انصراف «مستر کارت» و «ویزا» از سرمایه گذاری در لیبرا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
انصراف «مستر کارت» و «ویزا» از سرمایه گذاری در لیبرا

انصراف «مستر کارت» و «ویزا» از سرمایه گذاری در لیبرا

مهرخبرگزاری مهر |
پس از شرکت پی پال، شرکت های ارائه کننده سرویس های مالی ویزا و مسترکارت و همچنین شرکت استریپ و ای بی نیز از سرمایه گذاری در لیبرا منصرف شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، شرکت‌های ویزا و مسترکارت روز گذشته اعلام کردند از سرمایه گذاری در پروژه «لیبرا» (پول دیجیتال فیس بوک) انصرف می‌دهند. این اقدام چالشی بزرگ در برنامه ریزی فیس بوک برای عرضه جهانی پول دیجیتال خود است.

علاوه بر این دو شرکت ارائه دهنده سرویس‌های مالی، چند کمپانی دیگر نیز اعلام کرده‌اند از پروژه لیبرا پشتیبانی نمی‌کنند. شرکت پردازش پرداختStripe و همچنین «ای-بی» (شرکت تجارت الکترونیک) از سرمایه گذاری در این پروژه منصرف شده‌اند.

البته «پی پال» نخستین پشتیبان بزرگ مالی لیبرا بود که هفته گذشته انصراف خود را از این پروژه اعلام کرد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

طی ماه‌های گذشته فیس بوک اعلام کرد پول دیجیتال خود را به بازار عرضه می‌کند تا کاربران بتوانند پرداخت هایی بین المللی را به وسیله آن انجام دهند که با انتقادات زیادی روبرو شد.

با وجود تلاش‌های بسیار این شرکت، قانونگذاران مالی، نمایندگان مجلس آمریکا و مقامات اتحادیه اروپا به چالش هایی درباره امنیت شرکت کنترل کننده ارز مجازی لیبرا اشاره کردند. برخی از مقامات نگران آن هستند که از لیبرا نیز مانند بیت کوین برای پولشویی استفاده شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم از برگزاری رویداد الگوها و راهکارهای نوین در همکاری دانشگاه با جامعه و صنعت، هم‌زمان با برگزاری هفته پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۸ خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر محمد سعید سیف با اعلام این خبر گفت: در راستای تقویت ارتباط دانشگاه‌ها با بخش‌های مختلف جامعه و صنعت و در راستای بهره‌گیری از ظرفیت فرهیختگان جامعه در ارائه ایده‌ها و راهکارهای نو در برقراری ارتباط مؤثر میان دانشگاه و جامعه، دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، قصد دارد تا هم‌زمان با برگزاری هفته پژوهش و فناوری سال ۹۸ نسبت به برگزاری رویداد یک‌روزه ایده و الگوهای نو با موضوع «ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت» اقدام کند. به گفته وی، این رویداد با هدف شناسایی و تقدیر از طرح‌ها و الگوهای نوین در توسعه و تسهیل ارتباط دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی با جامعه و صنعت برگزار می‌شود. الگوهای نوین در این رویداد می‌تواند در بهبود همکاری‌های بین مراکز علمی و اجرایی مؤثر واقع‌شده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد. وی افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد، می‌توانند فرم مربوطه را از طریق لینک https: //www. msrt. ir/file/download/news/۱۵۷۱۰۴۳۵۳۸-. docx دریافت کنند.

خانه رویایی بنیانگذار اینستاگرام+تصاویر

7+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نماهنگی از مداح ترک زبان: من الغریب الی الحبیب

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
حضرت سید الشداء (ع) مصادف با روز دوم محرم، نامه‌ای به حبیب ارسال کرد و نوشت: من الغریب الی الحبیباز حسین بن علی به حبیب بن مظاهر، واما بعد …حبیب خودت را به ما برسان، بیا ای حبیب ما، بیا دیر میشود …نماهنگ متفاوت حامد صفاری مداح ارومیه‌ای اهل بیت عصمت و طهارت، به مناسبت اربعین حسینی با شعر فارسی، ترکی و عربی، ابراز احساسات معنوی و عاشقانه با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است که با عنوان «الی الغریب» با مضمون شتافتن به سوی امام حسین (ع) که خود را غریب نام برده است.

نظرها

اخبار بیشتر