انفجار مقابل زندان شامل عناصر داعش در حسکه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سیاسی
انفجار مقابل زندان شامل عناصر داعش در حسکه

انفجار مقابل زندان شامل عناصر داعش در حسکه

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایسنا نوشت: سخنگوی رسمی نیروهای دموکراتیک سوریه (قس) از انفجار خودروی بمب‌گذاری شده مقابل زندان شامل عناصر داعش در حسکه سوریه خبر داد.

تلویزیون رسمی سوریه گزارش داد، بعد از انفجار خودروی بمب‌گذاری شده تیراندازی شدیدی در اطراف زندان مرکزی حسکه رخ داد.

به گزارش تلویزیون رسمی سوریه، این زندان شامل هزاران زندانی خطرناک داعش است.

مصطفی بالی، سخنگوی رسمی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) امروز (شنبه) اعلام کرد، خودروی بمب‌گذاری‌ شده‌ای امروز مقابل زندانی که شامل عناصر داعش در محله جویران در حسکه صورت است، منفجر شد. بالی نیز تایید کرد: بعد از انفجار تیراندازی شدیدی نیز رخ داد.

انفجار امروز صبح که مقابل زندان مرکزی استان حسکه رخ داد در حالی است که بعد از ظهر جمعه نیز خودروی بمب‌گذاری شده دیگری در غرب شهر قامشلی در حومه حسکه قربانیانی برجای گذاشت. داعش مسؤولیت انفجار قامشلی را برعهده گرفت.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد، خودروی منفجر شده در قامشلی از نوع "ون" بود و در خیابان منیر حبیب در نزدیکی رستوران "الاومری" در شهر قامشلی منفجر شد که شش کشته برجای گذشت که در میان آنها غیرنظامیان نیز بودند. همچنین‌ خساراتی به مغازه‌های اطراف وارد شد.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

داعش ضمن برعهده گرفتن مسؤولیت این انفجار اشاره کرده که افراد مسلح کرد را هدف گرفته است.

داعش در گزارشی که روی سایت خبرگزاری اعماق وابسته به خود قرار داد، مدعی شد، عناصر این گروه خودرویی را که در نزدیکی منطقه امنیتی کردها در شهر قامشلی پارک شده بود، ‌ منفجر کردند.

این در حالی است که ۱۸ اوت نیز انفجار خودروی بمب‌گذاری شده‌ای مقابل مدرسه صنعتی در محله الاربویه در شهر قامشلی تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت.

داعش سابق بر این نیز انفجارهایی را در حسکه و قامشلی ترتیب داده بود.

وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد، نیروهای کرد سوریه همچنان تمام زندان‌ها در منطقه عملیات ترکیه را تحت کنترل دارند که در آنها بیش از ۱۰ هزار زندانی داعشی در بند هستند.

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت: ما هرگز تاثیر این جنگ بر تعداد نظامیان کردی که بر این زندان‌ها نظارت دارند را بررسی نخواهیم کرد. زیرا مساله به سازمان اطلاعات مربوط است اما این موضوع باعث نگرانی ترامپ شده است.

۳۱۰/۲۳ ۳۱۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چرا باید ماجرای «حذف زبان انگلیسی» و «رفع حصر از آن» را جدی نگرفت و رها کرد؟!

تابناکتابناک11 ساعت قبل
از «زبان انگلیسی، زبان خیلی از منابع علمی دنیاست و هیچ وقت حذف نخواهد شد» تا «در زمان طاغوت زبان انگلیسی اجباری بود که از دید ما ضرورتی ندارد و معتقدیم باید انتخاب زبان را آزاد بگذارند»، در مناظره این نمایندگان استدلال‌های متفاوت و مختلفی بیان می‌شود، اما آنچه جالب توجه است، بی اطلاعی مخالف و برگزار کننده مناظره از اصل طرح است! مجادله‌هایی که ماجرا را به شبکه‌های اجتماعی و بستر جامعه کشانده و به صف کشی موافقان و مخالفان منجر شده است. ایراداتی که ظاهرا طرح فوق موجب شده همه بر آن‌ها چشم بپوشند. رویکردی که مجابمان می‌کند بیشتر در ماجرا دقیق شده و تلاش کنیم چرایی مهم شدن این طرح را بررسی کنیم. نگرانی عمیقی که در خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نیز بازتاب یافته و از قضا به نمایش رویدادی جالب توجه منجر شده است.

پیاده‌روی عاشقانه ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر+تصاویر

10+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.

یک و نیم میلیون زائر اربعین در عراق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار حسین اشتری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تردد زمینی به سوی عتبات عالیات از چهار مرز مهران، خسروی، شلمچه و چذابه صورت می‌گیرد و بیشترین تردد‌ها در مرز مهران است. وی گفت: در مرز مهران در ۲۴ ساعت گذشته ۷۶ هزار و ۳۹۰ نفر به کشور وارد شده‌اند و ۲۰ هزار و ۹۰۶ نفر برای زیارت به عراق رفته‌اند و آمار بازگشت به کشورمان در این مرز به سه برابر افزایش یافته است. فرمانده نیروی انتظامی افزود: در مرز خسروی نیز ۳ هزار و ۶۶۸ نفر وارد و ۲ هزار و ۳۱۱ نفر برای زیارت عازم شده‌اند. سردار اشتری درباره مرز شلمچه نیز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷ هزار و ۸۷۷ نفر به کشور وارد شده‌اند و ۴ هزار و ۲۶۶ نفر به کشور عراق برای زیارت رفته‌اند. وی گفت: در مرز چذابه نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ هزار و ۹۴۷ نفر بازگشتند و ۳ هزار و ۴۷۹ نفر نیز رهسپار زیارت شده‌اند و ورود به کشور در این مرز ۴ برابر خروجی گزارش شده است. فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه موج برگشت آغاز شده است، گفت: سرعت خروج از کشور در دقیقه ۳۷ نفر است، اما ورود به کشور در دقیقه به طور میانگین ۱۴۸ نفر است. سردار اشتری از رانندگان خواست هنگام برگشت حتما استراحت کنند و با خستگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند که یکی از عوامل اصلی در تصادفات است. وی گفت: حالا که زائران چند روزی را از خانواده شان دور بودند، ساعتی هم دیرتر برسند بهتر است تا خدای نکرده در راه مشکلی پیش نیاید. فرمانده نیروی انتظامی افزود: در روز‌های آتی افزایش بازگشت را خواهیم داشت، اما زائران زمان بازگشت را به روز آخر نگذارند و زودتر برگردند. وی گفت: بر اساس آمار‌ها ۹۷ درصد زائران از مسیر‌های زمینی و ۳ درصد هم هوایی رفته‌اند.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره ایالات متحده به درگذشت رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان این کشور، واکنش نشان دادند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره ایالات متحده به درگذشت «الایجا کامینگز»، رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان این کشور، واکنش نشان دادند. بنا به بیانیه دفتر کامینگز، وی در ساعت دو و ۴۵ دقیقه بامداد به وقت محلی در بیمارستان جان هاپکینز، به علت «مشکلات طولانی سلامتی» درگذشت. جهان ما بدون حضور او کم‌نورتر است.» «مارکو روبیو»، سناتور ایالت فلوریدا، نیز در پیامی توئیتری گفت: «به خانواده الایجا کامینگز تسلیت می‌گویم. «چاک شومر»، رهبر اقلیت دموکرات در سنا، نیز در پیامی ویدئویی درگذشت این نماینده را تسلیت گفت: «امروز صبح روزنامه‌ها را خواندم و اولین چیزی که به چشمم خورد خبر درگذشت کامینگز بود.

نظرها

اخبار بیشتر