رنگرز: طلای یزدانی در المپیک قطعی نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
رنگرز: طلای یزدانی در المپیک قطعی نیست

رنگرز: طلای یزدانی در المپیک قطعی نیست

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
سعید اکبری امروز برنامه سلام صبخ بخیر شبکه سه میزبان حسن رنگرز مدیر تیم های ملی کشتی و سخنگوی فدراسیون بود.

به گزارش «ورزش سه»، رنگرز صحبتهایش را از موضوع جوانگرایی در فدراسیون آغاز کردو گفت: کرد و نگاهی که در وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک جاری و ساری است جزو الزامات است و قهرمان‌های ورزشی در رشته‌های مختلف به این بلوغ مدیریتی رسیده‌اند. در دهه چهارم ورزش کشور شاهد یک شکاف مدیریتی هستیم و بخشی از مسئولان در آستانه بازنشستگی هستند و این رویکرد، درست و ثواب و بهینه است. این اراده باید در حوزه‌های کلان ورزش ایجاد شود، در گام دوم برای تبیین و تحقق این اراده باید سیاست‌های اجرایی شکل بگیرد. امروز نه در کشتی بلکه در طیفی از رشته‌های ورزشی شاهد حضور جوانان شایسته‌ای هستیم که عقبه ورزشی و قهرمانی و تحصیلی دارند و باید دوستان قدری حوصله به خرج بدهند.

مدیر تیم‌های ملی کشتی در پاسخ به اینکه آیا مدیران سن و سال دار برای شما مشکل ایجاد می‌کنند، پاسخ داد: به هر صورت حضور مدیران جوان مستلزم پرداخت هزینه است اما از این رهگذر ورزش کشور در طولانی مدت منافع بسیاری را کسب خواهد کرد. این موضوع اجتناب ناپذیر است و باید نگاه به درون داشته باشیم و اکنون با تمهیدات دو دهه گذشته زمینه ادامه تحصیل قهرمانان فراهم شده و آنها حوزه‌های فنی و مدیریتی را تجربه کرده‌اند، حضور این عزیزان در بدنه تصمیم گیری و تصمیم سازی یک اتفاق مبارک است.

رنگرز درباره دریافت سه سهمیه در فرنگی و ۴ سهیمه در آزاد، تاکید کرد: ما برای کسب سهمیه المپیک راه دشواری را در پیش داریم البته نشدنی نیست. نگاه ما این است که باید نگاه به المپیک ۴ ساله باشد و برای کسب نتیجه ایده آل در المپیک به بازه زمانی ۶تا ۸ سال نیاز داریم. متاسفانه عدم وجود ثبات مدیریتی و فنی آسیب جدی به پیکره کشتی زد برنامه‌ها یک ساله تعریف شد و فاقد نگاه المپیکی بود و این نگاه عملا پاشنه آشیل کشتی شده است.

وی با تکذیب شایعه استعفای محمد بنا افزود: بنا و محمدی از شایسته‌ترین مربیان کشتی هستند و فدراسیون با همه چالش هایی که دارد ولیکن در مسیر حمایت از این عزیزان حرکت خواهد کرد. برای کسب سهمیه المپیک باقی مانده نیز دو رقابت و رویداد را در پیش داریم و امیدواریم در گام اول در درون قاره آسیا به این مهم برسیم. کار سختی است اما برنامه‌های فنی در چند ماه پیش رو در مسیر کسب سهمیه حداکثری است و در گام اول می‌خواهیم حداکثر سهمیه ممکن را کسب کنیم و ما می‌توانیم ۱۲ سهمیه را کسب کنیم اما دشوار است. در گام دوم کسب مدال آن هم خوشرنگ برایمان مهم است.

خبری: اخبار آنلاین ورزشی در ایران و جهان

سخنگوی فدراسیون کشتی یادآور شد: در گذر تاریخ ورزش کشور، رشته کشتی سهم پررنگی در رقابت‌ها داشته و جایگاه کاروان ورزش ما متاثر از عملکرد رشته اول کشور یعنی کشتی بوده است و من امیدوارم حمایت‌ها به گونه‌ای پیش برود که ما از پتانسیل موجود حداکثر بهره برداری را داشته باشیم.

رنگرز در پیش بینی تعداد مدالها گفت: کشتی ورزش رکوردی نیست ولی پیش بینی ما این است که با همه سختی‌های مسیر نتایج امیدوارتر از المپیک قبل خواهد بود. دریافت طلا بسیار سخت است، یکی دو وزن ما شانس دریافت طلا دارند ولی مقدمات کار برای کسب خوش رنگ‌ترین مدال فراهم بشود. در المپیک فاصله بین مدال طلا و مدال نقره فاصله قابل اعتنایی است.

وی درباره پیش بینی برخی مبنی بر اینکه حسن یزدانی قطعا طلا می‌گیرد، گفت: هیچ قطعیتی وجود ندارد. حسن یزدانی شایسته‌ترین کشتی گیر ما و یکی از تاریخ سازان و حماسه سازان این رشته در دنیا است اما به دلیل اینکه رکوردی نیست و یکی دو حریف جدی پیش روی او است کار برای او سخت خواهد شد و من احساس می‌کنم این روزها بیشترین فشار و استرس نتیجه گیری روی او متمرکز است.

مدیر تیم‌های ملی کشتی فدرباره احیای کشتی فرنگی هم گفت: دوره قبل محمد بنا فاصله زمانی کوتاهی را تا المپیک برزیل داشت، اکنون هم فاصله خیلی جالب نیست و برای کار فنی زمان کوتاهی در اختیار داریم. کار سخت است و برای کشتی فرنگی که در ۵۰ سال حضور ما منهای المپیک لندن نتایج پررنگی نداشته، به نظر می‌رسد کار برای کسب مدال طلا بسیار دشوار خواهد بود اما امیدواریم با حضور دلاورمردان کشتی نتایج خوبی بگیریم.

وی در پایان گفت: کشتی نیاز به حمایت دارد حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک محدود است از بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌ها استدعا می‌کنم در راستای تحقق رسالت اجتماعی خود بیایند و در این ۹ ماه زمانی که تا المپیک داریم، اگر کشتی بتواند برنامه‌های تدارکاتی را به بهترین شکل پیش ببرد اتفاقات خوبی برای کاروان ورزش کشور رخ خواهد داد و بهترین نتایج را خواهیم داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
در رخ دادن این اتفاق فقط کیانوش رستمی مقصر نیست. هیچ کسی مثل کیانوش رستمی من را یاد او نمی‌اندازد. در واقع تنها شانس کیانوش رستمی برای حضور در المپیک این است که سهراب مرادی، رضا بیرالوند، علی میری و سید ایوب موسوی با هم سوار بالن شوند در نقطه‌ای نامعلوم در آسمان ناپدید شوند. البته در این شرایط هم باز بعید است کیانوش رستمی بتواند با ۳۲۰۰ امتیاز، جز ۸ وزنه‌بردار برتر رنکینگ دسته ۹۶ کیلوگرم باشد». در رخ دادن این اتفاق فقط کیانوش رستمی مقصر نیست.

فیلم | این شما و این ربات عنکبوتی ماه‌پیما!

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
استارتاپ انگلیسی اسپیس‌بیت ربات ۴ پایی را طراحی کرده که قادر به زیست در تمامی شرایط آب و هوایی بوده و به عنوان ماه‌نورد از آن استفاده خواهد شد. سازندگان می‌گویند کم هزینه‌ترین ماه‌گرد را ساخته که بدون دردسر قابل پرتاب بوده و به آسانی روی ماه قرار گرفته و شکل عملیاتی به خود می‌گیرد.

ویدیو؛ گل‌های انفرادی دیدنی در دنیای فوتبال

طرفداریطرفداری1 روز قبل

مهمانان موفق‌تر از میزبانان

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
هفته هفتم لیگ برتر فوتبال با برتری مدعیان به پایان رسیدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ استقلال در شهر قدس ۴ بار دروازه سایپا را باز کرد. سپاهان در سیرجان با ۲ گل، گل گهر را شکست داد. تراکتور نیز در قائم شهر با ۴ گل، نساجی را از پیش رو برداشت. شهرخودرو در فولادشهر اصفهان، ذوب آهن را با یک گل شکست داد. نفت مسجد سلیمان تنها میزبان پیروز دیروز بود.
وانانیوزوانانیوز11 ساعت قبل
البته گروهی دیگر به مدیران تیم مونیخی توصیه کردند در نقل و انتقالات زمستانی که حدود ۲ ماه دیگر آغاز می‌شود، ‌به فکر انتخاب مدافعی برای مدت چند ماه باشند. در این حال «مانوئل بائوم»، سرمربی تیم زیر ۲۰ ساله‌های آلمان به مونیخی‌ها توصیه کرد از پتانسیل تیم‌های دیگر خود نظیر تیم آماتورها استفاده کرده و به جوانان جویای‌نام اعتماد کنند. بازیکنی که مدافع سال‌های آینده بایرن و تیم ملی خواهد شد. لوکاس مای که ۱۹ سال سن دارد و چند روز قبل قراردادش با باشگاه مونیخی تمدید کرده، ‌یکی از بازیکنان کلیدی تیم آماتورهای بایرن به حساب می‌آید. همچنین در تیم زیر ۲۰ ساله ‌های آلمان شاگرد بائوم است. وی در تیم‌های زیر ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ ساله‌های آلمان نیز بازی کرده و حتی گل نیز زده است.
ورزش۳ورزش۳10 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، در شرایطی که رقم پیشنهادی کریستین گروس که ۴ میلیون دلار برای خودش و دستیارانش اعلام شده بود، بازگشت این مربی را به الاهلی در هاله‌ای از ابهام قرار داده بود، در نهایت مدیران باشگاه متمول عربستانی با این مربی سوئیسی به توافق رسیدند و او پس از مدتی که از برکناری برانکو می‌گذرد، هدایت تیم الاهلی را در دست خواهد گرفت. گروس در دو مقطع طی سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ و همینطور سال ۲۰۱۷ مربیگری تیم فوتبال الاهلی را برعهده داشته؛ او دو سال بسیار خوب را در الاهلی سپری کرده است. او در سال ۲۰۱۶ با الاهلی سه گانه تاریخی گرفت و در شرایطی که بهترین مربی تاریخ باشگاه بود، عذرخواهی کرد و از هدایت تیم کنار رفت. او سپس بار دیگر به الاهلی بازگشت ولی چون نتوانست نتایج خوبی کسب کند از کار کنار گذاشته شد. حالا پس از اینکه برانکو نتوانست آرزوهای مدیران پرتوقع عربستانی را برآورده کند، گروس بار دیگر در میان استقبال باشگاه به تیم سابقش بازگشته و به دنبال تکرار خاطرات خوش گذشته با این تیم است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

پایان طلایی تیم 3 نفره بانوان در ووشو قهرمانی جهان

خبری10 ساعت قبل

جهانگیری: مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریعتر لوایح FATF و CFT را تصویب کند.

خبری12 ساعت قبل

شدت گرفتن بارش‌های پاییزی در آخرین روز مهرماه

خبری13 ساعت قبل

مهارت آموزی ۱۵۰۰ سرباز در دانشکده پست و مخابرات

فارس29 دقیقه قبل

پوتین و اسد در باره تحولات سوریه گفت و گو کردند

اقتصاد آنلاین33 دقیقه قبل

توقف فعالیت در انتظار رستوران‌های ایجاد کننده سدمعبر در پیاده رو‌ها است

میزان‌آنلاین34 دقیقه قبل

توجه داشتیم روحانی به‌قدر کافی قدرت داشته باشد تا توافق را اجرایی کند

اقتصاد آنلاین37 دقیقه قبل

روایت حجت الاسلام پناهیان از سیاست‌مداری که با عملکردش، احترام عالمان دینی را افزایش داد + فیلم

باشگاه خبرنگاران39 دقیقه قبل

سفیر اتریش در ایران: ۱۰ میلیون یورو روی نسل آینده ایران سرمایه‌گذاری می‌کنیم

فارس39 دقیقه قبل

کاهش ۲۰ درصدی قیمت زعفران همزمان با آغاز برداشت

تجارت‌نیوز43 دقیقه قبل