درآمد شهرداری‌ها با رکود اقتصادی کاهش یافته است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سرگرمی
درآمد شهرداری‌ها با رکود اقتصادی کاهش یافته است

درآمد شهرداری‌ها با رکود اقتصادی کاهش یافته است

مهرخبرگزاری مهر |
رامسر - نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس با تاکید بررسی درآمد و هزینه شهرداری ها گفت: درآمد این نهاد با رکود اقتصادی کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد صبح شنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر کتالم و سادات شهر اظهار داشت: توسعه پایدار در راستای مزیت اقتصادی و طبیعی منطقه است تا متناسب با آن توسعه شکل بگیرد.

وی با انتقاد از ضعف برنامه ریزی کلان در کشور تصریح کرد: زمانی روستاها واحدهای تولید کشور بودند و با کشاورزی در روستا انبار گندم و کشاورزی وجود داشت که امروزه از ظرفیت‌های روستاها بخوبی استفاده نشده است.

وی افزود: سطح درآمد و هزینه شهرداریها باید بررسی شود و با رکود اقتصادی درآمد آنها کاهش پیدا کرده است.

مجتبی رضوانی شهردار کتالم و سادات شهر نیز با اشاره به اینکه نگاه دولت و حاکمیت در مسیر ایجاد اشتغال و توسعه سرمایه گذاری باشد تصریح کرد: هر اتفاق مثبتی در بخش سرمایه گذاری در شهرداری رخ دهد برای پرسنل و دوایر آسیب و شرایط سختی ایجاد می‌کند.

شهردار کتالم و ساداتشهر گفت: برخی قوانین و دستورالعمل‌ها برای شهرداری تناقض دارد و شیوه نامه هایی به ما دادند که اگر بر اساس آن فرآیند سرمایه گذاری انجام شود دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کشور ما را احضار می‌کند تا بر اساس قانون شهرداری‌ها کار پیش رود که سبب اختلال در کار شهرداری می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

مجتبی رضوانی افزود: کاهش عمر مدیریتی شهرداران در مازندران فاجعه است و نگاه دولت در خدمات رسانی به سمت روستاها برده شده که اشتباه بوده و تغییر کاربری سبب مهاجرت روستائیان به شهر شد است درحالی که باید فرآیند سرمایه گذاری در شهر و روستا تسهیل شود.

وی گفت: در کل حاکمیت و مجموعه ثابت نظام برای سرمایه گذاری نگاه جدیدی ایجاد شود تا سرمایه گذاری سبب چالش برای شهرداری‌ها نشود.

شهردار کتالم و ساداتشهر افزود: در ساحل دریا زندگی می‌کنیم امااز ابتدای شکل گیری طوایف در شمال ایران از دریا بی بهره هستیم و در توسعه گردشگری سهم دریا از توسعه سرمایه گذاری صفر است که باید در بخش ساحلی مدیریت متمرکز ایجاد شود.

رضوانی تصریح کرد: در طول ساحل شمال ایران اتفاقی در بخش گردشگری نیفتاده است که سبب شده فشار گردشگری به قسمت‌های آسیب پذیر جنگل وارد شود و در این حالت گردشگری فشرده و متمرکز اتفاق می‌افتد و گردشگری به صورت ویروسی رواج پیدا می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لو رفتن قسمت آخر سریال ستایش + فیلم

رکنارکنا13 ساعت قبل

روستایی ۷ هزار ساله در ایران که باعث شگفتی جهانگردان اسپانیایی شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دهکده صخره‌ای کندوان گردشگران زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب می‌کند و چند جهانگرد اسپانیایی پس از ورود به این مکان تلاش کردند تا با ساختن کلیپ، آن را به هم کشوری‌های خود و همینطور جهان معرفی کنند. کندوان روستایی هفت هزار ساله است که در سال ١٣٧٦ به ثبت ملى رسید. بیشتر بخوانید: پتانسیل بزرگترین جزیره ایران برای تبدیل شدن به قطب گردشگری جهانانتهای پیام/منطقه بی نظیر توریستی در ایران + فیلم

«اربعین آمد» با صدای سلیم موذن‌زاده اردبیلی+فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
رکنا: کاروان‌هایی با پای پیاده از شهرها و کشورهای مختلف در مسیر کربلا، به معنای واقعی «کل یوم عاشورا و کل عرض» کربلا را نشان دادند و امروز کربلا محل اجتماع خیل عظیمی از عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) است.
انتخابانتخاب1 روز قبل
تصویر گریه یک پرستار در بخش زنان زایمان توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی را به خود جلب کرد. این پرستار پس از شیفت‌های پیاپی و طولانی و البته دیدن شادی و غم مادران باردار خود نیز به شدت احساساتی شده بود. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، این پرستار که کاتی نیکسون نام دارد ۴ روز پیاپی شیفت داشت و سپس در پایان روز چهارم وقتی به خانه رسید روی صندلی کنار در خانه‌اش نشست و شروع به گریه کرد. این صحنه توسط خواهر این پرستار شکار شد و به سرعت به تصویر روز تبدیل شد. بسیاری تصور می‌کنند زایمان و شادی در بخش زنان و زایمان همیشگی است. انها با نوزادان نارس، مادران معتاد و بسیاری از موارد ناراحت کننده دیگر رو به رو می‌شوند. "
همشهریهمشهری1 روز قبل
برای مثال، در پژوهشی دریافتند که اضافه کردن تخم‌مرغ به سالاد باعث افزایش میزان جذب ویتامین E دریافتی از سالاد می‌شود. افزایش میزان کلسترول خوب جلوی اثرات منفی کلسترول بد را می‌گیرد. (آیا بزرگسالان سالم‌تر در چین بیشتر تخم‌مرغ می‌خورند یا خوردن تخم‌مرغ باعث می‌شود که آنها سالم‌تر باشند؟) این موضوع البته باعث سردرگمی است. تخم‌مرغ خوبهمچنان که این پژوهش‌ها با شور و حرارت به بررسی اثرات کلسترول تخم‌مرغ بر سلامت ما می‌پردازند، ما می‌دانیم که تخم‌مرغ از راه‌هایی برمیزان خطر ابتلای ما به بیماری اثر می‌گذارد. «اما کولین تخم‌مرغ جذب می‌شود و به رودهٔ بزرگ نمی‌رود و در نتیجه خطر بیماری‌های قلبی را افزایش نمی‌دهد».

نظرها

اخبار بیشتر