برگزاری مسابقه «پیاده تا بهشت» ویژه زائران اربعین حسینی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
برگزاری مسابقه «پیاده تا بهشت» ویژه زائران اربعین حسینی

برگزاری مسابقه «پیاده تا بهشت» ویژه زائران اربعین حسینی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد ایلام از برگزاری مسابقه فرهنگی هنری «پیاده تا بهشت» ویژه زائران اربعین حسینی خبر داد.

«شهریار رستمی» رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد ایلام در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه ایلام اظهار کرد: مسابقه فرهنگی هنری «پیاده تا بهشت» ویژه زائران پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی با مشارکت مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام برگزار می‌شود.

رستمی با اشاره به اینکه کلیه زائران عتبات عالیات می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند، ادامه داد: این مسابقه که در رشته‌های عکاسی، خاطره‌نویسی و یاداشت خبری از حرکت عظیم میلیونی اربعین حسینی برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: علاقمندان و دانشجویان زائر می‌توانند مشاهدات خود را در رشته‌های مذکور تهیه و به دبیرخانه مسابقه (مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام) ارسال کنند.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد ایلام با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه مسابقه ۳۰ مهرماه ۹۸ است، تصریح کرد: علاقمندان می‌توانند آثار خود را به نشانی ilam. arbaeen۱۳۹۸@gmail. com ارسال کنند.

وی در پایان عنوان کرد: اسامی برندگان در آدرس @ilamiast کانال اطلاع رسانی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد ایلام منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نیوشا ضیغمی با آرش پولادخان تاجره نقره ازدواج کرده است. نیوشا ضیغمی، بازیگر سینما و تلویزیون، متولد ۱۸ تیر ماه ۱۳۵۹ در تهران، است. مرحوم پدرش محسن ضیغمی دبیر بازنشسته بود و مادرش فهیمه رستم‌پور کارمند بازنشسته است و تنها یک خواهر بنام روشا دارد. در حال حاضر هم با همسر خود که متولد ۱۳۵۲ است در کار تجارت نقره و سرمایه گذاری روی فیلم‌ها فعالیت می‌کند. چون کار خانه که فقط آشپزی نیست!

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.
ایمناایمنا1 روز قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!

درگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
داغ‌های مجازیدرگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌هافیلمی از درگیری و کتک کاری یک مدیر با کارمندانش که به دلیل مطالباتشان تجمع کرده بودند به یکی از پر واکنش‌ترین فیلم‌ها در فضای مجازی تبدیل شده است

نظرها

اخبار بیشتر