۶۷۰۰ کردستانی برای شرکت در راهپیمایی اربعین ثبت نام کرده‌اند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اجتماعی

۶۷۰۰ کردستانی برای شرکت در راهپیمایی اربعین ثبت نام کرده‌اند

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
۶۷۰۰ کردستانی برای شرکت در راهپیمایی اربعین ثبت نام کرده‌اند - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - مدیرکل حج و زیارت استان کردستان با اشاره به استقبال خوب مردم این استان برای حضور در اربعین، گفت: تا کنون شش هزار و ۷۰۰ کردستانی برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل حج و زیارت استان کردستان، هاشم ناظمی جلال اظهار داشت: تا کنون بیش از شش هزار و ۷۰۰ زائر کردستانی برای شرکت در پیاده ‌روی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: شهرستان قروه با دو هزار و ۳۰۰ نفر بیشترین سهم از ثبت ‌نام کننده گان استان برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل حج و زیارت کردستان ادامه داد: یک هزار و ۸۰۰ نفر از شهرستان سنندج و یک‌ هزار و ۷۰۰ نفر از مردم بیجار نیز برای شرکت در اربعین ثبت‌نام کرده‌اند.

در وبسایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

ناظمی جلال با بیان اینکه گذرنامه معتبر و ثبت‌نام از طریق سامانه سماح از ملزوماتی است که زائران اربعین امام حسین (ع) باید مورد توجه قرار دهند، یادآور شد: هزینه ثبت‌نام سفر اربعین ۲۵۰ هزار ریال است که این مبلغ در راستای بیمه حوادث و خدمات درمانی زوار هزینه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ثبت‌ نام در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی تا ۷۲ ساعت قبل از مراسم اربعین ادامه دارد، بیان کرد: حضور در مراسم اربعین نیاز به روادید ندارد.

۶۷۰۰ کردستانی برای شرکت در راهپیمایی اربعین ثبت نام کرده‌اند - 12

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت زوار شدت گرفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حسینی‌ها در مسیر عاشقیچهار روز تا اربعین، حسینی‌ها در مسیر عاشقی قرار گرفتند. بازگشت زوار شدت گرفتهمزمان با آخرین روزهای عزیمت زائران اربعین حسینی به عراق، بازگشت زوار به کشور هم شدت گرفته است. : باوجود تردد بی سابقه در ورودی و خروجی‌های منتهی به مهران، ترافیک، روان و همه مسیرهای منتهی به این شهر، باز است. تعطیلی مدارس مهرانبا توجه به حجم بالای تردد زائران، همه مقاطع مدارس مهران در استان ایلام هم از فردا تا دوشنبه تعطیل شد. مرز چذابهزائران پس از زیارت کوتاه، سریعتر در مسیر بازگشت قرار گیرندمرز چذابه در خوزستان، یکی از پایانه‌های مرزی چهارگانه با کشور عراق است که این روزها پذیرای کربلایی هاست.

گشت مشترک تعزیرات و دادستانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کوچه شهرستانی، بازار انواع مواد غذایی؛ با گشت ویژه تعزیرات و دادستانی امروز در میدان امام حسین (ع) محصولات فاسد و غیرقابل استفاده در محل معدوم شد و پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز به کوچه شهرستانی، بازار انواع مواد غذایی در میدان امام حسین (ع) با گشت ویژه تعزیرات و دادستانی سری زدیم و پس از بازدید، محصولات فاسد و غیرقابل استفاده در محل معدوم و پرونده‌ها به مراجع قضایی ارجاع شد.

جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صد و هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران امروز برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، انتقاد عضو شورای شهر از اجرا نشدن قانون در مجتمع پالادیوم، توافق برای کاهش ساخت و ساز در پادگان ۰۶ تهران و … در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد.

دسترسی آسان به وکیل

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ یکی از مهمترین مشکلات مردم در پیگیری پرونده‌های قضایی که شاید از علل طولانی شدن رسیدگی‌ها بوده، بی اطلاعی از مبانی قانونی است. در سال‌های اخیر دادن مشاوره و وکیل رایگان به مردم در اولویت‌های دستگاه قضا قرار گرفته که البته بخشی از آن در مرکز وکلای قوه قضائیه دنبال می‌شود. حالا انتظار می‌رود با مشاوره‌های حقوقی رایگان، دسترسی را به وکیل آسانتر می‌کند پرونده‌ها در مراجع قضایی با دقت و سرعت بیشتری پیگیری شوند.

والتر وایت و جسی پینکمن بعد از بریکینگ‌بد / ادامه سریال محبوب جهان ساخته شد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وی افزود: به همین دلیل برنامه‌ریزی حمل و نقل برای این تعداد زائر، برنامه‌ریزی پیچیده و دقیقی باید باشد تا در زمان بازگشت زوار و اوج سفرهای برگشت، به دلیل محدودیت‌های ظرفیت راه‌ها و ناوگان، اختلالاتی پیش نیاید. معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه تا پیش از این ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسی کشور در اختیار جابه‌جایی زوار اربعین بود، افزود: سفر زیارتی اربعین یک افتخار ملی – اسلامی محسوب می‌شود و برای آنکه بتوانیم بهترین خدمات را به زائران اباعبدالله در زمان سفرهای بازگشت ارائه کنیم، ‌ تلاش کردیم رقم ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسی که تا پیش از این قرار بود به سفرهای اربعین اختصاص یابد، به عدد ۱۰۰ درصد ناوگان افزایش یابد. وی اضافه کرد: بدین ترتیب فقط در تاریخ‌های پنج‌شنبه ۲۵ مهرماه تا یکشنبه ۲۸ مهرماه، در یک دوره چهار روزه، ۱۰۰ درصد اتوبوس‌های‌ناوگان اتوبوسی موجود در کشور، برای بازگشت زوار اربعین اختصاص می‌یابد. وی افزود: از همه هموطنان تقاضا داریم در این چهار روز از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند تا بتوانیم در سفرهای برگشت، خدمات مناسبی به زوار اربعین ارائه دهیم. وی با بیان اینکه ناوگان داخلی کماکان در کشور عراق هم به جابه‌جایی زوار مشغول است، گفت: نقش این ناوگان در واقع کمک‌کننده و همچنین تنظیم‌کننده نرخ‌ها در کشور عراق است تا بخش خصوصی عراق نتواند در افزایش تقاضا، قیمت‌ها را افزایش دهد.

نظرها

اخبار بیشتر