یک راهنمای اقتصادی برای تهیۀ ملزومات اربعین/ قبل از سفر لیست داروهای ممنوعه را چک کنید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
یک راهنمای اقتصادی برای تهیۀ ملزومات اربعین/ قبل از سفر لیست داروهای ممنوعه را چک کنید

یک راهنمای اقتصادی برای تهیۀ ملزومات اربعین/ قبل از سفر لیست داروهای ممنوعه را چک کنید

فارسخبرگزاری فارس |
برای شرکت در رویداد عظیم اربعین، هرچه ساده‌تر باید به راه افتاد. اما مسافر اربعین نیازهایی برای سفر دارد که در این گزارش تلاش کردیم آن‌ها را بررسی کنیم. قیمت کالاهایی نظیر کوله و کفش تا تهیهٔ جیرهٔ غذایی خشک و اقلام دارویی مورد نیاز.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، گزارش بازار این هفتهٔ در رابطه با قیمت وسایل و کالاهای ضروری برای مسافران کربلا در پیاده‌روی اربعین است. اربعین باشکوه‌ترین تجمع مسلمانان جهان است که از جای جای کرهٔ زمین به عشق حضرت اباعبدالله (ع) در یک نقطه کنار هم جمع می‌شوند تا در این میعادگاه عشق، پیمان ببندند تا امام عصر خود را یاری کنند.

برای شرکت در این رویداد مهم، هرچه ساده‌تر باید به راه افتاد. اما مسافر اربعین نیازهایی برای سفر دارد که در این گزارش تلاش کردیم آن را بررسی کنیم.

کوله و کفش مناسب راهپیمایی

سفر کربلا در ایام اربعین متفاوت از سایر سفرها است، زیرا در این سفر به‌دلیل پیاده‌روی در مسیر ۸۰ کیلومتری، لازم است کالاهایی تهیه شود و همراه مسافر باشد که در مواقع نیاز از آن‌ها استفاده کند. ۲ مورد از اصلی‌ترین وسایل موردنیاز برای این سفر، کوله‌پشتی مناسب و استاندارد و کفش پیاده‌روی راحت است که لازم است به این موارد دقت فراوان شود. کوله‌پشتی‌های مخصوص کوهنوردی قیمت‌های بالایی دارند و الزاما نیاز نیست در این سفر، کولهٔ کوهنوردی همراه شما باشد، اما به همراه داشتن کوله‌ای مناسب از ضروریات سفر است. کوله‌های استاندارد و مناسب در بازار با توجه به کیفیت آن‌ها قیمت‌هایی بین ۹۰ تا ۱۸۰ هزار تومان دارند. هم‌چنین کفش مناسب پیاده‌روی نیز قیمت‌هایی حدود ۹۰ الی ۱۵۰ هزار تومان دارد. با توجه به این‌که پا، قلب دوم انسان محسوب می‌شود، لازم است در رابطه با انتخاب کفش برای این سفر دقت فراوانی داشت. پیشنهاد می‌شود جهت جلوگیری از تاول زدن پا در مسیر پیاده‌روی، قبل از سفر پاهای خود را حنا ببندید و هم‌چنین روغن سیاه‌دانه جهت چرب کردن کف پا به همراه داشته باشید. قیمت روغن سیاه‌دانه در قوطی‌های کوچک، ۲۵ هزار تومان است و حنا نیز با قیمت هرکیلو ۲۴ هزار تومان به‌فروش می‌رسد که خرید آن به مقدار یک هزار تومان برای حنا بستن پاهای شما کافی است. از همراه داشتن نوار چسب طبی، پنبه و پمادهای مخصوص جهت احیای پا در مواقع ضروری غافل نشوید. نکتهٔ مهم دیگر، به همراه داشتن دمپایی یا صندل است. توصیه می‌شود یک دمپایی طبی نیز به همراه داشته باشید که اگر پاهایتان در کفش خسته شد، جهت استراحت و تنفس پا بتوانید از دمپایی استفاده کنید. قیمت دمپایی نیز با توجه به کیفیت آن ۴۰ الی ۶۰ هزار تومان است.

یک راهنمای اقتصادی برای تهیۀ ملزومات اربعین/ قبل از سفر لیست داروهای ممنوعه را چک کنید - 5

داروهای ابتدایی که باید به همراه داشته باشید

مهم‌ترین نکته در رابطه با کالاهای موردنیاز در سفر اربعین، به همراه داشتن برخی داروهای معمولی نظیر قرص‌های سرماخوردگی، آنتی‌بیوتیک، استامینوفن، مسکن و قرص‌های ضد اسهال و ضد استفراغ است. زیرا به‌دلیل دو هوا شدن و یا عوامل دیگر ممکن است دچار بیماری‌ شوید. قیمت هر ورق از این قرص‌ها معمولا ۲ الی ۳ هزار تومان است. فراموش نکنید همراه داشتن قرص‌هایی نظیر استامینوفن‌کدئین و برخی از انواع مسکن‌ها مانند کلونازپام، لورازپام و یا حتی قرص ضداسهال دیفنوکسیلات در کشور عراق ممنوع است. توصیه می‌شود قبل از سفر در اینترنت لیست داروهای ممنوعه در عراق را چک کنید.

لیموی تازه و عرق نعناع، دوای دردهای ناگهانی گوارش

یکی از توصیه‌هایی که در رابطه با پیشگیری از دچار شدن به بیماری‌های گوناگون در سفر اربعین داریم، این است که حتما در کولهٔ خود یک بطری کوچک آلیموی تازه و یا حتی تعدادی لیموی تازه داشته باشید تا پس از صرف هر وعدهٔ غذایی یک قاشق آبلیمو یا یک لیموی تازه میل کنید تا مزاج شما را تنظیم کند. قیمت هرکیلو لیموی تازه به‌صورت میانگین ۱۰ هزار تومان است. هم‌چنین عرق نعناع نیز درمان بسیاری از دردها از جمله نفخ، دل‌پیچه و اسهال است و توصیه می‌شود یک بطری کوچک از این مادهٔ کاربردی را در کولهٔ خود جای دهید. بطری‌های عرق نعناع معمولا با قیمت‌های ۵ الی ۸ هزار تومان فروخته می‌شوند. البته در روایات به‌نقل از حضرت‌رسول (ص) آمده هر زمان به کشور یا شهری غیر از موطن خود وارد می‌شوید و می‌خواهید بیمار نشوید، در بدو ورود از پیاز آن‌جا تناول کنید تا مرض را از شما دور کند. انجام این دستور نبوی نیز می‌تواند کمک شایانی به شما بکند. توصیه می‌شود در این سفر مقداری آلو نیز به همراه داشته باشید، زیرا وضعیت عراق به‌گونه‌ای است که ممکن است در این کشور دچار یبوست شوید، آلو کمک فراوانی به رفع این مشکل می‌کند. هر کیلو آلو در بازار با توجه به نوع آن ۱۶ الی ۳۵ هزار تومان است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

کلاه آفتاب‌گیر و کرم ضدآفتاب

کشور عراق هوای بسیار گرمی دارد. در حال حاضر دمای هوا در این کشور روزها حدود ۴۰ الی ۴۵ درجهٔ سانتی‌گراد است. بنابراین به همراه داشتن کلاه آفتاب‌گیر و کرم ضدآفتاب از ضروریات این سفر است. کلاه‌های آفتاب‌گیر معمولا با قیمت‌هایی نظیر ۱۵ الی ۲۵ هزار تومان و کرم‌های ضدآفتاب نیز با توجه به مارک آن با قیمت ۱۸ الی ۳۵ هزار تومان به فروش می‌رسند. هم‌چنین در این سفر به همراه داشتن ماسک از الزامات است، زیرا تراکم جمعیت در مسیر پیاده‌روی موجب بروز گردوغبار می‌شود. بسته‌های ۳ الی ۵ عددی ماسک را می‌توانید از داروخانه‌ها با قیمت‌هایی حدود ۵ هزار تومان تهیه کنید. هم‌چنین از همراه داشتن لوازم بهداشتی از قبیل دستمال‌مرطوب نیز غافل نشوید. دستمال مرطوب در بسته‌های مختلف با توجه به تعداد آن با قیمت‌هایی نظیر ۱۰ الی ۲۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

یک راهنمای اقتصادی برای تهیۀ ملزومات اربعین/ قبل از سفر لیست داروهای ممنوعه را چک کنید - 13

جیرهٔ غذایی خشک

یکی از اصلی‌ترین موادی که لازم است در سفر اربعین به همراه داشته باشید، جیرهٔ غذایی خشک است. کاربرد جیرهٔ غذایی خشک در مواقعی است که گرسنه هستید و هنوز به موکب موردنظر نرسیده‌اید یا در مواقعی که موکبی در مسیر شما وجود ندارد و شما به‌دلیل پیاده‌روی انرژی خود را از دست داده‌اید و دچار ضعف جسمانی شده‌اید. جیرهٔ غذایی خشک می‌تواند از مواد مغذی نظیر پسته، بادام، بادام‌هندی، کشمش، خرمای خشک، انجیر خشک، توت خشک، فندق، گردو، بادام‌زمینی و نظایر آن تشکیل شده باشد که بتواند بدن شما را تقویت کند تا به موکب موردنظر برسید. آجیل‌های مخلوط باکیفیت در بازار هر کیلو ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار تومان به‌فروش می‌رسند. می‌توانید یک کیلو از این آجیل‌ها را خریداری کرده و آن‌را در بسته‌های کوچک یک‌نفره بسته‌بندی کنید و در مواقع لزوم یک بستهٔ کوچک را از کولهٔ خود بیرون آورده و تناول کنید.

به گزارش خبرگزاری فارس، سفر اربعین سفری همراه با سختی و مشقت است، اما سختی‌های آن به‌قدری شیرین و گوارا است که اگر فردی یک‌سال به این سفر برود در سال‌های دیگر نیز در ایام اربعین توان ماندن در کشور خویش را ندارد و حسین (ع) او را می‌خواند. قلوب مسلمانان هر ساله در این ایام دچار به هم پیوستگی خاصی می‌شود و حضرت اباعبدالله (ع) این قلوب بی‌ریا و خالص را در مکانی مقدس به‌نام ارض کربلا به دور هم جمع می‌کند تا آن‌ها را برای عصر ظهور آماده سازد.

گزارش از معصومه امینی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا1 روز قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما58 دقیقه قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

دبیرکل ناتو از مکرون به‌دلیل انتقاد از این ائتلاف توضیح می‌خواهد

آفتاب‌نیوز6 دقیقه قبل

درخشش خبرگزاری صدا و سیما در جشنواره کتاب و رسانه

صدا و سیما8 دقیقه قبل

نیسان آشوبگران بیگانه در تهران متوقف شد

فردا نیوز9 دقیقه قبل

فرشتگانی که لباس انسانیت به تن کرده‌اند + فیلم

باشگاه خبرنگاران9 دقیقه قبل

وداع با جانفشانانی که پای حفاظت از مردم و امنیت کشور ایستادند + فیلم

باشگاه خبرنگاران10 دقیقه قبل

چراغ سبز ترامپ برای شهرک‌سازی، تلاشی برای نجات نتانیاهو از بن‌بست سیاسی

فارس10 دقیقه قبل