رزم‌حسینی: نبود متولی توسعه در روستاها به حاشیه‌نشینی می‌انجامد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
رزم‌حسینی: نبود متولی توسعه در روستاها به حاشیه‌نشینی می‌انجامد

رزم‌حسینی: نبود متولی توسعه در روستاها به حاشیه‌نشینی می‌انجامد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
استاندار خراسان رضوی گفت: توسعه در روستاها باید متولی داشته باشد، اکنون شرایط به گونه‌ای رقم می‌خورد که منتهی به حاشیه‌نشینی می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در نشست صمیمی با نمایندگان مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتم ایشان فرمودند موازی‌کاری نکنید و با تقسیم کار و برنامه‌ریزی‌، کارها را پیش ببرید.

وی با بیان اینکه ساماندهی حاشیه شهر مشهد با جدیت در دستور کار قرار دارد، عنوان کرد: یکی از اقدامات ما در این حوزه، طراحی و اجرای طرح جهاد اجتماعی (نجات) بود که برای ساماندهی ۸ محله حاشیه شهر مشهد تدوین و عملیاتی شده است. منابع مالی خوبی نیز برای اجرای این طرح پیش‌بینی شده که در یک مورد، ۹۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی وزارت کشور ابلاغ شده است.

رزم‌حسینی افزود: طرح نجات در حاشیه شهر مشهد سرانه‌های ورزشی، اجتماعی و فرهنگی را مشخص می‌کند. در بازدید میدانی که از کشف‌رود داشتم متوجه بروز یک فاجعه انسانی در نزدیکی مشهد شدم؛ برای ساماندهی این رودخانه با مشارکت نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، اعتبارات لازم را مطالبه خواهیم کرد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: توسعه در روستاها باید متولی داشته باشد، اکنون شرایط به گونه‌ای رقم می‌خورد که منتهی به حاشیه‌نشینی می‌شود. امیدواریم با اقدامات ۱۰۰ معین اقتصاد مقاومتی استان بتوانیم در گام دوم اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی در روستاها، فعالیت‌هایی در حوزه توسعه‌ و توانمندسازی انجام داده و از مهاجرت به شهرها جلوگیری کنیم.

در ادامه حسن جعفری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی، اظهار کرد: بحث رسیدگی به حاشیه شهر مشهد همواره از دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری بوده است.

وی ادامه داد: تاکنون حدود ۶۶۴ میلیارد تومان از سوی دستگاه‌های مختلف در حوزه حاشیه‌نشینی هزینه شده اما نتیجه این میزان هزینه‌کرد محسوس نبوده است.

جعفری با اشاره به اینکه طرح جهاد اجتماعی شامل بازآفرینی و ساماندهی حاشیه شهر مشهد می‌شود، تصریح کرد: در این طرح برای ۴۱ دستگاه اجرایی مسئولیت مشخص شده و همکاری و مشارکت مردم در این طرح ثمرات خوبی به دنبال خواهد داشت.

در بخش دیگری از جلسه سید امیرحسین قاضی‌زاده، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشکلات حاشیه‌نشینی در مشهد، عنوان کرد: باید در کنار ساماندهی حاشیه شهر از مهاجرت دوباره مردم و توسعه مناطق پیرامونی جلوگیری کرد. مسئله مالکیت زمین در محلات حاشیه شهر باید تعیین تکلیف شود. در حاشیه‌نشینی باید بحث هویت‌بخشی به جمعیت مورد توجه قرار گیرد، چراکه جمعیت حاضر در حاشیه شهر فرهنگ‌های مختلفی را در بر می‌گیرد.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

همچنین جواد کریمی قدوسی دیگر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از حرکت خوبی که برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد شروع شده تقدیر می‌کنیم. برگزاری این جلسات به صورت ماهانه می‌تواند ثمرات خوبی به همراه داشته باشد. وضعیت رخ داده در حاشیه شهر مشهد به واسطه غفلت بوده است.

در بخش دیگری از این نشست حجت الاسلام نصرالله پژمانفر دیگر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی ضمن تقدیر از استاندار برای پیگیری موضوع حاشیه شهر مشهد، اظهار کرد: جمع‌آوری اطلاعات باعث شناخت دقیق و شفاف مسائل حاشیه شهر مشهد و برنامه‌ریزی دقیق برای رفع مشکلات خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای سایر محلات حاشیه شهر مشهد هم باید برنامه ساماندهی تدوین شود، بیان کرد: نیاز است بحث مالکیت زمین در حاشیه شهر تعیین تکلیف شود.

پژمانفر خاطرنشان کرد: از شما درخواست داریم تا به موضوع ارتفاعات جنوبی مشهد ورود پیدا کنید و جلوی تصرف غیرقانونی زمین‌ها را بگیرید، به شکل سرزده در منطقه حضور پیدا کنید و با چشم خود ببینید که چطور با لودر به جان کوه‌ها افتاده‌اند و آن‌ها را تصرف می‌کنند.

در ادامه حجت الاسلام حسین‌زاده بحرینی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در فاز جمع‌آوری اطلاعات مربوط به حاشیه شهر طرح خوبی را ارائه داده‌اید و عزمتان را جزم کرده‌اید تا این ۸ محله را ساماندهی کنید؛ به این موضوع خوشبین هستم.

وی با بیان اینکه تاکنون ارزیابی دقیقی از حاشیه شهر مشهد نداشته‌ایم، گفت: پیشنهاد می‌کنم یک قرارگاه ساماندهی برای حاشیه شهر با حکم رهبر معظم انقلاب ایجاد کنید تا دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری با شما شوند.

در بخش دیگری از جلسه رضا شیران خراسانی دیگر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: معضل حاشیه‌نشینی تنها به دلیل مهاجرت شکل نمی‌گیرد، بلکه عدم پاسخگویی به نیازهای شهروندان ضعیف، دلیل دیگر این پدیده است.

وی با اشاره به اینکه نیازمند برنامه برای قشر نیازمند و کم‌برخوردار هستیم، بیان کرد: اگر قطب‌نمای شهرداری مشهد، معاونت فنی و عمرانی استانداری و راه و شهرسازی یکسان نشود، معضل حاشیه‌نشینی ادامه خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ماجرای عشق ادمین دوم آمدنیوز به روح الله زم + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
دعای ماه صفر: یا شدید القوی‏ ویا شدید المحال یا عزیز یا عزیز یا عزیز ذلت بعظمتک جمیع خلقک فاکفنی‏ شر خلقک یا محسن یا مجمل یا منعم یا مفضل یا لا اله الا انت سبحانک انی‏ کنت من الظالمین فاستجبنا له ونجیناه من الغم وکذلک ننجی المؤمنین وصلی الله علی‏ محمد و اله‏ الطیبین الطاهرین
ایسناایسنا10 ساعت قبل
منابع داخلی اعلام کردند، هیئت سازمان ملل در شهر الحدیده واقع در غرب یمن، در راستای اجرای توافق‌نامه سوئد، چهار پست دیده‌بانی در مناطق مختلف این شهر ایجاد می‌کند. الدبیش گفت، استقرار این پست‌های دیده‌بانی در الحدیده براساس مکانیزم آتش‌بس انجام می‌شود که در نشست سابق کمیته سه‌جانبه متشکل از نمایندگان دولت مستعفی یمن و انصارالله و با ریاست رئیس هیئت ناظران سازمان ملل روی این آتش‌بس توافق شد. به گفته این منبع، نخستین پست دیده‌بانی در خیابان الخمسین واقع در منطقه الخامری در ورودی شرقی الحدیده ایجاد شد. این منطقه یکی از مناطق برخورد شدید میان نیروهای دولت مستعفی و انصارالله است. قرار است پست‌های دیده‌بانی دیگر در شهر الصالح، «حوش‌الأبقا» و منطقه «منظر» در جنوب الحدیده ایجاد شوند.

رمزگشایی نافرجام دستگیری زم

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
در سریال رسانه‌های فارسی زبان در باره‌ی دستگیری روح الله زم، پای عشق شیرین در میان است! به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رسانه‌های فارسی زبان روایت‌های یکدیگر را در باره چگونگی دستگیری زم تکذیب کردند.

فیلم/ واعظی: عذرخواهی «روح‌الله زم» اثری ندارد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
ثانیا نیروهای سیاسی کردهای سوریه و ترکیه به خطا روی حمایت آمریکا – ترامپ حساب باز کرده بودند – در صورتی که می‌دانیم نیروی سیاسی «آویخته» به قدرت خارجی مآلا ابزار و بازنده هستند. این یادداشت در حالی است که اولا بسیاری از هم‌حزبی‌ها و هم‌طیفی‌های آقای جلایی‌پور، بارها الگوی توسعه و پیشرفت و مدارا و دموکراسی خود را، مدل ترکیه اردوغانی می‌دانستند! ثانیا همین‌ها بارها در آشوب‌ افکنی‌های چندباره در سال ۷۸ و ۸۸، از حمایت اعلامی و اعمالی دولتمردان آمریکایی برخوردار شدند. ثالثا همین‌ها درباره اقتدار موشکی و نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران همان اراجیفی را تکرار می‌کردند که دولتمردان آمریکایی منتشر می‌کردند. به همین دلیل هم بود که سران رژیم صهیونیستی، فتنه‌گران سبز را سرمایه اسرائیل خواندند و از بوش تا اوباما تصریح کردند که از اصلاح‌طلبان در ایران حمایت می‌کنند.

مسیح علی‌نژاد را هم بگیرید تا جشن ملی اعلام شود/ روح‌الله زم یک افسرده تاریخ مصرف گذشته است

رکنارکنا14 ساعت قبل
آمدنیوز در بسیاری از اخبارش سعی در تحریک مردم و جریانات سیاسی کشور علیه یکدیگر داشت. مخاطبی درباره اخبار تفرقه‌آمیز آمدنیوز نوشت: «خیانتش دقیقا همین بود براش اصلاح طلب و اصولگرا و دولت و نظام و چپ و راست فرقی نداشت یه کاری می‌کرد همه رو علیه هم بشورونه». سیامک درباره دستگیری روح الله زم و ویژگی که آمدنیوز داشت نوشت: «قطعا کار آمدنیوز همین بود. فردی هم در پاسخ به او نوشت: مسیح علی نژاد را بگیرید تا جشن ملی اعلام شود. این دسته از کاربران معتقدند که باید مافیای اقتصادی را دستگیر کرد و تنها دستگیری روح‌الله زم که آن «یک فرد تاریخ مصرف گذشته» می‌دانند، مشکلات کشور را حل نمی‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر