۱۴ دستگاه اتوبوس و خودرو آتش‌نشانی سنندج به مرز خسروی اعزام شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اجتماعی

۱۴ دستگاه اتوبوس و خودرو آتش‌نشانی سنندج به مرز خسروی اعزام شد

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
۱۴ دستگاه اتوبوس و خودرو آتش‌نشانی سنندج به مرز خسروی اعزام شد - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - به منظور تسریع در خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی روز شنبه ۱۴ دستگاه اتوبوس و خودرو آتش‌نشانی از شهرداری سنندج به مرز خسروی اعزام شد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این سازمان تمهیدات ویژه‌ای در راستای خدمت رسانی هر چه بهتر به زائران حسینی در نظر گرفته است.

امیرجمشید نژاد با اشاره به اعزام ۱۲ دستگاه اتوبوس از سنندج به مرز خسروی افزود: این تعداد اتوبوس جهت جابجایی زائران اربعین حسینی به مرز خسروی اعزام و به زائران خدمت رسانی می‌کنند.

وی یادآور شد: علاوه بر این اتوبوس‌ها، یک دستگاه خودرو سواری شامل اکیپ بازرسی و یک تعمیرگاه سیار نیز به همراه آنها به مرز خسروی اعزام شد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج گفت: این اتوبوس‌ها در مرز خسروی در اختیار اتحادیه اتوبوسرانی کشور قرار می‌گیرند تا با برنامه ریزی‌های انجام شده نسبت به جابجایی زائران اربعین اقدام کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

رئیس سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری سنندج نیز افزود: در راستای خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی، ۲ دستگاه خودرو سبک و سنگین آتش نشانی امروز شنبه به مرز خسروی اعزام شدند.

سهیل فضل وزیری تاکید کرد: همراه این خودرو چهار آتش نشان هم به این مرز اعزام شدند و تا پایان مراسم اربعین در این منطقه برای خدمات رسانی مستقر هستند.

راهپیمایی اربعین، پیاده روی مسلمانان و آزادیخواهان کشورهای مختلف از نقاط مختلف کشور عراق به طرف کربلا به مناسبت اربعین حسینی است.

زائران ایرانی مسیر ۸۰ کیلومتری نجف مقدس تا کربلای معلی را برای پیاده‌روی انتخاب می‌کنند؛ این مسیر به تعداد یک هزار و ۴۵۲ ستون برای راهپیمایان پیش بینی شده که فاصله بین هر ستون ۵۰ متر است.

با متوسط پیاده روی هفت تا هشت ساعت در هر روز، مسیر نجف تا کربلا طی سه تا چهار روز طول می‌کشد.

۷۳۴۸/۹۱۰۲

۱۴ دستگاه اتوبوس و خودرو آتش‌نشانی سنندج به مرز خسروی اعزام شد - 17

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت زوار شدت گرفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حسینی‌ها در مسیر عاشقیچهار روز تا اربعین، حسینی‌ها در مسیر عاشقی قرار گرفتند. بازگشت زوار شدت گرفتهمزمان با آخرین روزهای عزیمت زائران اربعین حسینی به عراق، بازگشت زوار به کشور هم شدت گرفته است. : باوجود تردد بی سابقه در ورودی و خروجی‌های منتهی به مهران، ترافیک، روان و همه مسیرهای منتهی به این شهر، باز است. تعطیلی مدارس مهرانبا توجه به حجم بالای تردد زائران، همه مقاطع مدارس مهران در استان ایلام هم از فردا تا دوشنبه تعطیل شد. مرز چذابهزائران پس از زیارت کوتاه، سریعتر در مسیر بازگشت قرار گیرندمرز چذابه در خوزستان، یکی از پایانه‌های مرزی چهارگانه با کشور عراق است که این روزها پذیرای کربلایی هاست.

والتر وایت و جسی پینکمن بعد از بریکینگ‌بد / ادامه سریال محبوب جهان ساخته شد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

گشت مشترک تعزیرات و دادستانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کوچه شهرستانی، بازار انواع مواد غذایی؛ با گشت ویژه تعزیرات و دادستانی امروز در میدان امام حسین (ع) محصولات فاسد و غیرقابل استفاده در محل معدوم شد و پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز به کوچه شهرستانی، بازار انواع مواد غذایی در میدان امام حسین (ع) با گشت ویژه تعزیرات و دادستانی سری زدیم و پس از بازدید، محصولات فاسد و غیرقابل استفاده در محل معدوم و پرونده‌ها به مراجع قضایی ارجاع شد.

جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صد و هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران امروز برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، انتقاد عضو شورای شهر از اجرا نشدن قانون در مجتمع پالادیوم، توافق برای کاهش ساخت و ساز در پادگان ۰۶ تهران و … در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وی افزود: به همین دلیل برنامه‌ریزی حمل و نقل برای این تعداد زائر، برنامه‌ریزی پیچیده و دقیقی باید باشد تا در زمان بازگشت زوار و اوج سفرهای برگشت، به دلیل محدودیت‌های ظرفیت راه‌ها و ناوگان، اختلالاتی پیش نیاید. معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه تا پیش از این ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسی کشور در اختیار جابه‌جایی زوار اربعین بود، افزود: سفر زیارتی اربعین یک افتخار ملی – اسلامی محسوب می‌شود و برای آنکه بتوانیم بهترین خدمات را به زائران اباعبدالله در زمان سفرهای بازگشت ارائه کنیم، ‌ تلاش کردیم رقم ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسی که تا پیش از این قرار بود به سفرهای اربعین اختصاص یابد، به عدد ۱۰۰ درصد ناوگان افزایش یابد. وی اضافه کرد: بدین ترتیب فقط در تاریخ‌های پنج‌شنبه ۲۵ مهرماه تا یکشنبه ۲۸ مهرماه، در یک دوره چهار روزه، ۱۰۰ درصد اتوبوس‌های‌ناوگان اتوبوسی موجود در کشور، برای بازگشت زوار اربعین اختصاص می‌یابد. وی افزود: از همه هموطنان تقاضا داریم در این چهار روز از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند تا بتوانیم در سفرهای برگشت، خدمات مناسبی به زوار اربعین ارائه دهیم. وی با بیان اینکه ناوگان داخلی کماکان در کشور عراق هم به جابه‌جایی زوار مشغول است، گفت: نقش این ناوگان در واقع کمک‌کننده و همچنین تنظیم‌کننده نرخ‌ها در کشور عراق است تا بخش خصوصی عراق نتواند در افزایش تقاضا، قیمت‌ها را افزایش دهد.

سفری که همدلی را از همزبانی فراتر می‌برد

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر