عکس/ سلام بر حسین (ع)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اجتماعی

در ادامه بخوانید

کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان: عصر کرد - مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان، اقتصاد و معیشت را مهم‌ترین مشکل زنان در استان دانست و گفت: توسعه نیافتگی و رشد اقتصادی ضعیف زنان مشکل اصلی این حوزه است. وی افزود: حضانت و معیشت، طلاق، سواد و آموزش، آسیب‌های اجتماعی، مشارکت سیاسی و مدنی، عدم تقویت جایگاه زنان در سازمان‌های مردم نهاد و مشارکت اجتماعی از اولویت اول امور بانوان به حساب می‌آید. مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان، اقتصاد و معیشت را مهم‌ترین مشکل زنان در استان دانست و بیان کرد: براساس گزارش‌های دریافتی از معاونت اقتصادی و بررسی اسناد بالا دستی، توسعه نیافتگی و رشد اقتصادی ضعیف زنان استان به عنوان مشکل اصلی این حوزه مشخص شده است. در ادامه امین مرادی، رئیس حوزه هنری استان کردستان، گفت: ۱۳ فیلم صد ثانیه‌ای توسط فیلم سازان کردستانی با موضوع قاچاق، اعتیاد و طلاق تولید شده و باید در صد ثانیه پیام این فیلم به مخاطب رسانده شود. وی افزود: با توجه به اینکه کردستان یک استان فرهنگی است فیلم سازان این استان نیز قطب اصلی فیلم کوتاه در کشور هستند و در جشنواره‌ها معتبر بسیار خوب درخشیده است.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
انجام اولین پرواز رفت و برگشت تهران_ مشهد با دو خلبان زن، که به عنوان اتفاقی تاریخی در صنعت هوایی کشور به ثبت رسیده است، سوژه طنز شهرونگ شد.

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
از همین‌ رو تمامی دستگاه‌های کشور پای کار آمده‌اند تا تسهیلات و خدمات لازم برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم و همچنین رفاه حال زائرین اربعین حسینی فراهم آورند. وی افزود: سپاه پاسداران برخی کارهای زیر ساختی مانند تعریض، آسفالت و بهینه سازی راه‌ها را پیش از آغار مراسم راهپیمایی انجام داده است و بار انجام این کار بیشتر به دوش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و یگان‌های مهندسی نیروی زمینی سپاه بوده است. همچنین سپاه پاسداران برای کمک بیشتر به رفاه حال زائران عزیز ۲۲ موکب با ظرفیت خدمت رسانی به ۱۱۵ هزار زائر را نیز در خاک عراق احداث کرده است. سخنگوی سپاه گفت: در حوزه کمک به تامین اقلام فرهنگی و تبلیغات محیطی نیز سپاه پاسداران اقدامات خوبی انجام داده است که چاپ و توزیع ۲۰۰ هزار عکس شهدا نمونه‌ای از آن است. همچنین سپاه پاسداران مبادرت به سازماندهی و اعزام ۵۰۰۰ نفر خادم شامل برای خدمت در مواکب کرده است.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز در جلسه امروز ستاد اربعین خرمشهر با حضور وزرای کشور و راه و شهرسازی اظهار کرد: استان‌های معین استقبال چندانی برای خدمات رسانی در خوزستان نداشتند به جز استان فارس و شهرداری شیراز و تهران که قابل قبول ظاهر شدند، سایر استان‌ها آنطور که باید و شاید حضور پررنگی نداشتند. استاندار خوزستان ادامه داد: استان خوزستان نیز به انتظار سایر استان‌ها نماند و برای مدیریت بهتر جمعیت انبوه زائران حسینی، شهرستان‌های مختلف خوزستان را برای معین هر دو مرز چذابه و شلمچه تعیین شد. وی افزود: برای موسم اربعین تجهیزات و منابع انسانی در حد توان به میدان آمد تا در زمینه زیرساختی برای تأمین آب، برق، فاضلاب، مباحث گذرنامه‌ای، بهداشت و درمان مشکلی رخ ندهد. استاندار خوزستان در بخش دیگری از صحبت هایش به روند اجرای طرح جامع دو مرز شلمچه و چذابه اشاره کرد و گفت: هم در مرز شلمچه و هم در مرز چذابه تلاش شده تا طرح‌های جامع تهیه و با اقدامات کارشناسی و بررسی‌های علمی فعالیت شود که طرح جامع چذابه رو به اتمام است. به گزارش خبرنگار مهر، صحبت‌های استاندار خوزستان واکنش‌های بسیاری در پی داشت که از جمله این واکنش‌ها می‌توان به سخنان رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر خرمشهر اشاره کرد.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، پیروز حناچی شهردار تهران عصر روز گذشته با حضور در شهر نجف و محل اسکان خدام الحسین گفت: تمام افراد اعزامی از سوی شهرداری تهران با نیت خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) به شهرهای نجف، کوفه و کربلا آمده‌اند که امیدوارم تمامی اقداماتی که انجام می‌دهند ذخیره آخرت آنها باشد. وی با اشاره به حضور چشمگیر زائران در شهرهای نجف و کربلا گفت: نیروهای شهرداری تهران به مجموعه زائرانی که از ایران یا اقصی نقاط جهان برای برگزاری مراسم اربعین به شهرهای نجف و کربلا آمدند، خدمات رسانی می‌کند که این افتخار بزرگی است. شهرداری تهران در روزهای گذشته با اعزام ٣۵٠ نیروی خدماتی و تجهیزات موردنیاز، مسئولیت نظافت شهر نجف اشرف را در کنار نیروهای عراقی برعهده دارد.

نظرها

اخبار بیشتر