شماره ۹۴ فصلنامه علمی پژوهشی «نقد و نظر» منتشر شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
شماره ۹۴ فصلنامه علمی  پژوهشی «نقد و نظر» منتشر شد

شماره ۹۴ فصلنامه علمی پژوهشی «نقد و نظر» منتشر شد

مهرخبرگزاری مهر |
نود و چهارمین شماره فصلنامه علمی ـ پژوهشی نقد و نظر به همت پژوهشکده فلسفه و کلام و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نود و چهارمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی «نقد و نظر» مربوط به تابستان ۱۳۹۸منتشر و مقالات این شماره بر روی سامانه این نشریه به آدرس http:jpt.isca.ac.ir نمایه شد.

«بررسی نقش دین در علم» نوشته مهدی گلشنی؛ «جایگاه عالم فراماده و عوامل فرامادی در نظریه علم دینی آیت‌الله جوادی آملی» اثر قاسم ترخان و محمدرضا بهزادی‌مقدم؛ «نظریه تعاملی معرفت دینی و علمی (تبیین نسبت نظریۀ آیت‌الله جوادی آملی با مبحث «علم دینی») به قلم محمد فتحعلی‌خانی از جمله مقالات این شماره است.

خبری: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

همچنین «صورت‌بندی سازوکار حداقلی نظریه آیت‌الله جوادی آملی برای تقسیم‌بندی علوم» نوشته ذوالفقار ناصری، سیدجابر نیکو و محمدرضا منصفی سروندانی؛ «بررسی مدل تأسیسی دربارۀ علم دینی» به قلم منصور نصیری؛ «بی‌نیازی فهم ظواهر قرآن از علوم عقلی» اثر فرج‌الله میرعرب؛ «واکاوی مفهوم اختیار در حکمت متعالیه» نوشته امیر راستین، علی‌رضا کهنسال و سیدمرتضی حسینی شاهرودی از دیگر مطالبی است که در این شماره منتشر شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | خیمه سنگین اختاپوس‌ها روی بقایای یک نهنگ

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
امور مربوط به مهاجرت، درخواست ویزا، فرآیند گرفتن ویزا، اقامت و … از جمله موضوعاتی است که دارای حساسیت بالایی بوده و گاهی انجام اشتباهات جزئی در انجام آن‌ها باعث بروز مشکلات جبران‌ناپذیر برای افراد می‌شود. اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور برای کار و تحصیل را دارید یا می‌خواهید برای اهداف کوتاه مدت نظیر تفریح و دیدار خانواده به کشورهای خارجی سفر کنید بسیار مهم است که انجام امور سفر خود را به موسسات باسابقه و معتبر بسپارید.

حسین (ع)، آغاز زندگی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

زوارالحسین در مسیر اربعین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اکنون جهانیان اسلام را به نام اباعبدالله الحسین می‌شناسند؛ به پاس صبر، عزت و پایداری حضرت زینب (س) به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمده‌اند به یک قرار جمعی …راهشان پیدا؛ درست مثل خورشیدی که نظاره‌گر بود. هر کسی به طریقی سعی می‌کرد خادمان زائران اربعین باشد؛ موکب به موکب. حالا جهانیان اسلام را به نام اباعبدالله الحسین می‌شناسند؛ به پاس صبر، عزت و پایداری حضرت زینب (س). در مسیر معرفت حسینی می‌شود درس اخلاق، ایثار و آزادگی را فراگرفت. یا اباعبدالله الحسین (ع) در این مسیر قدم‌هایمان را استوار دار.

عاشقانی که جا نماندند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عاشقان اباعبداالله الحسین (ع) که از حضور در راهپیمایی نجف تا کربلا جا مانده‌اند امروز صبح به نیابت از زیارت مرقد مطهر امام حسین (ع) و به قصد رجاء از میدان‌های پنجگانه تهران پیاده‌روی خود را به سوی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (س) آغاز کردند.
الفالف20 ساعت قبل
هرکسی از نگاه خود و با سلیقه شخصی دیگری را که ممکن است در هر زمینه‌ای کاری را انجام دهد، مورد حمله و آماج قرار می‌دهد. پسر چشم آبی سینمای ایران خیلی زود معروف شد، شاید زودتر از چیزی که خودش فکر می‌کرد! اما گلزار به جز بازیگری، موسیقی را هم با جدیت دنبال می‌کرد و قبل‌ از دیده شدن در قاب سینما گیتاریست گروه موسیقی آریان بود. کنسرت در سالن اسکاراما مورد تازه‌ای که پیرامون گلزار و کنسرت جدیدش رخ داده، کمی عجیب‌تر از بقیه موارد است. کنسرتی که سه هفته آینده است و شصت درصد بلیت‌هایش فروش رفته، چگونه قضاوت شده که موفق بوده یا نبوده؟!

نظرها

اخبار بیشتر