تسریع در کشت چغندر قند پاییزه در مناطق مرکزی اصفهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
تسریع در کشت چغندر قند پاییزه در مناطق مرکزی اصفهان

تسریع در کشت چغندر قند پاییزه در مناطق مرکزی اصفهان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
توصیه‌های هواشناسی کشاورزی اصفهان برای روزهای ۲۰ تا ۲۱ مهرماه اعلام شد.

به گزارش ایسنا، توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای امروز (شنبه ۲۰ مهرماه) تا یکشنبه (۲۱ مهرماه) در استان اصفهان به شرح زیر است:

تسریع در برداشت ذرت به صورت علوفه‌ای

آبیاری به موقع و مناسب باغات انار جهت جلوگیری از ریزش و ترکیدگی انار

تسریع در برداشت گوجه فرنگی

پایش باغات انار در صورت وجود کرم گلوگاه انار، مبارزه با آن با همکاری کارشناسان جهاد کشاورزی

تسریع در برداشت ذرت به صورت علوفه‌ای

ردیابی آفت مگس مدیترانه‌ای در کلیه باغات استان اصفهان

تسریع در کشت چغندر قند پاییزه در مناطق مرکزی و شرق استان اصفهان

تسریع در اتمام کاشت کلزا در مناطق معتدل مرکزی استان اصفهان

محلول پاشی درختان بادام با کود‌های کامل قبل از ریزش برگ‌ها

تسریع دربرداشت محصول انگور

کشت جو در مناطق مرکزی استان اصفهان

آماده سازی زمین‌های تخصیص یافته جهت کاشت مزارع گندم آبی و دیم در مناطق غرب و جنوب استان اصفهان

عایق سازی کندو‌های زنبورعسل

خروج دام از مراتع ییلاقی در اسرع وقت

کنترل و تمیز نمودن دریچه‌های ورودی و خروجی آب استخرها با توجه به خزان برگ درختان و ریزش آنها در استخر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راز گوشت‌های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است! +فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قدمتی حدودا ۱۰۷ ساله دارد و در ابتدا مستشاران سوئدی در این مجموعه فعالیت داشتند. سرهنگ حمید مکرم رییس اداره تشخیص هویت تهران در خصوص فعالیت این مجموعه پلیسی به رکنا گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دایره تشیخص هویت با پروند‌های جنایی و سرقت برای مدیریت بهتر کارها اداره تشخیص هویت را به ۳ قسمت تقسیم کردیم. به طور مثال برای انتخابات شورایاری تهران، حدود ۳۶ هزار گواهی عدم سوءپیشینه توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر و به سه ارگان ارسال شد. رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه روزانه حدود هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار درخواست سوءپیشینه به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود، می‌گوید: حدود ۲۵۰ هزار درخواست در نیمه نخست امسال از پلیس ۱۰+ به اداره ۲۱ پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شده است. اداره ۲۲ پلیس آگاهی تهران بزرگسرهنگ مکرم در خصوص اداره ۲۲ تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در قسمت تشخیص هویت گفت: صحنه جرم از مهمترین موضوعات تشخیص هویت است زیرا پلیس در این حوزه با افرادی سرو کار دارد که متضرر شدند.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۲ مهر ۱۳۹۸, ۰۹:۴۰ / کد خبر:۷۶۴۵۵ با بهبود وضع جسمانی و هوشیاری کوهنورد هشت ساله لوله‌های تنفسی از وی جدا شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ رییس هیات پزشکی، ورزشی استان اصفهان گفت: امروز با بالا رفتن سطح هوشیاری آرمان غیاثی، لوله‌های تنفسی از وی جد اشداحمد باقری مقدم با بیان اینکه آرمان قدرت بینایی خود را به دست آورده و قادر به پاسخگویی دستورات پرشکی است افزود: اندام حرکتی این سنگ نورد هشت ساله هم بهبود یافته و تنها در تکلم دچار مشکل است. وی با اشاره به اینکه هنوز نمی‌توان در خصوص آسیب مغزی وی اظهار نظر کرد، گفت: تا چند روز آینده با توجه به بالارفتن سطح هوشیاری آرمان وضع جسمانی وی در شرایط بهتری قرار می‌گیرد. جمعه ۲۹ شهریور آرمان غیاثی هشت ساله بر اثر سقوط در حین مسابقه سنگ نوردی در باشگاه ایثار فولادشهر، مصدوم و به دلیل سطح هوشیاری پایین در بخش آی سی یو بیمارستان الزهرا (س) اصفهان بستری شد. پزشکان پارگی طحال این کودک را در همان ابتدا تشخیص داده‌اند و تاکنون در خصوص خونریزی مغزی وی مورد جدی را مشاهده نکرده‌اند.

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف18 ساعت قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مهدی زندیه‌وکیلی ظهر امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان مرکزی با اشاره به دستورابلاغ شده مبنی بر مدیریت و حفظ منابع آبی استان مرکزی اظهار داشت: دستورات ابلاغ شده استان مرکزی را ملزم به تهیه برنامه سازگاری با کم‌آبی و مدیریت منابع آبی موجود ساخته است که در زمینه ارائه این طرح در لیست آخرین استان‌هایی که طرح مذکور را ارائه نداده‌اند قرار داریم. وی افزود: متاسفانه استان مرکزی به سبب ارائه ندادن طرح سازگاری با کم‌آبی خود حتی در لیست نوبت سازمان ملی برای اخذ تائیدیه طرح هم قرار ندارد و تاکنون ۱۵ جلسه حول محور تهیه طرح سازگاری با کم‌آبی برگزار و تاکنون منجر به نتیجه نشده است. معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: عدم مشارکت بهره‌برداران این طرح یعنی کشاورزان سبب می‌شود تا مجموع اقدامات و حتی تهیه طرح بی‌ثمر و بدون نتیجه باقی بماند، همچنین انجام اقدامات پراکنده و نپذیرفتن محاسبات هریک از ارگان‌های متولی تهیه این طرح از سوی دیگر ارگان‌های دخیل راه به جایی نمی‌برد. زندیه‌وکیلی ادامه داد: در تمامی دشت‌های استان مرکزی آب‌های قابل برنامه‌ریزی وجود دارند اما در برخی از دشت‌های استان با معضل کم‌آبی و یا نبود منابع آبی مواجه هستیم که در چنین شرایطی علاوه بر نصب کنتورهای حجمی باید بکوشیم تا اصلاح و تعدیل چاه‌های آب در قالب گسترده‌تری انجام گ یرد. انتهای پیام/ز

نظرها

اخبار بیشتر