کدام رنگهای ماشین، بیشترین مشتری را دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اقتصادی
کدام رنگهای ماشین، بیشترین مشتری را دارد

کدام رنگهای ماشین، بیشترین مشتری را دارد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
درست به اندازه‌ای که مشخصات فنی، طراحی و یا امکانات یک اتومبیل برای خرید مهم است، انتخاب رنگ آن هم می‌تواند یکی از فاکتورهای مهم خرید به شمار آید.

یک مطالعه توسط خبرنگاران وبسایت خرید و فروش اتومبیل iSeeCars انجام شده و قیمت بیش از ۴ میلیون وسیله نقلیه مختلف در تمامی سگمنت‌ها و شرایط خرید و فروش آنان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است تا در نهایت به این موضوع برسیم که رنگ خودرو چقدر در معاملات آن تأثیرگذار خواهد بود.

نارنجی: ۲۰٫۴ درصد

اگر شما مشتاق به خرید یک ماشین نارنجی هستید، باید به قیمت آن هم توجه داشته باشید، زیرا داشتن یک ماشین نارنجی نسبت به رنگ‌های دیگر آن حدود ۲۰٫۴ درصد هزینه بیشتری بر روی دست خریدارانش می‌گذارد، هرچند خوشبختانه این موضوع برای آمریکایی‌ها صدق می‌کند و در بازار کشور خودمان چندان خودروی نارنجی برای خرید و فروش وجود ندارد که بخواهیم بابت آن هزینه بسیار بالاتری پرداخت کنیم.

بنفش: ۱۴٫۹ درصد

در مدت زمان حیات خود شاید به ندرت یک ماشین بنفش در جاده ببینید و تعداد بسیار کمی از شرکت‌های خودروسازی این رنگ را برای محصولاتشان قابل سفارش می‌کنند، همچون کمپانی خودروسازی دوج که برای خودروی «دوج چلنجر» یک رنگ بنفش ارائه می‌دهد و طرفداران رنگ بنفش باید توجه داشته باشد که برای خرید یک اتومبیل با چنین رنگی، نیاز است که حدود ۱۴٫۹ درصد هزینه بیشتری نسبت به هزینه متوسط پرداخت خود صرف کنند.

قرمز: ۵٫۴ درصد

با کمال تعجب، فروش مجدد یک خودروی قرمز به طور متوسط بدترین معاملات را دارند و فروشندگان این دسته از وسایل نقلیه زمان بیشتری برای فروش اتومبیل خود صرف می‌کنند، اما هنوز هم در آمریکا برای خرید یک خودروی قرمز لازم است که هزینه بیشتری پرداخت کنید که طبق تحقیقات، این میزان حدود ۵٫۴ درصد بیشتر از هزینه متوسط پرداخت خواهد بود.

سبز دودی یا آبی مایل به سبز: ۴٫۴ درصد

سبز دودی را می‌توانیم یکی از خاص‌ترین و کمیاب‌ترین رنگ‌ها در میان اتومبیل‌های بازار بدانیم، اما این رنگ امروزه همانند دهه ۹۰ میلادی بسیار محبوب نیست و کمتر کسی و کمتر خودروسازانی چنین رنگی بر روی محصولات خود ارائه می‌دهند، ولی خب هنوز هم مشتریانی هستند که مایل به پرداخت هزینه بیشتر برای داشتن یک اتومبیل به رنگ «آبی مایل به سبز» باشند و برای آن ۴٫۴ درصد هزینه بیشتری پرداخت خواهند کرد.

سفید: ۳٫۵ درصد

جای تعجب دارد که رنگ سفید در این لیست دیده می‌شود و اگر صادقانه بگوییم، تعجب کردیم که «سفید» به عنوان رنگی انتخاب شده است که هزینه بیشتری از مشتریان نسبت به هزینه متوسط در زمان معامله دریافت می‌کند. درهر حال برای خرید یک اتومبیل سفید رنگ در آمریکا، مشتریان نیاز به پرداخت حدودا ۳٫۵ درصد هزینه بیشتری نسبت به حد متوسط پرداخت دارند.

سبز: ۲٫۹ درصد

سبز یکی دیگر از شگفتی‌های این لیست خواهد بود، زیرا این انتظار وجود داشت که برای خرید یک اتومبیل نارنجی و یا بنفش هزینه بیشتری پرداخت شود، اما رنگ سبز به راحتی با اتومبیل و مخاطبان ارتباط برقرار نمی‌کند و شرایط زمانی بدتر خواهد شد که شما بجای سبز روشن، از سبز پررنگ جنگلی بر روی اتومبیل استفاده کنید و برای خرید آن هم نیاز به پرداخت ۲٫۹ درصد هزینه بیشتری داشته باشید.

زرد: ۱٫۹ درصد

رنگ زرد جزو آن دسته از رنگ هاست که مورد توجه بسیاری از خودروسازان قرار می‌گیرد و زمانی که می‌خواهید هزینه بیشتری برای خرید یک اتومبیل پرداخت نکنید و در عین حال خوش رنگ باشد، رنگ زرد می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

خبری: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

صورتی: ۱- درصد

این رنگ بسیار خاص و ویژه است و طبیعتا مناسب مردان به هیچ وجه نخواهد بود، اما خودروهای صورتی پتانسیل خوبی برای معامله دارند و رنگ آنان تأثیر زیادی در معاملات نخواهد داشت و به راحتی می‌توانید بر روی خرید و فروش آنان بدون پرداخت هزینه بیشتر و یا از دست دادن سرمایه خود حساب باز کنید.

آبی: ۲٫۷- درصد

دومین رنگ ما در این لیست که پتانسیل یک معامله بسیار بهتر نسبت به رنگ‌های قبلی را دارد، رنگ آبی خواهد بود که در بین مشتریان هم جذاب و محبوب است و همچنین گستردگی آن در بازار باعث شده تا شما معامله بهتری برای خرید یک اتومبیل آبی رنگ داشته باشید و حدود ۲٫۷ درصد نیز هزینه کمتری بابت داشتن یک خودروی آبی پرداخت خواهید کرد.

خاکستری: ۲٫۸- درصد

بعضی از رنگ‌های خاکستری بیش از سایرین متمایز هستند، اما این رنگ خنثی در بین مشتریان محبوب است و محبوبیت بالای آن باعث می‌شود تا یک معامله بهتری برای خرید یک اتومبیل خاکستری داشته باشید.

قهوه‌ای: ۳٫۳- درصد

شاید خیلی‌ها دوست نداشته باشند اتومبیلشان به رنگ قهوه‌ای باشد و صاحبان فعلی خودروهای قهوه‌ای نیز مجبور خواهند بود تا اتومبیل خود را با قیمت کمتری در بازار بفروشند. اتومبیل‌های قهوه‌ای با رنگ نه چندان محبوب خود، حدود ۳٫۳ درصد کمتر از هزینه متوسط پرداخت اتومبیل مشابه قیمت خواهند داشت.

سیاه: ۴٫۴- درصد

بیشتر مردم می‌گویند که رنگ سیاه بهترین انتخاب ممکن برای اتومبیل خواهد بود، اما نگهداری آن بسیار سخت‌تر است و دارندگان وسایل نقلیه مشکی نیاز است که با احتیاط بیشتری از اتومبیل خود استفاده کنند. حال از طرفی به خاطر مشکلات و مهم‌تر از همه به خاطر فراوانی رنگ مشکی در بازار، خودروهای مشکی رنگ بهترین معامله برای خریداران خواهند بود.

نقره‌ای: ۱۳٫۷- درصد

از اینجا به بعد را می‌توانیم ۳ رنگ برتر این لیست بدانیم که برای فروشندگان بدترین معامله، اما برای خریداران بهترین معامله را خواهند داشت و شروع آن با رنگ نقره‌ای خواهد بود که با اختلافی بسیار زیاد با رنگ مشکی، یکی از بهترین معاملات را برای خریداران جدید این دسته از وسایل نقلیه رقم می‌زند و مشتریان می‌توانند به طور میانگین ۱۳٫۷ درصد هزینه کمتری برای داشتن یک اتومبیل نقره‌ای پرداخت کنند.

طلایی: ۱۵٫۸- درصد

اگر این مطالعه در دهه ۷۰ میلادی صورت می‌گرفت، بدون شک رنگ طلایی بیشتری محبوبیت را کسب می‌کرد و همچنین برای داشتن یک ماشین طلایی رنگ نیاز به پرداخت هزینه بسیار بیشتری خواهید داشت، اما امروزه اتومبیل‌های طلایی محبوبیت زیادی، حداقل برای عموم جامعه ندارند و به همین دلیل فرصت مناسبی ایجاد شده برای افرادی که دوست دارند یک اتومبیل با رنگ خاص بدنه داشته باشند و چه رنگی بهتر از طلایی برای جلب توجه؟!

بژ: ۲۴٫۳- درصد

بدون شک هیچکس دلش نمی‌خواهد یک ماشین به رنگ «بژ» داشته باشد، ولی خب کسانی هستند که از کارخانه اتومبیل خود را به رنگ «بژ» سفارش می‌دهند و بعد از آن برای فروش مجدد در بازار به مشکل برمی خورند، زیرا رنگ «بژ» محبوبیت چندانی در بازار ندارد و همین عامل باعث شده تا افت قیمت شدیدی برای فروشندگان و معامله بسیار خوبی برای «خریداران» داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، رشد عرضه لوازم خانگی قاچاق و کاهش تقاضای ناشی از افت قدرت خرید مردم و افزایش قیمت برخی محصولات داخلی و وارداتی، زمینه سیر نزولی قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی را فراهم کرد. فعالان صنفی در حالی از افزایش سهم لوازم خانگی قاچاق در بازار به ۳۰درصد و رشد عرضه محصولات تقلبی فاقد گارانتی با جعل نام و نشان برخی برندهای خارجی خبر می‌دهند که مسئولان وزارت صنعت بر رشد تولید داخل لوازم خانگی برای پر کردن خلأ سهم بازار محصولات برخی برندهای کره‌ای و اروپایی در بازار تأکید دارند. ورود لوازم خانگی به فهرست رصد قیمت‌هاتازه‌ترین گزارش وزارت از قیمت خرده‌فروشی اقلام کالایی حاکی است که ۴نوع لوازم خانگی شامل لباسشویی آبسال، تلویزیون سامسونگ ۴۹ اینچ، لباسشویی سامسونگ ۷ کیلویی مدل ۱۲۴۳ و یخچال و فریزر الکترواستیل مدل ۲۴ ESR در مردادماه نسبت به تیر‌ماه ارزان شد. کاهش قیمت ۴قلم لوازم خانگیدر این آمار قیمت برخی انواع لوازم خانگی نیز ذکر شده که قیمت ۴ نوع از آنها در مردادماه امسال نسبت به تیر‌ماه کاهش جزئی داشته است. قیمت تلویزیون سامسونگ ۴۹ اینچ ۶۹۰۰ نیز در مرداد‌ماه امسال نسبت به‌ماه قبل از آن ۰/۹ درصد کاهش داشته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد21 ساعت قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز9 ساعت قبل
‌به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی‌ با اشاره به ارسال سومین محموله ترانزیتی کشور افغانستان از طریق بندر چابهار، اظهار داشت: این محموله شامل محصولات کشاورزی و میوه خشک است که به بندر ناواشیوای هندوستان ارسال شد. وی با تأکید بر اهمیت ترانزیت کالاهای کشور افغانستان برای بندر چابهار، افزود: پیش از این نیز اولین محموله کالاهای یخچالی شامل انگور تازه از افغانستان به سوی هند روانه شده بود. آقایی ادامه داد: با راه اندازی زیرساخت‌های مورد نیاز برای کانتینرهای یخچالی، اولین محموله صادراتی کالاهای یخچالی کرمان که شامل خرما است نیز به مقصد کشور هندوستان بارگیری و صادر شد. مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان همچنین از صادرات اولین محموله سیمان از طریق بندر چابهار خبر داد و گفت: بازاریابی‌های ما برای افزایش ترانزیت و ترافیک بار و کالا از طریق بندر چابهار ادامه دارد. وی با اشاره به بازاریابی‌های انجام شده برای افزایش ترافیک بار و کالا در بندر چابهار، گفت: در شهریور ماه ۳ محموله کشتی ذرت و جو مجموعا معادل حدود ۲۰۰ هزار تن، در بندر چابهار تخلیه شده است و هم اکنون نیز کشتی جدید حاوی شکر به بندر چابهار وارد شده و فرآیند تخلیه آن درحال انجام است.
ایلناایلنا11 ساعت قبل
در این شرایط اما خبرهای بدی به باشگاه رسیده و آن هم شکایت چهار بازیکن خارجی پیشین استقلال به فیفاست. این در حالی است که امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال چندی پیش به دنبال درخواست آندره‌آ استراماچونی در پی جذب‌گری هوپر انگلیسی رفت، بازیکنی که جذب آن حداقل ۴۰۰، ۵۰۰ هزار دلار هزینه روی دست استقلال می‌گذاشت. براساس این گزارش، سرور جپاروف، بویان نایدنوف، پادوانی و رابسون جانواریو چهار بازیکنی هستند که نامه شکایت‌شان از استقلال به فیفا به باشگاه رسیده است. جپاروف ازبکستانی مبلغ ۹۰ هزار دلار، بویان ۳۰۰ هزار دلار، پادوانی ۱۰۰ هزار دلار و جانواریو ۴۵ هزار دلار از باشگاه استقلال طلب دارند. ضمن اینکه خارجی‌های این فصل استقلال از جمله کادر فنی و بازیکنان نیز دو ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
وزیر اقتصاد هند از رشد اقتصادی کشورش در سال مالی آینده خبر داد. صندوق بین‌المللی پول پیشتر گزارش داده بود که رشد اقتصادی در هند کاهش داشته و این کشور نیز با مشکلاتی در زمینه زیرساخت‌ها مواجه است. وزیر اقتصاد هند در واکنش به این گزارش اعلام کرد که کشورش می‌تواند در سال آینده مالی رشد بهتری داشته باشد و این امر تاثیری مثبت بر اقتصاد جهان خواهد داشت. وی روز گذشته -‌شنبه- در جمع خبرنگاران گفت: «رشد اقتصادی در سال آینده مالی متکی به رشد چین و هند است. به یک معنا، رشد آن‌ها بر رشد جهانی تاثیر می‌گذارد».

فیلم | فرمول محاسبه خسارت تصادفات چه تغییری کرد؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر