۲۰ هزار تن کشمش تیزآبی ابهر در کاسه آجیل ایرانی‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
۲۰ هزار تن کشمش تیزآبی ابهر در کاسه آجیل ایرانی‌ها

۲۰ هزار تن کشمش تیزآبی ابهر در کاسه آجیل ایرانی‌ها

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیر جهادکشاورزی ابهر از تولید ۲۰ هزار تن کشمش تیزآبی در این شهرستان خبر داد.

مجید قزوینیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که ابهر از قطب‌های اصلی تولید انگور در استان زنجان به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: امسال تاکداران این شهرستان از ۷۵۰۰ هکتار از تاکستان‌های بارور خود ۱۲۰ هزار تن محصول انگور برداشت کردند.

وی با بیان این‌که ۲۰ در صد از کل محصول برداشتی انگور ابهری‌ها به صورت تازه‌خوری مصرف می‌شود، ادامه داد: ۸۰ درصد محصول انگوز نیز تبدیل به کشمش می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی ابهر با اشاره به میزان درآمد کشاورزان از تیزآب این محصول، یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود امسال از فروش محصول تیزآب حدود ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد عاید تاکداران ابهری شود.

قزوینیان وجود صنایع تبدیلی را یکی از نیازهای اصلی حوزه کشاورزی ابهر به‌ویژه در زمینه انگور عنوان کرد و ادامه داد: هم‌اکنون ۴ واحد صنایع تبدیلی کشمش تیزآبی با ظرفیت سالیانه ۵۰ هزارتن در ابهر فعال هستند.

این مسئول با اشاره به این‌که تولید امسال محصول انگور استان زنجان ۱۸۰ هزار تن انگور است، بیان کرد: حدود ۷۰ درصد از این میزان در شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره تولید می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل
افشای جنایتاین دختر پس از بهبودی نسبی به ماموران گفت: شوهر عمه‌ام اعتیاد شدید داشت و چند بار به خاطر قاچاق مواد مخدر به زندان افتاده بود. شوهر عمه‌ام در زندان بود که عمه‌ام از او طلاق گرفت. از چند ماه قبل من هم به آرایشگاه زنانه رفتم و کنار عمه‌ام کار می‌کردم. شوهر عمه سابقم یکی از دوستانش را که فروشنده تفنگ بود به من معرفی کرد. با اعتراف‌های پسر دانشجو شوهر عمه سابقش به نام فرهاد بازداشت شد و معاونت در قتل را گردن گرفت.

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نوبت صبح جلسه علنی امروز کلیات طرح اصلاح تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری را تصویب کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نوبت صبح جلسه علنی امروز کلیات طرح اصلاح تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری را تصویب کردند.

افزایش دما در اکثر استان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
امیر سرکرده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: بارش‌ها در سواحل دریای خزر کم شده است و امروز بارش‌ها بیشتر در نواحی و ارتفاعات زاگرس مرکزی مانند استان فارس است که عصر امروز با رگبار و رعد و برق روبرو می‌شود. وی افزود: در جنوب بوشهر نیز همین اتفاق رخ می‌دهد و مناطقی از استان کرمان با پدیده رگبار و رعد و برق در عصر امروز مواجه می‌شود و در ارتفاعات هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد و همچنین استان لرستان بارش‌های خفیف و پراکنده رخ خواهد داد. وی گفت: فردا هم با این شرایط روبرو خواهیم بود هر چند که در نواحی زاگرس مرکزی بارش‌ها به طور کلی قطع می‌شود، اما در نواحی جنوبی کشور مانند استان فارس، کرمان و هرمزگان در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق موقتی پیش رو خواهد بود. کارشناس هواشناسی خاطر نشان کرد: بیشینه دمای امروز تهران هم به ۲۵ درجه می‌رسد.

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

راز گوشت‌های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است! +فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قدمتی حدودا ۱۰۷ ساله دارد و در ابتدا مستشاران سوئدی در این مجموعه فعالیت داشتند. سرهنگ حمید مکرم رییس اداره تشخیص هویت تهران در خصوص فعالیت این مجموعه پلیسی به رکنا گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دایره تشیخص هویت با پروند‌های جنایی و سرقت برای مدیریت بهتر کارها اداره تشخیص هویت را به ۳ قسمت تقسیم کردیم. به طور مثال برای انتخابات شورایاری تهران، حدود ۳۶ هزار گواهی عدم سوءپیشینه توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر و به سه ارگان ارسال شد. رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه روزانه حدود هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار درخواست سوءپیشینه به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود، می‌گوید: حدود ۲۵۰ هزار درخواست در نیمه نخست امسال از پلیس ۱۰+ به اداره ۲۱ پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شده است. اداره ۲۲ پلیس آگاهی تهران بزرگسرهنگ مکرم در خصوص اداره ۲۲ تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در قسمت تشخیص هویت گفت: صحنه جرم از مهمترین موضوعات تشخیص هویت است زیرا پلیس در این حوزه با افرادی سرو کار دارد که متضرر شدند.

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

نظرها

اخبار بیشتر