اسم ذوب آهن را بزرگ دیدم/ به قهرمانی فکر نمی‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. ورزشی
اسم ذوب آهن را بزرگ دیدم/ به قهرمانی فکر نمی‌کنیم

اسم ذوب آهن را بزرگ دیدم/ به قهرمانی فکر نمی‌کنیم

ایمناخبرگزاری ایمنا |
سرمربی تیم بسکتبال ذوب‌آهن گفت: به‌عنوان مربی می‌دانم که کار کردن با جوانان سخت است، اما ارزش دارد. بازیکنان جوان می‌توانند آینده باشگاه و ایران را تأمین کنند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مهران حاتمی سرمربی فصل گذشته تیم بسکتبال پتروشیمی با نظر مدیران باشگاه ذوب‌آهن به‌عنوان سرمربی تیم بسکتبال این باشگاه انتخاب‌شده است. وی با تیم پتروشیمی توانسته قهرمانی باشگاه‌های آسیا، قهرمانی و نایب‌قهرمانی لیگ برتر بسکتبال ایران را به دست آورد، او سابقه سرمربیگری تیم ملی بسکتبال ایران را هم دارد. خبرنگار ایمنا گفت‌وگویی با این مربی انجام داده که در ادامه می‌خوانید:

سال گذشته در چه تیم فعالیت داشتید و آن را چه طور می‌بینید؟

سال گذشته سرمربی تیم پتروشیمی بودم و با این سابقه قهرمانی باشگاه‌های آسیا، قهرمانی و نایب‌قهرمانی لیگ برتر ایران رادارم. پتروشیمی تیم بزرگی است که سابقه زیادی در بسکتبال ایران دارد.

از چه تیم‌های دیگری پیشنهاد سرمربیگری داشتید و چرا ذوب‌آهن را انتخاب کردید؟

قبل از شروع فصل دو باشگاه با من تماس گرفتند، اما اسم ذوب‌آهن را بزرگ‌تر دیدم و با توجه به سابقه‌ای که این تیم در بسکتبال دارد، آن را انتخاب کردم.

برای بستن قرارداد مشکلی نداشتید؟

شرایط بد اقتصادی برای همه باشگاه‌ها به وجود آمده که ذوب‌آهن از آن مستثنا نیست. با مدیران باشگاه به یک توافق دوطرفه رسیدم و مشکل خاصی در این رابطه ندارم.

بیشتر تیم را از بازیکنان جوان تشکیل دادید؟

به‌عنوان مربی می‌دانم که کار کردن با جوانان سخت است اما ارزش دارد زیرا این بازیکنان می‌توانند آینده باشگاه و ایران را تأمین کنند. جوانان خوبی انتخاب کردم که در آینده نزدیک، بازیکنان بزرگی برای اصفهان خواهند شد.

بیشتر بازیکنان تیم از نیروهای جوان و بومی اصفهان هستند و باشگاه ازنظر مالی در جایگاهی نبود که بازیکنان اصفهانی درجه اول خود را در تیم نگه دارد.

جذب بازیکن خارجی داشتید؟

با توجه به ضعف‌هایی که در تیم وجود دارد قصد داریم با دو بازیکن خارجی ارزان تیم را تقویت کنیم. همیشه اعتقاد دارم بازیکنان اصلی تیم داخلی باشند و بازیکنان خارجی در کنار آن‌ها به هماهنگی برسند که امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

زمانی که باشگاه شرایط مالی خوبی ندارد ترجیح می‌دهم اگر قرار است پولی به دست بازیکنی برسد آن بازیکن داخلی باشد.

به قهرمانی فکر می‌کنید؟

شش تیم برتر ایران، بهترین بازیکنان را در اختیار گرفتند و ما به‌عنوان تیمی که در آخرین لحظات یارگیری می‌کنیم نتوانستیم بازیکنان خوب را جذب کنیم.

اکثر بازیکنان جوانی که در اصفهان حضور داشتند را در کنار چند بازیکن باتجربه داریم که درمجموع تیم جوان و خوبی هستیم، اما قرار گرفتن در جمع تیم‌های بالای جدول بسیار مشکل است که به قهرمانی فکر نمی‌کنیم و در مورد آن به کسی قولی نداده‌ام.

بودجه‌ای که باشگاه در اختیارتان قرار داده مناسب است؟

بودجه‌ای که باشگاه به تیم اختصاص داده در مقابل بودجه تیم‌های خوب بسیار کم است که امیدوارم در سال‌های بعد با یک برنامه‌ریزی بهتر بتوانند تیمی ببندند که از ذوب‌آهن و اصفهان در مسابقات دفاع کند.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار ورزشی ایران،اروپا و سراسر نقاط دنیا

جزء معدود مربی‌هایی هستم که سابقه ذوب‌آهن را به‌طور کامل می‌دانم زیرا زمانی که در این تیم بازی می‌کردم ذوب‌آهن در اوج بود، در حال حاضر با حمایت مدیران فعلی باشگاه به‌خصوص محمدی می‌توانیم تیم بسکتبال ذوب‌آهن را به‌روزها اوج خود بازگردانیم.

نظر شما در مورد جواد محمدی مدیرعامل جدید ذوب آهن چیست؟

محمدی مدیرعامل لایقی است که امیدوارم موفقیت تمامی رشته‌ها در زمان حضور این مدیرعامل حاصل شود، زیرا لیاقت بهترین هارا دارد.

به‌عنوان سرمربی تیم چه هدفی دارید؟

هدف من در حال حاضر ارتقا بخشیدن سطح بازیکنان جوان تیم است تا دربازی‌های که داریم بتوانند عملکرد خوبی از خودشان به نمایش بگذارند. از حضور نفرات جوان در تیم ناراضی نیستم اما اگر بخواهیم به هدف‌های بزرگ‌تر فکر کنیم به بازیکنان باتجربه نیاز داریم اما الآن هم خوشحال هستم و افتخار می‌کنم که در جمع بازیکنان جوان تیم ذوب‌آهن حضور دارم.

به چه دلیل بازیکنان خوب سال گذشته را حفظ نکردید؟

طبق روالی که وجود دارد باشگاه اوایل فصل در خصوص بودجه با مربی تیم صحبت می‌کند، مربی هم با توجه به تفکراتی که دارد و رایزنی‌هایی که می‌تواند انجام دهد، مهره‌های موردنیاز خود را به باشگاه اعلام می‌کند و در راستای بودجه‌ای که باشگاه تعیین کرده حرکت می‌کند ولی متأسفانه تیم را دیر بستیم و به دلیل مشکلات مالی نتوانستیم بازیکنان فصل پیش را حفظ کنیم همچنین به جزء عماد سلمانی دیگر بازیکنان قبل از حضور من با دیگر تیم‌ها قرارداد بسته بودند و این بازیکن هم به علت کم بودن قرارداد از تیم جداشده به نظر من نبود بازیکن بزرگ در تیم به ضرر باشگاه ذوب‌آهن است.

بازیکنانی که در تیم حضور دارند خوب هستند اما به‌عنوان مربی دوست دارم وقتی در استانی فعالیت می‌کنم از تمامی ظرفیت آن استان استفاده کنم. اصفهانی‌ها بیشتر غریبه پسند شده‌اند درصورتی‌که باید نسبت به نیروهایی متعلق به شهرمان تعصب بیشتری داشته باشیم.

چه بازی‌های تدارکاتی برگزار کردید؟

آخرین کاری که توانستم برای آماده کردن بیشتر بازیکنان انجام دهم، برگزاری چند بازی تدارکاتی با تیم‌های شیمیدر، کرج و نیروی زمینی بود و قصد دارم این روند را تا قبل از شروع مسابقات ادامه دهم تا تیم به هماهنگی بیشتری برسد.

حرف آخر؟

سابقه شاگردی پیشکسوتان بسکتبال اصفهان رادارم، از آقای شهامت نژاد، مقیم، امجدی، یاوری و دیگر پیشکسوتان بسکتبال اصفهان کسب اجازه می‌کنم برای حضور در نیکت ذوب‌آهن، متأسفانه در خیلی از شهرها کم از پیشکسوتان یاد می‌شود، اما امیدوارم بدانند که برای ما بزرگ هستند و همیشه دوستشان داریم. کد خبر ۳۹۲۸۱۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دور و نزدیک فوتبال؛ تنها پائولو مالدینی می‌تواند پیشنهاد منچستریونایتد و رئال مادرید را رد کند (دوبله اختصاصی)

طرفداریطرفداری22 ساعت قبل
طرفداری- شاید بتوان پائولو مالدینی را به عنوان وفادارترین بازیکن به یک باشگاه نامید. این ویدیوی گروه OhMyGoal که به صورت اختصاصی توسط گروه طرفداری دوبله شده، به زندگی حرفه‌ای کاپیتان سابق روسونری می‌پردازد، اسطوره‌ای که به خاطر عشق به میلان، پیشنهادات باشگاه‌های بزرگی را رد کرد. مجموعه ویدیوهای «دور و نزدیک فوتبال»، با دوبله اختصاصی طرفداری، بر روی خروجی وبسایت طرفداری و سایر شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام قرار می‌گیرد؛ این مجموعه قصد دارد از زاویه‌ای جالب توجه و جذاب در زمانی کوتاه، به سوژه‌های دنیای فوتبال بپردازد. ترجمه این ویدیو بر عهده مصطفی وسیع سری بوده و گویندگی آن را نیز سامان خدایی انجام داده است. مجموعه ویدیوهای دور و نزدیک فوتبال را از اینجا دنبال کنید.
وانانیوزوانانیوز23 ساعت قبل
وی در مورد پنالتی که داور اعلام نکرد، گفت: من صحنه برخورد توپ به دست را با دقت ندیدم، اما در نیمه اول مدافع فجر روی فرشید اسماعیلی مرتکب خطای پنالتی شد. کاپیتان تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه دوست دارد در مرحله بعد با چه تیمی روبرو شوند، گفت: هر تیمی که باشد مهم نیست، مهم این است که برای استقلال اتفاق خوبی بیفتد. غفوری در مورد اینکه اگر کمک داور ویدیویی داشتیم شرایط داوری بهتر نبود، گفت: قطعا اگر از کمک داور ویدیویی استفاده شود اشتباهات داوری کمتر خواهد بود و داوران کمترین خطا را خواهند داشت. وی در مورد اینکه نظرش در مورد دعوت شدن به تیم ملی چیست، گفت: هدف من دعوت شدن به تیم ملی نیست، هدفم بازی در تیم ملی است، اما قطعا بازیکنی که ۵ سال عضو تیم ملی بوده و بعد به تیم ملی دعوت نشود طبیعی است که ناراحت شود. انتهای پیام/ا
تابناکتابناک10 ساعت قبل
جان‌تری؛ خیانت جان‌تری به همسرش تونی پولمسئله جان‌تری در سال ۲۰۱۰ به یکی از بارزترین مسائل خیانت در دنیای فوتبال تبدیل شد. با وجود اعتراف به خیانت جان‌تری به همسرش تونی پول، او ادعا کرد که همه چیز بین آن‌ها تمام شده بود. رایان گیگز؛ خیانت رایان گیگز به همسرش استیسی کوکیک مسئله خیانت دیگر در فوتبال، داستان میان رایان گیگز و ایموژن توماس بود، اما این تنها رسوایی اخلاقی‌ای نبود که گیگز به آن دچار شد. رایان گیگز تا سال ۲۰۰۷ و زمان ازدواجش با استیسی کوک، یک الگوی عالی به شمار می‌رفت اما توییتر، همه چیز را خراب کرد. پس از این اتفاق، رایان گیگز و همسرش به زندگی کنار یکدیگر ادامه دادند، اما پس از گمانه‌زنی درباره رابطه رایان گیگز با همسر برادرش، این زندگی مشترک چندان به طول نینجامید.
نودنود2 ساعت قبل
در تمرین امروز پرسپولیس، سیامک نعمتی، مهدی ترابی و آدام همتی به دلیل مصدومیت، زیر نظر کادر پزشکی و بدنساز تیم، کار کردند. به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان تمرین امروز جمعه را از ساعت ۱۱ در سالن ورزشگاه شهید کاظمی آغاز کردند. پاسکاری‌های کوتاه و سرعتی، بخش بعدی تمرین بود که زیر نظر کادر فنی انجام شد. در تمرین امروز، سیامک نعمتی، مهدی ترابی و آدام همتی به دلیل مصدومیت، زیر نظر کادر پزشکی و بدنساز تیم، کار کردند. یک هوادار معلول نیز امروز میهمان ویژه تمرین سرخپوشان بود که عملکرد قرمزپوشان را از نزدیک مشاهده و پس از آن با سرخپوشان عکسی به یادگار گرفت.

ویدیو؛ شعار هواداران استقلال در حمایت از فتح الله زاده (استقلال-فجرسپاسی)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- در چارچوب رقابت‌های جام حذفی فوتبال ایران، استقلال و فجرسپاسی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفته‌اند که در حاشیه این دیدار هواداران استقلال علی فتح الله زاده، مدیرعامل سابق این تیم را تشویق کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، کریستیانو رونالدو پرتغالی براساس تحقیقی که توسط شرکت معتبر Hopper HQ انجام شده بالاتر از ستارگان هالیوود و خوانندگان مطرح دنیا پردرآمدترین کاربر شبکه اجتماعی اینستاگرام محسوب می‌شود. رونالدو که بیشتر از هر کاربر دیگری در اینستاگرام دنبال کننده دارد براساس این تحقیق در یک سال گذشته توانسته درآمدی ۴۷٫۸ میلیون دلاری از طریق اینستاگرام داشته باشد. این در حالی است که رونالدو سالیانه ۳۴ میلیون دلار از باشگاه خودش دستمزد می‌گیرد. در این گزارش آمده که لیونل مسی در یک سال گذشته درآمدی ۲۳ میلیون دلاری از اینستاگرام داشته و بابت هر پست تبلیغاتی رقمی نزدیک به ۷۰۰ هزار دلار دریافت می‌کند. دیوید بکام، نیمار و زلاتان ابراهیموویچ هم در یک سال گذشته به ترتیب درآمدی ۱۰، ۷ و ۴ میلیون دلاری از طریق اینستاگرام داشته‌اند و جزو ۱۰ کاربر پردرآمد این شبکه اجتماعی محسوب می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر