اوکراین گیت به کار ترامپ در کاخ سفید پایان می‎دهد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی
اوکراین گیت به کار ترامپ در کاخ سفید پایان می‎دهد؟

اوکراین گیت به کار ترامپ در کاخ سفید پایان می‎دهد؟

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
نشنال اینترست در گزارشی به بررسی اقبال عمومی در آمریکا از آغاز تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ پرداخته و شرایط رئیس جمهور آمریکا را نگران کننده ارزیابی می‌کند.

به گزارش مشرق، نتایج نظرسنجی‌های جدید در مورد استیضاح «دونالد ترامپ» از ورود این موضوع به مرحله‌ای خطرناک و نگران کننده برای رئیس جمهور آمریکا حکایت دارند. نشنال اینترست در گزارشی موضوع اقبال به استیضاح ترامپ در عرصه‌های مختلف افکار عمومی، دموکرات‌ها و جمهوریخواهان را بررسی و نتیجه گیری می‌کند که شانس رئیس جمهور آمریکا برای جلوگیری از استیضاح کاهش یافته است.

گزارش با اشاره به گذشت ۲ هفته از اعلام آغاز رسمی تحقیقات استیضاح توسط «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در پی رسوایی «اوکراین گیت»، می‎گوید «در این مدت کوتاه نظرسنجی‌های جدید از حمایت اکثریت قابل توجهی از مردم آمریکا از چنین اقدامی حکایت دارد.»

اوکراین گیت به کار ترامپ در کاخ سفید پایان می‎دهد؟ - 3

نظرسنجی مشترک واشنگتن پست و دانشگاه Schar که در بازه زمانی یکم تا ششم اکتبر (۹ تا ۱۴ مهر) انجام شد نشان می‌دهد ۴۳ درصد مردم آمریکا با تحقیقات استیضاح «کاملا موافق» هستند. این در حالی است که ۲۹ درصد «کاملا مخالف» این استیضاح هستند.

ترامپ که پیشتر در میانه تحقیقات «رابرت مولر» در مورد مداخله کشور خارجی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ جایگاه خود را تثبیت شده دیده بود، اکنون با چالشی جدی مواجه شده است. در حالی که تاکنون حمایت مردمی از استیضاح ترامپ هیچگاه از مرز ۵۰ درصد مورد نیاز برای پیشبرد این روند عبور نکرده بود و رکورد ۴۹ درصدی در آگوست ۲۰۱۸ را در کارنامه داشت، اکنون با اقبال ۵۸ درصدی مردم مواجه شده است. ضمن اینکه ۸۶ درصد این افراد بر این باورند که مجلس آمریکا باید گام‌های رو به جلو بیشتری برداشته و رئیس جمهور این کشور را از کاخ سفید بیرون کند. گزارش در ادامه به بررسی دلایل این اقبال عمومی پرداخته و می‌نویسد، در درجه نخست یکپارچگی دموکرات‌ها دلیل چرخش چشمگیر در عرض ۲ ماه است. در ماه جولای تنها ۳۷ درصد مردم با استیضاح ترامپ موافق بودند، اما در ۲ ماه گذشته یکپارچگی دموکرات‌ها سبب شده این میزان افزایش یابد. موافقت احزاب مستقل با استیضاح ترامپ نیز در این امر موثر بوده است.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

اوکراین گیت به کار ترامپ در کاخ سفید پایان می‎دهد؟ - 7

نیویورک تایمز گزارش داده که ۲۲۵ نماینده از ۲۳۵ نماینده دموکرات مجلس نمایندگان و همچنین یکی از نمایندگان مستقل با اعلام حمایت خود از آغاز تحقیقات استیضاح ترامپ به این روند اعتبار بیشتری بخشیدند. این تعداد برای رسیدن به اکثریت ساده در مجلس نمایندگان ۴۳۵ عضوی برای تصویب استیضاح در این مجلس و ارسال آن به مجلس سنا کافی است.

در وهله دو، باید به ماهیت اتهام‌های وارده به ترامپ توجه داشت. موج شدید رسانه‌ای در پی افشاگری در مورد تماس تلفنی دونالد ترامپ و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین سبب شد تا ماهیت اتهام روشن‌تر شود. نظرسنجی «کوئینیپیاک» از ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) نشان می‌دهد ۵۵ درصد مردم آمریکا با «توجه زیاد» پیگیر اخبار مربوط به اوکراین گیت هستند و ۲۸ درصد نیز به این اخبار «توجه می‌کنند».

اوکراین گیت به کار ترامپ در کاخ سفید پایان می‎دهد؟ - 10

با توجه به برداشت‌های عمومی در مورد چگونگی برخورد کنگره با این موضوع، نظرسنجی واشنگتن پست از نارضایتی مردم آمریکا از عملکرد حزب جمهوریخواه حکایت دارد. در حال حاضر ۵۶ درصد مردم آمریکا مخالف نحوه پاسخگویی جمهوریخواهان به استیضاح هستند و تنها ۳۳ درصد عملکرد این حزب را مثبت ارزیابی می‌کنند.

این آمار به نوبه خود از شکاف در حال شکل گیری در میان رای دهندگان به جمهوریخواهان حکایت دارد. دست‌کم یک نظرسنجی نشان می‌دهد که اکنون ۲۸ درصد جمهوریخواهان حامی استیضاح هستند، در حالی که ۱۸ درصد دیگر با یک گام جلوتر خواهان برکناری ترامپ هستند. این نتایج از رشد ۲۱ درصدی نسبت به نظرسنجی ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) حکایت دارد.

نکته مهم نتایج نظرسنجی در مورد عملکرد دموکرات‌ها در موضوع استیضاح است. ۶۱ درصد بر این باورند که مجلس نمایندگان موضع درستی در برابر استیضاح ترامپ اتخاذ کرده، اما سرعت اقدامات باید افزایش یابد. منبع: میزان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.

رکوردشکنی عربستان در اعدام با شمشیر در سال ۲۰۱۹ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، عربستان سعودی در فاصله ۹ ماه از ابتدای سال ۲۰۱۹ رکورد سابق خود را در اعدام شکست. در این مدت ۱۶۰ نفر اعدام شدند در حالی که در مدت مشابه سال قبل میلادی این آمار ۱۴۹ نفر بود. اعدام‌هایی که رایج‌ترین شیوه شان زدن گردن با شمشیر است و معترضان به نظام سعودی جزء قربانیانی هستند که در میانشان کودکان نیز به چشم می‌خورند. مقامات سعودی شش ماه قبل ۳۷ نفر از معترضان را با اتهام داشتن تفکر تروریستی اعدام کردند. بیشتر بخوانید: اعدام یک زن با شمشیر در عربستان + فیلمانتهای پیام/آمار اعدام در عربستان سعودی + فیلم

کدام سناریوی بازداشت زم واقعی است؟ از تعقیب و مراقبت در اردن تا عملیات ربایش در بغداد + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
نامه نیوز- گروه سیاست: بازداشت روح‌الله زم (مدیر کانال جنجالی ضد نظام آمدنیوز) و نحوه دستگیری او هنوز در هاله‌ای از ابهام است. هنوز اخبار ضد و نقیضی در ارتباط با نحوه دستگیری و فریب زم منتشر می‌شود. شرکت‌های هوایی در همان آغاز در پاسخ به خبرنگاران ضمن استعلام نام روح‌الله زم، مدعی شدند که هیچ مسافری با این نام نداشته‌اند. ۳: سناریوی عملیات فریب در عراقیکی از محتمل‌ترین سناریوهایی که در روزهای اخیر مطرح شده است، ماجرای بازداشت روح‌الله زم در شهر نجف است. این سناریو البته تا حدی مورد تایید همسر خود روح‌الله زم نیز قرار گرفت.

لحظه فرار داعشی‌ها از زندان سوریه + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، بازگشت تروریست‌های داعش به سمت شهرهای سوریه می‌تواند عواقب ناگواری برای مردم این کشور داشته باشد و ترکیه با حملات خود به مناطق مختلف تاکنون کمک بزرگی به این تروریست‌ها کرده است و در واقع آنها را روانه نقاط مختلف سوریه کرده است. به جرات می‌توان گفت یکی از بزرگترین مخاطرات مربوط به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه وضعیت زندانیان داعش در محدوده تحت کنترل نیرو‌های دموکراتیک سوریه است. این روزها ناآرامی‌ها در اردوگاه الحول با افزایش حمله ترکیه به راس العین و تل ابیض در شمال سوریه شدت یافته است. در فیلم زیر کمپی از محل نگهداری داعشی‌ها را مشاهده می‌کنید که پس از حمله ترکیه به اطراف این محل و آماده کردن بستر فرار آنها، این تروریست‌ها به اطراف کمپ پراکنده شده و در تلاشند تا خود را بار دیگر به شهرها برسانند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آقای نماینده! واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا در مقطع دکتری، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. چه دانشجویان خارجی چه دانشجویان مقیم، باید زبان انگلیسی را بلد باشند. مقالات معتبر و علمی جهان به زبان انگلیسی نوشته می‌شود. جاسوس‌ها در کنار زبان مادری، انگلیسی بلد هستند چون با زبان انگلیسی در همه جای دنیا کارشان راه می‌افتد. کاش نمایندگان محترم مجلس برای مخالفت خود با زبان انگلیسی، دلایل بهتری می‌آوردند.

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.

نظرها

اخبار بیشتر