ما همواره دست دوستی به سوی کشورهای همسایه دراز کردیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
ما همواره دست دوستی به سوی کشورهای همسایه دراز کردیم

ما همواره دست دوستی به سوی کشورهای همسایه دراز کردیم

ایسناخبرگزاری ایسنا |
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما پیوسته دست دوستی را به سوی کشورهای همسایه دراز کردیم ولی عوامل مخرب باعث عدم ایجاد یک رابطه مطلوب شده است.

علالدین بروجردی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص برقراری رابطه با کشورهای همسایه اظهار کرد: من فکر می‌کنم امروز هم جمهوری اسلامی ایران آمادگی داشته باشد که با کشور‌های جنوبی خلیج فارس ارتباطی مبتنی بر منافع و احترام متقابل را داشته باشد.

وی ادامه داد: سیاست جمهوری اسلامی ایران که بر اساس قانون اساسی و توسط مقام معظم رهبری تعیین می‌شود در طول همه سال‌های پس از پیروزی انقلاب در دوران حضرت امام (ره) و به ویژه در دوران مقام معظم رهبری در راستای داشتن رابطه خوب با همه کشور‌های جهان به ویژه همسایگان و کشور‌های اسلامی بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اضافه کرد: نفوذ آمریکایی‌ها و تاثیر گذاری‌شان در منطقه و شیطنت‌های آنها همیشه یک عاملی بود که ایران هراسی، این ظلم تاریخی را به کشور‌های همسایه القا می‌کرد و به همین دلیل رابطه ما در جایگاه مطلوب خودش قرار نداشت.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

بروجردی بیان کرد: کج راهی که عربستان در طول چهار، پنج سال گذشته رفت به خصوص در رابطه با یمن، رابطه نزدیک با رژیم صهیونیستی و کشتار ده‌ها هزار انسان بی‌گناه در یک کشور اسلامی همسایه اشتباهاتی بود که به نظر من ضرر آن امروز متوجه خود عربستان است و این کشور حتما باید از این اشتباه بزرگ تاریخی عدول پیدا کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

فیلم/ عیادت رهبر انقلاب از آیت‌الله مکارم‌شیرازی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نوبت صبح جلسه علنی امروز کلیات طرح اصلاح تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری را تصویب کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نوبت صبح جلسه علنی امروز کلیات طرح اصلاح تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری را تصویب کردند.

فیلم | اسکورت پوتین در عربستان سعودی | پوتین پس از ۱۲ سال وارد ریاض شد

همشهریهمشهری23 ساعت قبل

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
الفالف5 ساعت قبل
دیروز سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد روح الله زم، مدیر آمدنیوز را در جریان یک عملیات پیچیده دستگیر کرده است. تقریبا همگان اذعان داشتند آمدنیوز اکثریت قریب به اتفاق اخباری که منتشر می‌کند معتبر نسیت و دروغ‌های بسیاری در آنها وجود دارد. همچنین بخشی از اسنادی که در سایت یا کانال خود قرار می‌داد اعتباری نداشتند و با کمی تامل مشخص بود واقعیت ندارند. -آمدنیوز مدعی بود به اخبار پشت پرده مقامات و مسئولان دسترسی دارد و بر این اساس اخباری در این حوزه منتشر می‌کرد. ماجرای آمدنیوز می‌تواند درس‌های خوبی برای همه داشته باشد به شرط آن که زمینه‌های رشد چنین رسانه هایی را شناسایی و اجازه ندهیم مدتی بعد، افراد دیگری با سوءاستفاده از چنین فضایی مثل روح الله زم رشد کنند.

نظرها

اخبار بیشتر