ناجی زیبای کویر، زمرد درخشان ایران! +تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. فرهنگ

ناجی زیبای کویر، زمرد درخشان ایران! +تصاویر

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
شهر یزد، برای دوستداران کویر بیشتر از هر شهری دلپذیر و زیباست، شهری که به چندین نام معروف است. شهر خدا یا شهر مقدس که برگرفته از وجه تسمیه اسم آن است و سرزمین بادگیرها، نام دیگر آن است که بخاطر وجود بادگیرهای زیبا و خاصی که در این شهر خودنمایی می کند، بر آن نهاده شده است.

آفتاب‌‌نیوز :

شهر یزد، برای دوستداران کویر بیشتر از هر شهری دلپذیر و زیباست، شهری که به چندین نام معروف است. شهر خدا یا شهر مقدس که برگرفته از وجه تسمیه اسم آن است و سرزمین بادگیرها، نام دیگر آن است که بخاطر وجود بادگیرهای زیبا و خاصی که در این شهر خودنمایی می‌کند، بر آن نهاده شده است.

ناجی زیبای کویر، زمرد درخشان ایران! +تصاویر - 3

پیشنهاد امروز ما سفر به این استان و شهر است و در کنار همه زیبایی‌های آن، دیدن بوستان زیبای ناجی دید بهتری از باغ‌های ایرانی در دل کویر به شما می‌دهد. این عمارت و باغ از املاک شخصی به نام ناجی بوده است که در دوان قاجار بنا نهاده شده است و سپس در سال‌های بعد به شهرداری اهدا شد. این ساختمان کاربری مسکونی داشته و در دوره‌های مختلف الحاقاتی به آن صورت گرفته است. پس از واگذاری آن به شهرداری این عمارت بازسازی و به صورت بوستان در اختیار عام قرار گرفت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

ناجی زیبای کویر، زمرد درخشان ایران! +تصاویر - 6

بوستان ناجی، یک بنای مرکزی دارد و ۴ جبهه فعال، در قسمت شرقی یک تالار با بادگیر و ۲ اتاق در بالای آن و در جبهه غربی یک اتاق مرکزی جلو آمده که با سقف زیرزمین دیوار ایجاد کرده است. این بنا دارای ۵ اتاق در طبقه همکف است. به جز جبهه شمالی، بقیه قسمت‌ها دارای زیر زمین است. بوستان ناجی در نجف آباد یزد و در مسیر قنات نجف آباد واقع شده است. پیشنهاد ما به شما این است که در آغازین روزهای پاییز که زمان مناسبی برای سفر به یزد است، به این بوستان سری زده و غرق در زیبایی‌های آن شوید.

ناجی زیبای کویر، زمرد درخشان ایران! +تصاویر - 8

بوستان ناجی دارای مجموعه پذیرایی است و برای استراحت مسافران و تفریح مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ناجی زیبای کویر، زمرد درخشان ایران! +تصاویر - 10ناجی زیبای کویر، زمرد درخشان ایران! +تصاویر - 11

منبع: لست سکند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رد خون همچنان پرفروش‌ترین فیلم هفته

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.

چشم و گوش بسته به سینما می‌آید/ببینید

برنابرنا20 ساعت قبل
برنابرنا8 ساعت قبل
مهناز افشار نمی‌داند در ایران ممنوع‌الفعالیت است یا نه اما می‌گوید با اینکه رسما چیزی در این باره به او اعلام نشده از برخی صاحبان فیلم‌ها شنیده که ممنوع‌الفعالیت است. به گزارش گروه روی خط رسانه خبرگزاری برنا؛ مهناز افشار درباره مسائل گوناگونی از جمله شایعاتی که درباره ممنوع‌الفعالیتی‌اش وجود دارد گفت: پیشنهادهای زیادی در سینما و تئاتر داشتم. آماده بودم که برگردم چون اینجا هم مشغول درس خواندن هستم. اما از دوستانی که صاحبان این فیلم‌ها بودند شنیدم که من در ایران ممنوع الفعالیت هستم. قطعا اگر با فیلم، فیلمنامه و تیمی که دوست دارم مواجه شوم کار خواهم کرد.
فارسفارس16 ساعت قبل
پژوهشگران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کرمان موفق به بومی‌سازی ۱۰ محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق شدند. به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از وزارت علوم، پژوهشگران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کرمان موفق به بومی‌سازی ۱۰ محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق شدند. علی اسماعیلی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: با تلاش‌های چندین ساله تیم تحقیق و توسعه این شرکت دانش‌بنیان و حمایت‌های مادی و معنوی پارک علم و فناوری کرمان موفق شدیم ۱۰ محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق را از طراحی تا ساخت بومی‌سازی (ایرانی‌سازی) و به بازار عرضه کنیم. علی اسماعیلی بیان داشت: محصولات دانش. بنیان تولید شده در این شرکت دانش‌بنیان با دارا بودن قیمت مناسب‌تر نسبت به نمونه خارجی، افزایش شاخصه‌های فنی است که مورد توجه صنایع داخلی قرار گرفت و به سرعت جایگزین محصولات وارداتی شد. گفتنی است مهندسی ابزار دقیق به‌طور گسترده به طراحی و کنترل سیستم‌های صنعتی نظیر سنسورها، ترانسمیترها، دستگاه‌های اندازه‌گیری و کنترل‌کننده‌های دما و مواد درون مخازن، می‌پردازد.

نظرها

اخبار بیشتر