ممنوعیت قطع درختان در ملک شخصی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
ممنوعیت قطع درختان در ملک شخصی

ممنوعیت قطع درختان در ملک شخصی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس اداره حفاظت محیط زیست خرم‌دره گفت: پس از دو سال تلاش و تشکیل سه مورد کارگروه تخصصی بالاخره قطع هر نوع اشجار حتی در ملک شخصی ممنوع شد.

توکل سلیمانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که در طی دو سال گذشته به دلیل وضعیت نابسامان اقتصادی، افرادی با مجوز چوب‌بری به قاچاق چوب روی آورده‌اند، اظهار کرد: از سال ۹۶ در شهرستان خرم‌دره شاهد قاچاق چوب هستیم.

وی ادامه داد: برای حفاظت از منابع موجود کارگروهی از دستگاه‌های ذی‌ربط مانند جهادکشاورزی، منابع‌طبیعی، شهرداری، دهیاران و حفاظت محیط زیست به ریاست فرماندار تشکیل شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خرم‌دره اظهار کرد: مسئول سمن‌های دوست‌دار محیط زیست شهرستان هم به این جلسه دعوت می‌شوند تا از نقش موثر آن‌ها و سایر دستگاه‌ها برای تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی مناسب در عرصه جنگلی شهرستان استفاده شود.

این مسئول با اشاره به این‌که شهرستان خرم‌دره دارای ۱۵ روستا است که دو روستای آن از وسعت بیشتری برخوردار است، تصریح کرد: در یک سال این کارگروه برای حفاظت از عرصه‌های جنگلی شهرستان سه جلسه برگزار کرده که در این جلسه‌ها افزون بر شرح وظایف دستگاه‌ها یادآوری شده است.

سلیمانی ادامه داد: اگر هر یک از دستگاه‌های اجرایی بنا بر ضرورت در اجرای عملیات عمرانی درختی قطع کنند طبق مصوبه این کارگروه موظف به کاشت ۴۰ اصله درخت جایگزین هستند.

وی تاکید کرد: شهرداری نیز موظف شده است نسبت به پلاک‌کوبی درختان اقدام کند که اکنون در یک خیابان که در حال حاضر این امر در یکی از خیابان‌ها که بیشترین چنار را دارد، انجام شده است.

این مسئول با تاکید بر این‌که همه کسانی که قصد قطع درختان را دارند باید از این کارگروه مجوز بگیرند تا محل درختان قطع شده مشخص باشد، افزود: منابع‌طبیعی نیز مکلف به چکش‌زنی درختان قطع شده است تا قانونی قطع شدن درختان را تایید کند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی روزها شاهد هستیم که حتی سه تریلی چوب شهرستان خارج می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راز گوشت‌های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است! +فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قدمتی حدودا ۱۰۷ ساله دارد و در ابتدا مستشاران سوئدی در این مجموعه فعالیت داشتند. سرهنگ حمید مکرم رییس اداره تشخیص هویت تهران در خصوص فعالیت این مجموعه پلیسی به رکنا گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دایره تشیخص هویت با پروند‌های جنایی و سرقت برای مدیریت بهتر کارها اداره تشخیص هویت را به ۳ قسمت تقسیم کردیم. به طور مثال برای انتخابات شورایاری تهران، حدود ۳۶ هزار گواهی عدم سوءپیشینه توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر و به سه ارگان ارسال شد. رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه روزانه حدود هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار درخواست سوءپیشینه به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود، می‌گوید: حدود ۲۵۰ هزار درخواست در نیمه نخست امسال از پلیس ۱۰+ به اداره ۲۱ پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شده است. اداره ۲۲ پلیس آگاهی تهران بزرگسرهنگ مکرم در خصوص اداره ۲۲ تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در قسمت تشخیص هویت گفت: صحنه جرم از مهمترین موضوعات تشخیص هویت است زیرا پلیس در این حوزه با افرادی سرو کار دارد که متضرر شدند.

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

فیلم/ سقوط مرگبار پل در بزرگراه!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نیوشا ضیغمی با آرش پولادخان تاجره نقره ازدواج کرده است. نیوشا ضیغمی، بازیگر سینما و تلویزیون، متولد ۱۸ تیر ماه ۱۳۵۹ در تهران، است. مرحوم پدرش محسن ضیغمی دبیر بازنشسته بود و مادرش فهیمه رستم‌پور کارمند بازنشسته است و تنها یک خواهر بنام روشا دارد. در حال حاضر هم با همسر خود که متولد ۱۳۵۲ است در کار تجارت نقره و سرمایه گذاری روی فیلم‌ها فعالیت می‌کند. چون کار خانه که فقط آشپزی نیست!

نظرها

اخبار بیشتر