قدرت اربعین و تمدن جهانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. قدس آنلاین
  4. اجتماعی

قدرت اربعین و تمدن جهانی

قدس آنلاینخبرگزاری قدس آنلاین |
در نظام ارزش‌های ســازنده جامعه بشــری، ارزشی وجود دارد که نام زیبای آن» تقوا» ست. این کلمه پراهمیت، گرچه به «خویشتن‌بانی» توصیف و تعریف شده، اما در جامعه و در میانه مردم و زندگی، جلوه رفتاری آن دیده میشــود و مورد قضاوت و ارزشــیابی قرار می‌گیرد.

سینا واحد/

در نظام ارزش‌های سازنده جامعه بشری، ارزشی وجود دارد که نام زیبای آن» تقوا» ست. این کلمه پراهمیت، گرچه به «خویشتن‌بانی» توصیف و تعریف شده، اما در جامعه و در میانه مردم و زندگی، جلوه رفتاری آن دیده میشود و مورد قضاوت و ارزشیابی قرار می‌گیرد.

اصطلاحات و کلماتی از قبیل: آدم سالمیه … آدم دست پاکیه … آدم باوجدانیه … حکایت‌گر ارزشگذاری ناخودآگاه جامعه درباره این «ارزش» بنیادین و پرنقش در تاریخ حیات و تمدن انسانی در همه دوره‌ها و عصرهاست.

اما به این دلیل که در تمامی نظریه‌ها و تئوری‌های سیاسی و اجتماعی و قدرتمداری و سیاست‌سازی از پایین‌ترین سطح تا بالاترین سطح جامعه، هیچ ارزش و بهایی برای این ارزش بنیادین قائل نشده‌اند و انگار کوچکترین نقشی برای آن قائل نیستند؛ می‌بینیم در تمدن امروزین لیبرال دموکراسی جهانی، هرچه از سطح جامعه و نهادهای اجتماعی به سوی بالا حرکت می‌کنیم از نقش پاکدامنی و پاک‌اندیشی کاسته می‌شود.

چون روح تمدن غربی، توسط معمارانی بنا شده که کوچکترین ارزشی برای معنا و معنویت قائل نبودند و تنها و تنها به سلطه و غارت می‌اندیشیدند، هیچ سازمان یا نهاد جهانی و بین‌المللی را نمی‌توان یافت که در اسناد ساختاری آن به مفهوم «تقوا» نگاه کرده باشد.

بنابراین، ناپاک‌اندیشی برای دسترسی به سلطه و حاکمیت، در هر قلمرو و جغرافیایی، در ذات این تمدن بی‌رحم جهانی است و در هر نقطه و جایی که سودی را مشاهده کند، با تکنولوژی بی رحمی، می‌کوشد به آن دسترسی یابد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران | اخبار فرهنگی هنری جهان

اما طلوع ناگهانی تک ستاره تابناک نجات بشر که به صورت «پیاده‌روی اربعین» در صحنه جهانی حیات بشر تجلی کرده است، برجسته‌ترین دعوت نامه برای بشر امروزین و خسته از حجم وحشتناک بی‌تقوایی‌ها و ناپاک‌اندیشی‌هاست.

ناپاکی‌هایی که همه لایه‌های تمدنی معاصر را تصرف کرده است. دعوتنامه اربعین، قدرتمندترین و پرجذبه‌ترین دعوتنامه تاریخی اندیشه ولایت است که همگان را به پیاده‌روی قدرتمندانه و شکوهمندانه بر تمام ناپاکی و ناپاک اندیشیها میخواند و به آنان بشارت می‌دهد که بنیاد به ظاهر مستحکم و بنیادین همه مؤسسات و بنگاه‌هایی که در راهبرد ناپاکی حرکت می‌کنند، به روزهای آخر عمر و فرتوتی غیرقابل بازگشت رسیده است.

بنابراین، پیاده‌روندگان اربعین، خرم دلترین ذهنیت‌های جوانان تاریخ معاصر جهان هستند که از همه زشتی‌ها و ناپاکی‌ها گریخته و پیشانی بر زیبایی پردرخشش کلمه قدسی حسین (ع) گذارده و با لعن دشمنان حسین (ع)، خرم دلی خویش را پرقدرت ساخته تا آینده تاریخ و تمدن جدید بشری را بسازند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رد خون همچنان پرفروش‌ترین فیلم هفته

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل

واژگون شدن اتوبوس زائران اربعین در مسیر ایلام به کرمانشاه + فیلم

رکنارکنا10 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رئیس دامپزشکی شهرستان مرودشت (استان فارس) گفت: ۱۰۷ راس گوسفند در این شهرستان به صورت یک‌باره تلف شده و احتمالا دارد که مسمومیت و نوشیدن آب از محلی در نزدیکی پتروشیمی شیراز عامل آن بوده باشد. ۱۰۷ راس گوسفند تاکنون از یک گله در شهرستان مرودشت تلف شده است. وی اضافه کرد: شواهد حاکی از این است که گله مذکور روز گذشته از آب راکدی که سرچشمه آن از رود کر و در نزدیکی پتروشیمی شیراز است آشامیده و بعد از آن تلفات آغاز شده است. تمامی این ۱۰۷ راس گوسفند تلف شده بصورت بهداشتی در سایت زباله شهرستان مرودشت دفن شده است. شهرستان مرودشت در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

رییسی به جمع راهپیمایان اربعین پیوست + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، آیت الله سیدابراهیم رییسی در عمود ۲۸۵ به جمع راهپیمایان اربعین حسینی پیوست. پیش از ظهر امروز فیلمی از رییس قوه قضاییه منتشر شد که نشان می‌دهد وی در مسیر راهپیمایی اربعین قرار دارد و در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد این حضور اشاره می‌کند که قصد انجام مصاحبه ندارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
شهردار منطقه۲ تصریح کرد: برابر آمار منتشر شده متوسط مصرف سالانه گاز در ساختمانهای اداری و تجاری معادل ۲۶متر مکعب به ازای هر متر مربع است که با احتساب یک هزار متر مربع برای یک واحد اداری و تجاری، مصرف سالانه متوسط موتور خانه یک ساختمان معادل ۲۶هزار متر مکعب گاز است؛ بنابراین میزان آلایندگی ناشی از فعالیت هر موتور خانه معادل ۵۰تن درسال است که رقم قابل توجهی است. کشت پور با تاکید بر اینکه اجرای طرح معاینه فنی موتور خانه مجتمع‌های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب توسط شرکت دانش بنیان اپلیکیشن آچاره علاوه بر «کاهش مصرف انرژی» توام با کاهش آلودگی زیست محیطی است افزود: بنابراین اقدام شهرداری منطقه ۲که توسط اپلیکیشن آچاره و به منظور افزایش کارایی موتور خانه‌های مجتمع‌های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب صورت می‌گیرد، گامی موثر در کاهش آلودگی هوا برداشته می‌شود. وی اشاره به اینکه مشارکت شهروندان ساکن درمنطقه در طرح افزایش کارایی موتورخانه‌ها می‌تواند نقش موثری در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی داشته باشد، خاطر نشان کرد: آثار زیست محیطی این طرح بخصوص در ایام سرد سال به دلیل کاهش انتشار آلاینده‌ها و کاهش وارونگی هوا دیده خواهد شد. گفتنی است این طرح در مرکز آموزشی نیمروز واقع در کوی نصر گیشا و با حضور اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسعود زندی معاون مدیر کل حفاظت محیط زیست تهران، رسول کشت پور شهردار منطقه ۲و جمعی از معاونین و مدیران آغاز شد. انتهای پیام/

در مسیر پیاده‌روی توسل پیدا کردم و تدوینگر شدم/ حس شنیدن صدای قدم‌های زائران

3+
فارسفارس1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر