استانداردترین آزمایش‌ها بر روی ریل ملی انجام شده‌ است/ عده‌ای بدون مدرک توانایی‌های کشور را زیر سوال نبرند/ راه آهن میانه اولین پروژ‌ه‌ای که با ریل ملی ساخته می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

استانداردترین آزمایش‌ها بر روی ریل ملی انجام شده‌ است/ عده‌ای بدون مدرک توانایی‌های کشور را زیر سوال نبرند/ راه آهن میانه اولین پروژ‌ه‌ای که با ریل ملی ساخته می‌شود

ایلناخبرگزاری ایلنا |
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هیچ محصول معیوبی از راه آهن تحویل داده نشده است،گفت: اولین پروژه ای که با ریل ملی ساخته می شود، راه آهن میانه-تبریز است.

استانداردترین آزمایش‌ها بر روی ریل ملی انجام شده‌ است/ عده‌ای بدون مدرک توانایی‌های کشور را زیر سوال نبرند/ راه آهن میانه اولین پروژ‌ه‌ای که با ریل ملی ساخته می‌شود - 1

خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره انتشار برخی از اخبار مبنی بر معیوب بودن تعدادی از تولیدات ریل ملی اظهار داشت: تمام آزمایش‌هایی را که بر روی ریل‌های خارجی انجام می‌شود بر روی محموله‌های تحویل شده از سوی ذوب آهن هم انجام داده‌ایم و تست‌ها و آزمایش‌ها هیچ مشکلی و عیبی را نشان ندادند.

وی با بیان اینکه تمام آزمایش‌ها را براساس استانداردهای موجود با وسواس بسیار زیادی انجام داده‌ایم، ‌ ادامه داد: نتایج آزمایش‌هایی که ارسال شده مطلوب است و البته کارشناسان متخصص، نحوه انجام آزمایش‌ها را رصد کنند. از آنجایی که حساسیت‌های بالایی برای انجام این آزمایش‌ها وجود دارد دقیق‌ترین و استانداردترین آزمایش‌ها بر روی ریل ملی انجام شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: حتی یک شاخه‌ای که آزمایش نشده باشد یا آزمایش آن جواب نداده باشد، تحویل نگرفته‌ایم. البته ممکن است که خطا در تولید هر محصولی وجود داشته باشد اما وزارت راه و شرکت ساخت حتی یک شاخه معویب هم تحویل نگرفته و اگر آزمایش شاخه‌ای جواب نداده باشد اصلاح می‌شود و هیچ محصول معیوبی به شرکت و دستگاهی تحویل نشده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی با بیان اینکه نباید کارشناسی بدون در اختیار داشتن سند و مدرکی، تولید و توانایی‌های کشور را زیر سوال ببرد، اظهار داشت: افرادی که مدعی هستند ذوب آهن در بخش محصول ریل ملی مشکلی داشته و محصولاتش معیوب بوده با اسناد و مدارک باید حرف بزنند.

خادمی درباره میزان محموله تحویل گرفته شده از ذوب آهن گفت:۲۷۰۰ تن ریل ملی تولید شده به شرکت ساخت تحویل شده که از این رقم ۱۲۰۰ تن به محل مورد مصرف حمل شده است. ۱۵۰۰ تن هم در محل کارخانه ذخیره شده که در حال انجام آزمایش‌های مورد نظر است. البته هم ذوب آهن و هم شرکت ساخت آزمایش‌های مورد نیاز را انجام داده است.

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه اولین محموله به محل ریل‌گذاری مسیر میانه به تبریز حمل شده است، ‌ ادامه داد: اولین پروژه‌ای که با ریل ملی ساخته می‌شود، راه آهن میانه-تبریز است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل

ورود پلیس به بازار داروهای قاچاق ناصرخسرو +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
پلیس در این زمینه ۴۵ نفر را دستگیر کرد ۳۰ هزار انواع و اقسام داروهای تقلبی کشف و ضبط شد و با ۱۵۰ داروخانه که در این رابطه فعال بودند برخورد شد.

دلارهای آمریکا برای طلبه قلابی +عکس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام لبنان ایران نوشت: محمد علی ترشیشی طلبه قلابی وابسته به سفارت آمریکا که در تظاهرات لبنان همراه چند نفر دیگر، به نماد وحدت ادیان آمده بود مبالغ زیادی دلار تحویل گرفته. امروز در تظاهرات یک روحانی دیگر بین مردم پول توزیع می‌کرد. مردم هم عصبانی شده و از نیروهای امنیتی خواستند آنها را دستگیر کرده و تحقیق کنند این پولها را از کجا آورده و برای چه توزیع می‌کند. هر جا آخوند قلابی هست نام آمریکا می‌درخشد! توضیح: ترشیشی مدعی شده این پول را از یک عراقی گرفته تا برایش زمینی بخرد.

فیلم/ همتی: ترجیح منافع شخصی، ۸۳ میلیون نفر را به خاک سیاه می‌نشاند

انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس کل بانک مرکزی گفت: موافقت با تقاضای خروج ارز از کشور یعنی همان بلایی که سال ۹۶ و ۹۷ سر مردم آمد؛ این کار افتخار دارد؟ وی تأکید کرد: ۴۰ میلیارد دلار ارز ناشی از نفت کاهش یافته؛ وقتی عرضه کم می‌شود، باید تقاضا را کم کنیم؛ این یک اصل اقتصادی است. همتی ابراز کرد: ترجیح منافع شخصی و یک فرد خاص، ۸۳ میلیون نفر را به خاک سیاه می‌نشاند. مردم تحت فشارند؛ همین حالا که ارز ۱۱ هزار تومان شده، قیمت‌ها به حالت قبل بازنگشته است.

وضع حمل و نقل کشور، اقتصادی نیست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، آقای خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما با تاکید بر لزوم ریلی کردن حمل و نقل ادامه داد: متاسفانه فقط حدود ۱۱ تا ۱۲ درصد بار از طریق ریلی حمل و نقل می‌شود که این باید افزایش یابد. وی با اشاره به اینکه ریل کشور در چشم انداز سال ۱۴۰۴ قرار است به ۲۵ هزار کیلومتر برسد، گفت: اکنون ۱۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت ریلی در کشور وجود دارد. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: مجموع اعتباری که در سال برای توسعه شبکه ریلی داده می‌شود حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است. رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: یکی از علل اصلی توسعه نیافتن حمل و نقل ریلی، جایگزینی اعتبارات است. او ادامه داد: اکنون ۸۹ درصد ارتباطات و حمل بار و مسافر، زمینی و یک درصد، هوایی و حدود ۱۰ درصد، ریلی است.

روایت تسنیم از جوانان کارآفرینی که چشم‌انتظار حمایت استاندار کردستان هستند

4+
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر