تاکید فرماندار تفت بر اجرای یکسان قوانین در روستاهای شهرستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
تاکید فرماندار تفت بر اجرای یکسان قوانین در روستاهای شهرستان

تاکید فرماندار تفت بر اجرای یکسان قوانین در روستاهای شهرستان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
فرماندار تفت با بیان این که دهیاران حلقه‌ی واسط مردم و مسئولان هستند، بر رعایت یکسان‌سازی قوانین و مقررات در روستاها به منظور جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، «علیرضا نوکار» در نشست هم‌اندیشی دهیاران بخش مرکزی این شهرستان با تاکید بر رعایت یکسان قوانین و مقررات در روستاها، اظهار کرد: انتظار می‌رود قانون و مقررات برای تمام افراد در مناطق مختلف روستایی توسط دهیاران به ‌طور یکسان اجرا شود تا بتوان از سواستفاده‌های احتمالی جلوگیری و اعتماد عمومی مردم را جلب کرد.

این مسئول در ادامه دهیاران را حلقه‌ی واسط فرمانداری و بخشداری و مردم دانست و گفت: ضروری است دهیاران با انعکاس به‌ موقع مسائل و مشکلات روستاها به بخشداری و پیگیری برای رفع آن، رضایت و اعتماد مردم را جلب کنند.

وی خواستار نظارت دهیاران بر اجرای طرح‌های عمرانی در مناطق روستایی شد و تصریح کرد: با توجه به منابع مالی محدود دولت، لازم است دهیاران با نظارت مستمر بر اجرای طرح‌‌های عمرانی در مناطق روستایی، از اجرای باکیفیت طرح‌‌ها اطمینان کسب کنند.

این مسئول با اشاره به ضرورت همکاری دهیاران با دستگاه‌های ذی‌ربط به منظور جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز، تصریح کرد: باید با همکاری مستمر دهیاران و دستگاه‌های ذی‌ربط، گزارش تخلفاتی نظیر ساخت‌وساز غیرمجاز، کوه‌خواری، زمین‌خواری و ساخت‌وساز در بستر و حریم رودخانه به‌موقع برای ممانعت از ادامه فعالیت متخلفین، ارسال شوند.

سرپرست فرمانداری تفت افزود: شهرستان تفت یکی از محدود شهرستان‌هایی در کشور است که جمعیت روستایی آن از جمعیت شهری بیشتر است لذا سعی داریم در برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه شهرستان این موضوع را به‌طور ویژه در نظر بگیریم.

وی به برگزاری جلسات حفظ حقوق بیت‌المال در شهرستان اشاره کرد و گفت: در این جلسه مقرر شد که خلع ید زمین‌های واگذار شده در طرح‌های راکد مانده، در دستور کار قرار گرفته و به متقاضیان طرح‌های جدید اشتغال‌زا، واگذار شود.

نوکار بر حضور حداکثری روستاییان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید و ابراز امیدواری کرد که با اتخاذ تدابیر لازم مانند همیشه، شاهد حضور گسترده روستائیان بخش مرکزی شهرستان در انتخابات آتی و البته همکاری دهیاران در این رابطه باشیم.

سوق دادن اعتبارات دهیاری‌ها به سمت تولید

«علی احمدیان» بخشدار مرکزی تفت هم در این جلسه با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی در مناطق مختلف روستاهای بخش مرکزی، از سوق دادن اعتبارات دهیاری‌های این بخش به سمت تولید و اشتغال خبر داد.

وی گفت: برنامه‌ریزی لازم با ادارات جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای اجرای طرح‌های ایجاد اشتغال با محور کشاورزی و گردشگری در مناطق مختلف روستایی این بخش انجام شده است.

به گفته احمدیان، دوره‌های آموزشی با همکاری مراکز خدمات جهاد کشاورزی در مناطق روستایی برای آشنایی روستاییان با کشت گیاهان کم آب خواه برگزار خواهد شد تا شاهد تحولاتی در نحوه کشت و رونق اقتصاد کشاورزی در این مناطق باشیم.

این مسئول به حضور جمعیت شناور از مرکز استان در مناطق ییلاقات این بخش در ایام تعطیل اشاره کرد و گفت: با توجه به این که اعتبار به روستاهای بخش‌ مرکزی براساس جمعیت ثابت پرداخت می‌شود، امکان خدمات‌رسانی مناسب برای جمعیت شناور در تعطیلات وجود ندارد و برای رفع مسائل و مشکلاتی مانند جمع‌آوری پسماند به نگاه استانی به این مناطق نیازمند هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه مدیریت سبز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نماهنگی از مداح ترک زبان: من الغریب الی الحبیب

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
حضرت سید الشداء (ع) مصادف با روز دوم محرم، نامه‌ای به حبیب ارسال کرد و نوشت: من الغریب الی الحبیباز حسین بن علی به حبیب بن مظاهر، واما بعد …حبیب خودت را به ما برسان، بیا ای حبیب ما، بیا دیر میشود …نماهنگ متفاوت حامد صفاری مداح ارومیه‌ای اهل بیت عصمت و طهارت، به مناسبت اربعین حسینی با شعر فارسی، ترکی و عربی، ابراز احساسات معنوی و عاشقانه با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است که با عنوان «الی الغریب» با مضمون شتافتن به سوی امام حسین (ع) که خود را غریب نام برده است.

خانه رویایی بنیانگذار اینستاگرام+تصاویر

7+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

طرح چهار ماده‌ای ایران برای یمن

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

راز گوشت‌های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است! +فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قدمتی حدودا ۱۰۷ ساله دارد و در ابتدا مستشاران سوئدی در این مجموعه فعالیت داشتند. سرهنگ حمید مکرم رییس اداره تشخیص هویت تهران در خصوص فعالیت این مجموعه پلیسی به رکنا گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دایره تشیخص هویت با پروند‌های جنایی و سرقت برای مدیریت بهتر کارها اداره تشخیص هویت را به ۳ قسمت تقسیم کردیم. به طور مثال برای انتخابات شورایاری تهران، حدود ۳۶ هزار گواهی عدم سوءپیشینه توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر و به سه ارگان ارسال شد. رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه روزانه حدود هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار درخواست سوءپیشینه به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود، می‌گوید: حدود ۲۵۰ هزار درخواست در نیمه نخست امسال از پلیس ۱۰+ به اداره ۲۱ پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شده است. اداره ۲۲ پلیس آگاهی تهران بزرگسرهنگ مکرم در خصوص اداره ۲۲ تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در قسمت تشخیص هویت گفت: صحنه جرم از مهمترین موضوعات تشخیص هویت است زیرا پلیس در این حوزه با افرادی سرو کار دارد که متضرر شدند.

(ویدئو) عجیب‌ترین اسپیکر دنیا

فراروفرارو21 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر