بهبود وضعیت آبخوان‌های گلستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
بهبود وضعیت آبخوان‌های گلستان

بهبود وضعیت آبخوان‌های گلستان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: میزان بارش ها در سال آبی ۹۷-۹۸ در استان نسبت به سال آبی قبل از آن، ۶۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از آب منطقه‌ای گلستان، حسن فرازجو اظهار کرد: میزان بارش‌ها در سال آبی ۹۷-۹۸ نسبت به دوره دراز مدت نیز ۵۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: جریان رودخانه‌ها این مدت نسبت به دوره شاخص در برخی سرشاخه‌های حوضه قره سو حدود ۱۱۶ درصد افزایش و در رودخانه اصلی قره سو در محل ایستگاه آب سنجی سیاه آب حدود ۲۱۷ درصد افزایش داشته است. همچنین جریان رودخانه‌ها در برخی سرشاخه‌های حوضه گرگانرود حدود ۱۴۱ درصد افزایش و در رودخانه اصلی گرگانرود در محل ایستگاه آب سنجی قزاقلی حدود ۹۰ درصد افزایش داشته است.

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای گلستان بیان کرد: ذخیره آبخوان کم عمق استان در شهریور ماه سال جاری، در مقایسه با شهریور ماه سال گذشته ۳۵۴ میلیون متر مکعب افزایش و در مقایسه با متوسط ۲۵ سال گذشته ۸۱ میلیون متر مکعب افزایش نشان می‌دهد.

فرازجو خاطرنشان کرد: همچنین ذخیره آبخوان عمیق استان نیز در شهریور ماه سال جاری در مقایسه با شهریور ماه سال گذشته ۲۲ میلیون متر مکعب افزایش و در مقایسه با متوسط ۱۵ سال گذشته، ۲۹ میلیون متر مکعب کاهش نشان می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا15 ساعت قبل
در این شرایط اما خبرهای بدی به باشگاه رسیده و آن هم شکایت چهار بازیکن خارجی پیشین استقلال به فیفاست. این در حالی است که امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال چندی پیش به دنبال درخواست آندره‌آ استراماچونی در پی جذب‌گری هوپر انگلیسی رفت، بازیکنی که جذب آن حداقل ۴۰۰، ۵۰۰ هزار دلار هزینه روی دست استقلال می‌گذاشت. براساس این گزارش، سرور جپاروف، بویان نایدنوف، پادوانی و رابسون جانواریو چهار بازیکنی هستند که نامه شکایت‌شان از استقلال به فیفا به باشگاه رسیده است. جپاروف ازبکستانی مبلغ ۹۰ هزار دلار، بویان ۳۰۰ هزار دلار، پادوانی ۱۰۰ هزار دلار و جانواریو ۴۵ هزار دلار از باشگاه استقلال طلب دارند. ضمن اینکه خارجی‌های این فصل استقلال از جمله کادر فنی و بازیکنان نیز دو ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
این عضو حیاتی اندام پیچیده‌ای است که بسیاری از پزشکان بر اساس تغییرات آن می‌توانند نشانه‌های بسیاری از بیماری‌ها را تشخیص می‌دهند. در ادامه به برخی از بیماری‌هایی که علائم بروزشان در ابتدا در چشم‌ها ظاهر می‌شود، اشاره می‌کنیم. علائم اولیه رتینیت، تاری دید، بروز لکه‌های سیاه و سفید در دید، احساس نقطه کور و چشمک زدن چراغ‌های روشن در چشم است. این التهاب در ۷۵ درصد از بیماران مبتلا به‌ام اس رخ می‌دهد و در ۲۵ درصد اولین علامت این بیماری است. پرکاری تیروئیدبیرون‌زدگی کره چشم از حدقه از جمله بیماری‌های چشمی است که اغلب در بیماری پرکاری تیروئید یا گریوز دیده می‌شود. از علائم دیگر بیماری گریوز نبض سریع و نامنظم، کاهش وزن، عصبانیت، چشم‌های متورم و پف کرده است.

سید حسن نصرالله تاج سر العربیه است +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل

فیلم/ واعظی: عذرخواهی «روح‌الله زم» اثری ندارد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل

خوش شانسی دوچرخه سوار از له نشدن زیر تریلی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران17 ساعت قبل

رمزگشایی نافرجام دستگیری زم

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
در سریال رسانه‌های فارسی زبان در باره‌ی دستگیری روح الله زم، پای عشق شیرین در میان است! به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رسانه‌های فارسی زبان روایت‌های یکدیگر را در باره چگونگی دستگیری زم تکذیب کردند.

نظرها

اخبار بیشتر