اجرای طرح AVL در ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس اصفهان تا پایان امسال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
اجرای طرح AVL در ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس اصفهان تا پایان امسال

اجرای طرح AVL در ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس اصفهان تا پایان امسال

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه طرح کارت الکترونیک در اصفهان به عنوان یکی از نخستین شهرهای کشور اجرا شد، گفت: با اجرای طرح AVL، سیستم حمل و نقل ارتقا یافته و دغدغه‌هایی که شهروندان در پرداخت دارند به نوعی برطرف خواهد شد.

علیرضا صلواتی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با راه اندازی سامانه جدید AVL (سیستم مکان‌یاب خودرو) در سیستم حمل و نقل شهری، اظهار کرد: این سیستم با استفاده از گوشی‌های هوشمند و اپلیکیشن‌های مختلف به مسافران در هر کجا که باشند، زمان حرکت‌ها و هم پوشانی‌ها را اطلاع خواهد داد و به طور کلی راهنمایی برای استفاده بهتر شهروندان از وسایل نقلیه عمومی است.

وی با بیان اینکه اصفهان یکی از نخستین شهرهایی بود که طرح کارت الکترونیک در آن اجرا شد و به نتیجه رسید، افزود: طی دو سال گذشته با توجه به اینکه سیستم تجهیزات هوشمند تغییرات بسیاری کرده، طبیعتا روش‌های سنتی گذشته پاسخگو نبود و انتظار می‌رفت که از روش‌های نوین استفاده شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه از خرداد سال گذشته برای شناسایی شرکت‌هایی که داوطلب ارائه خدمات کارت هوشمند شهروندی و پرداخت الکترونیک بودند، فراخوان داده شد، گفت: پس از برگزاری جلسات متعدد، شرکت صاایران، ارائه دهنده خدمات صنایع الکترونیک برنده این مناقصه شد که حدود دو ماه پیش قراردادی نزدیک به ۹۰ میلیارد تومان بین شهرداری و این شرکت منعقد و امضا شد.

صلواتی با اشاره به مزایا این طرح، تصریح کرد: با اجرای طرح AVL، سیستم حمل و نقل ارتقا یافته و دغدغه‌هایی که شهروندان در پرداخت دارند به نوعی برطرف خواهد شد، همچنین با توجه به تنوع روش‌های شارژ و پرداخت، نیازی نیست که از طریق مراجعه به باجه‌ها برای شارژ کارت مراجعه شود، بلکه می‌توان با ارائه خدمات از طریق خودپردازها، تلفن‌های هوشمند و ATM موجب افزایش رضایت شهروندان شد.

وی در خصوص عملکرد سیستم AVL، اظهار کرد: برنامه ریزی برای پرداخت الکترونیک حمل و نقل عمومی از حدود ۱۰ سال آغاز شد و بحث استفاده از کارت بلیت در اصفهان مطرح و به سمت پرداخت با کارت‌های الکترونیک حرکت کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به تاثیر این طرح در مدیریت ناوگان، تصریح کرد: با اجرای این سیستم وضعیت حمل و نقل منظم‌تر شده و از توقف‌های بی مورد جلوگیری شد و سبب رفع مشکلات ناشی از نارضایتی خواهد شد. با نصب دستگاه‌ها در داخل اتوبوس تمام رفتار رانندگان رصد می‌شود که موجب افزایش بهره‌وری، ارتقا کیفی، رضایت‌مندی از مدیریت ناوگان عمومی خواهد شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

صلواتی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۸ این سیستم راه اندازی می‌شود، ادامه داد: با همکاری شرکت‌های دانش بنیان داخلی در حال تولید دستگاه‌های مورد نظر هستیم و تا به روزترین روش مدیریت ناوگان و پرداخت الکترونیک را در اصفهان داشته باشیم. براساس برنامه زمان بندی، فاز نخست این برنامه ۶ ماهه است که تا پایان امسال عملیاتی خواهد شد.

وی تصریح کرد: سعی می‌کنیم برای اقشار مختلف مردم و کسانی که معلولیت‌های جسمی دارند، تسهیلات و خدماتی را در نظر بگیریم، مثلا برای نابینایان سیستم صوتی اعلام ایستگاه و ایستگاه بعدی را مد نظر قرار می‌دهیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه سیستم یاد شده در تمام ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس‌ بخش خصوصی و دولتی اصفهان، اجرا می‌شود، ابرازامیدواری کرد: این سیستم را در شهرهای دیگر برای اجرای یکپارچه سیستم حمل ونقل راه اندازی کنیم و همچنین با شرکت‌های اتوبوسرانی‌ متصل به اصفهان که ناوگان آنها وارد اصفهان می‌شود، هماهنگ شویم.

صلواتی با تاکید بر اینکه این سیستم در تمام اتوبوس‌ها از جمله بخش خصوصی که حتی فرسوده و قدیمی هستند نیز نصب خواهد شد، تصریح کرد: در نظر داریم امسال و سال آینده تمام اتوبوس‌ها نوسازی شوند و دیگر شاهد تردد اتوبوس‌های فرسوده در سطح شهر نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: با وجودی که در اجرای این طرح به خصوص به دلیل تحریم با تاخیر و مشکل مواجه هستیم، اما به هرحال مصمم هستیم، این طرح در اصفهان اجرا و به یکی از به روزترین سیستم‌های پرداخت و مدیریت ناوگان شهری کشور تبدیل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | کدو تنبل غول‌آسا؛ سنگین‌تر از میتسوبیشی

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم/ حجت‌الاسلام رئیسی: نام امام حسین (ع) رمز وحدت مسلمان‌ها است

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
ایمناایمنا1 روز قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!

ادامه بارش در مناطق شمالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در استان مازندران بارش‌ها شدید هستند و احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و گرفتگی معابر در استان‌های ساحلی وجود دارد و هوای نسبتا سرد در شمال کشور ماندگار است. وی گفت: در غرب، شمال غرب، شمال شرق و همچنین در دامنه‌های البرز بارش‌های پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد را پیش بینی می‌کنیم. در آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، بخش‌های شمالی استان لرستان، مرکزی و بخش‌هایی از استان قم و دامنه‌های جنوبی البرز از جمله قزوین، البرز، تهران و سمنان برای امروز احتمال بارندگی وجود دارد. کارشناس هواشناسی افزود: در شمال شرق مانند خراسان شمالی و نواحی شمالی خراسان رضوی بارندگی پیش بینی شده است این شرایط تا سه شنبه ادامه دارد. خانم احمدی گفت: در بخش جنوبی نیز از جمله بخش‌هایی از استان کرمان، نواحی جنوبی استان هرمزگان و جنوب و جنوب شرق استان فارس و بوشهر احتمال بارندگی به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است. وی افزود: در شرق کشور نیز وزش باد پدیده غالب است و آسمان تهران نیز همراه با بارش خفیف پیش بینی شده و دما امروز به حدود ۲۴ درجه می‌رسد.
ایسناایسنا1 روز قبل
شهردار تهران با تاکید بر لزوم همکاری بیشتر وزارت بهداشت برای کنترل پسماندهای بیمارستانی گفت: امروز ۷۰ درصد یکی از پادگان‌های بزرگ تهران برای شهر تهران گرفته شد. وی افزود: در روند کیفیت هوای تهران بین سال‌های ۹۰ تا۹۷ با اقداماتی که انجام شد، تعداد روزهای خطرناک از نظر هوا در تهران کاهش یافت. باید توجه کرد که موتورسیکلت‌های کاربراتوری تاثیر بسیار زیادی روی آلودگی هوا دارند همچنین در تهران ۲۲ درصد از وانت‌ها، ۹ درصد از خودروهای مسافری و پنج درصد از تاکسی‌ها دارای موتور کاربراتوری هستند که در آلایندگی تهران تاثیرگذارتر هستند. شهردار تهران درباره برنامه‌های شهرداری تهران اظهارکرد: موضوع کاهش آلودگی هوا، ترافیک و … در دستور کار است. حناچی همچنین گفت: امروز اتفاق خوبی افتاد و حدود ۷۰ درصد یکی از بزرگترین پادگان‌های شهر تهران را در شورای عالی شهرسازی، در یکی از ارزشمندترین نقاط شهر با حمایت نیروهای مسلح برای شهر تهران گرفتیم که خبر بسیار مهمی است.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صد و سیما، رئیس پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در گفتگو با پایگاه خبری پلیس از کشف ۴۰ کارتن سیگار قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در مرکز پایتخت خبر داد. سرهنگ رسول محبت گفت: دیروز خبری مبنی بر اینکه فردی در انبار مغازه‌ای در مرکز پایتخت مقدار فراوانی سیگار‌های قاچاق انبار کرده و مشغول خرید وفروش کالای قاچاق است، دریافت شد و گروهی از ماموران پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند. وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که خبر صحت دارد، افزود: با هماهنگی‌های قضایی، گروه عملیات این پایگاه برای دستگیری متهم و بازرسی از محل انبار محموله قاچاق به نشانی اعلامی اعزام و موفق شدند متهم را در مغازه‌اش دستگیر و در بازرسی از انبار این مغازه ۴۰ کارتن بزرگ سیگار حاوی ۵۰۰ هزار نخ سیگار قاچاق را کشف کنند که فاکتور و مجوز گمرگی نداشت. رئیس پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی پایتخت با اشاره به اینکه کالای قاچاق کشف شده به همراه متهم تحویل پلیس آگاهی پایتخت برای تحقیقات تکمیلی شد، اضافه کرد: انبار هم با دستور قضایی پلمب شد. وی تاکید کرد: هر واحد صنفی که کالای قاچاق را خریداری و در بازار مصرف عرضه کند، با برخورد قانونی مواجه خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر