وجود امنیت و آرامش زیربنای توسعه و رشد در جامعه است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
وجود امنیت و آرامش زیربنای توسعه و رشد در جامعه است

وجود امنیت و آرامش زیربنای توسعه و رشد در جامعه است

مهرخبرگزاری مهر |
سنندج - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: زیر بنا و پیش نیاز رشد و توسعه در هر جامعه ای ایجاد و برقراری امنیت و داشتن حس آرامش است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کردستان، افشین خوشگوار در همایش همیاران پلیس و فرهنگ یاران ترافیک، اظهار داشت: زیر بنا و پیش نیاز رشد و توسعه در هر جامعه‌ای ایجاد امنیت بوده و این امنیت محصول تلاش شبانه روزی نیروهای انتظامی در سطح کشور است.

وی افزود: خمیر مایه این امنیت اجتماعی حول محور سه موضوع قانون، استقرار قانون و قانون گرایی است و تمامی مراحل که در امنیت طی می‌شود نشات گرفته از مرز این سه مفهوم است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: زندگی تمامی اقشار جامعه در گرورعایت قانون است تمامی آحاد جامعه باید نسبت به رعایت قانون پایبند باشند از سویی ما با فرهنگ سازی و نهادینه کردن رعایت قانون و قانونگذاری می‌توانیم مردم را در برقرای امنیت اجتماعی مشارکت دهیم.

خوشگوار یادآور شد: در شرایط کنونی که تهدیدهای مختلفی کشور ما را تهدید می‌کند نقش نیروی مسلح بسیار پررنگ است و این نهاد با برنامه‌های فرهنگی و آموزشی متنوعی که در نظر گرفته‌اند تعامل مناسب و بهینه ایی با آموزش و پرورش برقرار کرده‌اند.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی بیان کرد: مسیری که نیروی انتظامی در بحث فرهنگ سازی رانندگی آغاز کرده قطعا در سال‌های آینده نتایج مثبت فراوان خواهد داشت و منجر به کاهش آمار تصادفات و ایجاد فرهنگ رانندگی والایی می‌گردد. در واقع این فعالیت نیروی انتظامی ضمن اینکه خواهد توانست اهداف و برنامه‌های نیروی انتظامی را محقق کند در جهت اجرایی کردن اهداف برنامه‌های آموزش و پرورش نیز موثر خواهد بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: ما در فضای مجازی با پلیس فتا همکاری خوبی داشته‌ایم و با نیروی انتظامی در پاکسازی و ایمن سازی محیط‌های اطراف مدارس و در حوزه توانمند سازی و آگاه سازی همواره در حال تعامل و همکاری هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نیوشا ضیغمی با آرش پولادخان تاجره نقره ازدواج کرده است. نیوشا ضیغمی، بازیگر سینما و تلویزیون، متولد ۱۸ تیر ماه ۱۳۵۹ در تهران، است. مرحوم پدرش محسن ضیغمی دبیر بازنشسته بود و مادرش فهیمه رستم‌پور کارمند بازنشسته است و تنها یک خواهر بنام روشا دارد. در حال حاضر هم با همسر خود که متولد ۱۳۵۲ است در کار تجارت نقره و سرمایه گذاری روی فیلم‌ها فعالیت می‌کند. چون کار خانه که فقط آشپزی نیست!

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.
ایمناایمنا1 روز قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!

درگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
داغ‌های مجازیدرگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌هافیلمی از درگیری و کتک کاری یک مدیر با کارمندانش که به دلیل مطالباتشان تجمع کرده بودند به یکی از پر واکنش‌ترین فیلم‌ها در فضای مجازی تبدیل شده است

نظرها

اخبار بیشتر