن با سایر قصه‌ها و افسانه‌ها، واقعی بودن آن است. تبریز از قدیم‌الایام شهر بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در ایران بوده است. شهری که یکی از طویل‌المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده است و اتفاقات بسیاری را در دل خود دارد که جاذبه‌های معروف آن خود گواه این پیشینه هستند.

نظرها

اخبار بیشتر