حمله ترکیه به شمال سوریه با چراغ سبز ترامپ صورت گرفته است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
حمله ترکیه به شمال سوریه با چراغ سبز ترامپ صورت گرفته است

حمله ترکیه به شمال سوریه با چراغ سبز ترامپ صورت گرفته است

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به حملات ترکیه به شمال سوریه گفت: بعد از جنگ داخلی که در سوریه اتفاق افتاد و حمایت هایی که کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از گروه‌های تروریستی به عمل آوردند، در برخی از مناطق سوریه حفره هایی ایجاد شد که به آنها، حفره‌های حاکمیتی می‌گویند و این مناطق از اعمال نفوذ حاکمیت دولت سوریه خارج شد که از جمله این مناطق، مناطق کردنشین سوریه است که هم مرز با ترکیه است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مناطق کردنشین سوریه تحت عنوان حزب دموکرات مورد حمایت آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی قرار گرفتند که به تاسی از آن، کردهای ترکیه نیز به کردهای سوریه پیوستند؛ بنابراین ترکیه به دلیل فعالیت کردهای ترکیه که در مناطق کردنشین سوریه در حال فعالیت بوده و به دنبال جدایی از نظام ترکیه هستند، نگران شده و این موضوع را به تعبیری، تهدیدی برای حاکمیت خود می‌داند.

وی افزود: دولت ترکیه مدت هاست که به دنبال ایجاد فشار بر کردهای کشور خود و کردهای سوریه است که به دلیل حمایت‌های آمریکا از آنها، توانایی مقابله نداشت، اما آنچه روشن است، اقدامات دولت اردوغان با چراغ سبز دولت ترامپ صورت گرفته و آمریکا چتر حمایتی خود را از کردها برداشته است.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

امنیت ترکیه با حمله به سوریه به خطر خواهد افتاد

این نماینده مجلس در دوره دهم تاکید کرد: دولت ترکیه باید بداند که با حمله نظامی نمی‌تواند برای کشور خود امنیت به ارمغان بیاورد؛ چراکه کشتن غیرنظامیان بازتاب‌های بین المللی به همراه خواهد داشت و مخالفت‌های بسیاری با این اقدام ترکیه صورت خواهد گرفت.

میرزایی تصریح کرد: به دولت ترکیه توصیه می‌شود که بازتاب و پیامد اقدامات خود را درنظر گرفته و به حملات خود علیه کردهای سوریه خاتمه دهد و بیش از گذشته منطقه را درگیر جنگی دیگر نکند؛ چراکه متضرر اصلی آنها خواهند بود و دولت‌های فرامنطقه‌ای با استفاده از بحران موجود، مداخلات خود را در منطقه از سر گرفته و به کسب منافع بیشتر فکر خواهند کرد.

لزوم اتحاد میان کردهای سوریه با حاکمیت این کشور برای مقابله با کشورهای متخاصم

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کردهای سوریه باید خود را تحت حاکمیت نظام سوریه قرار دهند تا بتوانند از حمایت‌های دولت این کشور برخوردار شوند؛ بنابراین کردهای سوریه به این نتیجه رسیدند که قدرت‌های فرامنطقه‌ای به ویژه آمریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نبوده و می‌توان با اتکا به حاکمیت کشوری که در آن قرار دارند، از خود در مقابل کشورهای متخاصم دفاع کنند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ گزارش جدید صداوسیما در مورد روح الله زم

انتخابانتخاب4 ساعت قبل
بخش خبری ۲:۳۰ امشب گزارش جدیدی داشت از دعوای بین ادمین دوم کانال آمدنیوز شیرین نجفی، مسئول فنی این کانال و چند نفر دیگر در ارتباط با روح الله زم بر سر نحوه بازداشت او.

ترامپ: ترکیه همسایه ماست!

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، گاف جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در هنگام بیان اظهاراتی در خصوص توافق آتش بس ترکیه در شمال سوریه گفت ترکیه قدرت نظامی بزرگی دارد. ترکیه دوست ما است. ترکیه همسایه ما است!! و عضوی از ناتو است..

رمزگشایی از جعبه سیاه دشمنان از زبان «روح الله زم»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
امیر سرلشکر موسوی در این مراسم ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی (ع)، گفت: همه باید بر روی چهار ارزش شناخته شده‌ ارتش محکم بایستیم و نگذاریم هرگز سست شود. وی با بیان اینکه نقش سازمان عقیدتی سیاسی در الگو شدن ارتش بسیار تعیین کننده بود، گفت: می‌دانم که همه دل‌ها اکنون بین نجف تا کربلا است. فرمانده کل ارتش ضمن تاکید بر حفظ اتحاد و همدلی بین ارتش و سپاه، خاطر نشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز نه تنها رقیب یکدیگر نیستند بلکه در اوج همبستگی و هم‌افزایی هستند. همچنین حجت الاسلام عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش نیز با بیان اینکه تمام هدف این سازمان ارتقاء معنویت محوری و توان رزمی کارکنان ارتش است گفت: سازمان عقیدتی سیاسی در خدمت ارتشی است که این ارتش در خدمت اسلام، قرآن و نظام و ارزش‌های اسلامی است. دشمن حتی جرات رویارویی با قدرت ایران اسلامی را هم ندارد.

ناگفته‌های جدید روح الله زم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

اولین افشاگری روح‌الله زم| محمد حسین رستمی؛ همکار داخلی آمدنیوز کیست؟ +فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
رستمی که ظاهرا بین احمدی نژاد و مشایی تفکیک قائل بود و اخبار و پرونده‌های متعددی در مورد مشایی منتشر کرده بود. «محمد حسین رستمی» جوان ۳۴ ساله‌ای با هیبت کاملا حزب‌اللهی بود که چندی قبل خبر بازداشت شوک آورش به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی رسانه‌ای شد. به گفته خودش کار رسانه‌ای را از ۱۴سالگی آغاز کرده است و البته تعریفش از کار رسانه‌ای به افشاگری خلاصه می‌شود! از «جریان انحرافی» تا «ظریف» سوژه‌های افشاگری وب سایت عماریون به مدیریت رستمی بود. رستمی چندی قبل با انتشار یک عکس جعلی مدعی شده بود که همسر دوم ظریف به جرم جاسوسی بازداشت شده است.

نظرها

اخبار بیشتر