پمئپو: ایران یا مانند کشوری عادی رفتار کند یا شاهد فروپاشی اقتصادش باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
پمئپو: ایران یا مانند کشوری عادی رفتار کند یا شاهد فروپاشی اقتصادش باشد

پمئپو: ایران یا مانند کشوری عادی رفتار کند یا شاهد فروپاشی اقتصادش باشد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
وزیر امورخارجه آمریکا در پیامی توییتری از اعزام نیرو و تجهیزات به عربستان برای ممانعت از آن‌چه خصومت ایران خوانده شده خبر داد و گفت: ایران باید مانند کشوری عادی رفتار کند.

به گزارش ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری نوشت که آمریکا نیروها و تجهیزات نظامی اضافی به عربستان سعودی اعزام می‌کند تا توان دفاعی آن را بهبود بخشیده و ممانعت از آن‌چه خصومت ایران می‌خواند را دوباره برقرار کند.

این اقدام آمریکا در پی ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر این که ایران در حمله رخ داده به مجموعه پالایشگاهی عربستان سعودی دست داشته است، انجام می‌شود. این در حالی است که آن‌ها هیچ مدرکی برای اثبات ادعایشان ارائه نکرده‌اند و مقامات کشورمان نیز بارها این ادعا را رد کرده‌اند.

پمپئو همچنین در پیام توییتری دیگری گفت: حکومت ایران یا باید اساسا رفتارش را تغییر داده و مانند کشوری عادی رفتار کند یا این که شاهد فروریختن اقتصادش باشد.

این اظهارات ضدایرانی پمپئو در حالی مطرح می‌شود که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی با اشاره به تحریم‌های یکجانبه آمریکا، گفت: آمریکا تحریم‌های سنگینی را علیه مردم ایران اعمال کرده است. ما اعمال تحریم‌ها را اعلان جنگ می‌دانیم. آمریکا جنگی را علیه ایران آغاز کرد. از فشار حداکثری همان تروریسم اقتصادی تعبیر می‌شود.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

او تصریح کرد: وزیر امور خارجه، پمپئو، صریحا اعلام کرد که اگر ایران می‌خواهد مردمش غذا بخورند، باید از آمریکا پیروی کند. این جمله حتی تیتر پایگاه «نیوزویک» هم شد. حال شما در هر کتاب حقوقی که می‌خواهید، به دنبال معنای تروریسم بگردید یا حتی در گوگل جست‌وجو کنید. معنایش در همه جا می‌شود استفاده از زورگویی یا اعمال ستم علیه شهروندان عادی برای دستیابی به اهداف سیاسی. همین که پمپئو گفته ایران برای غذا خوردن مردمش باید سیاست‌هایش را تغییر دهد، زورگویی محسوب می‌شود. این کار آمریکا اجبار و زورگویی علیه شهروندان عادی برای تغییر یک سیاست است. این معنای تروریسم است. حال چون این تروریسم شامل گرسنگی دادن می‌شود، جنایت جنگی نیز محسوب شده و وزیر امور خارجه پمپئو باید وکیل خوبی را برای خودش استخدام کند!

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
هدف کوتاه مدت ترکیه دفع مشکلات امنیتی و خنثی ساختن اقدامات پ. ک. ک است و هدف بلند مدت، ایجاد وضعیتی مشابه اسراییل و غزه است و چه بسا شهرک سازی را هم در نظر داشته باشد. ترکیه به دنبال تبدیل منطقه کردی در سوریه به عربی است منتها منطقه‌ای که به دولت بشار اسد نیز وابستگی نداشته باشد و بدین ترتیب با یک تیر چند نشان را هدف گرفته است: اول این که جمعیت دو تا سه میلیون نفری آوارگان سوری را از ترکیه به منطقه‌ای در خود سوریه اما تحت کنترل خود یا مخالفان بشار اسد هدایت می‌کند و اسکان می‌دهد. هدف دوم این است که با حضور در خاک سوریه بخشی از رؤیای نوعثمانی را احیا می‌کند. هر چند که آمریکایی‌ها همه پایگاه‌های خود را تخلیه نکرده و همچنان در شرق فرات حضور دارند. یک هدف فرعی هم می‌توان متصور بود و آن سرگرم کردن ارتش ترکیه است تا هوس کودتا به سرشان نزند.

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف18 ساعت قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسازمان بین‌المللی «مرسی کورپس» (Mercy Corps) که در امور بشردوستانه فعالیت دارد، اعلام کرد فعالیت‌هایش را در شمال شرق سوریه به دلیل عملیات نظامی ترکیه به این کشور که باعث آواره شدن بیش از ۱۳۰ هزار تن در این منطقه در هفته گذشته شده است، به حالت تعلیق درآورده و کارکنانش را از این منطقه خارج کرده است. اخبار بین‌الملل- این سازمان بین‌المللی که از سال ۲۰۱۴ میلادی در شمال شرق سوریه کمک‌رسانی می‌کند، از زمان آغاز عملیات نظامی ترکیه موسوم هب «چشمه صلح» در نهم اکتبر آب آشامیدنی و سایر نیازهای اساسی در دسترس غیرنظامیان قرار داده است. در همین راستا، مید فرگسون، معاون سازمان «مرسی کورپس» در امور سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: نمی‌توانیم در سایه بمباران خشونت‌بار و بسته شدن مسیرها و نیز وجود نیروهای مسلح مختلف در منطقه‌ای که در آن فعالیت می‌کنیم، به فعالیتمان ادامه دهیم. عملیات ترکیه این نگرانی را به وجود آورده است که شبه‌نظامیان داعشی از زندان‌های تحت کنترل کردها در شمال سوریه فرار کرده و دوباره خودشان را سازماندهی کنند. اما آنکارا این نگرانی‌ها را «بی‌اساس» می‌داند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه‌ای در کانال شخصی خود در تلگرام نوشت: آقای روحانی امروز در نشست خبری گفت "از دی ماه ۹۶ وارد شرایط جدیدی شدیم. کانال آمدنیوز در بهار ۹۶، با زدن رقبای روحانی، رفتار انتخاباتی ویژه‌ای داشت. و در عین حال، در زمستان ۹۶، وارد فاز تحریک اغتشاشات شد تا رفتار بسیاری از محافل اپوزیسیون در انتخابات معنادار شود: حمایت از ناکارآمدی اجرایی و سپس موج سواری روی نتایج آن. اما متاسفانه، برخی مدیران اجرایی تلقی دشمن را نسبت به برخی سر شبکه‌های مجازی نداشتند و اراده مقابله نشان ندادند. و نیز، همان هایی که سال ۸۸، پس از شکست در فتنه و آشوب سیاسی، گرای تحریم‌ها را با عنوان «تحریم‌های فلج کننده» به دولت اوباما دادند.

طرح چهار ماده‌ای ایران برای یمن

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

نظرها

اخبار بیشتر