رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه: مصوبه اخیر مجلس درباره قانون ارزش‌افزوده با معاهده اوراسیا تناقض دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه: مصوبه اخیر مجلس درباره قانون ارزش‌افزوده با معاهده اوراسیا تناقض دارد

رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه: مصوبه اخیر مجلس درباره قانون ارزش‌افزوده با معاهده اوراسیا تناقض دارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: مصوبه اخیر مجلس درباره قانون ارزش‌افزوده با سیاست‌های معاهده اوراسیا تناقض دارد.

- اخبار استانها -

هادی تیزهوش تابان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با بیان اینکه پیوستن ایران به جمع کشورهای عضو معاهده اوراسیا فواید بسیار زیادی را از لحاظ اقتصادی برای کشورمان به ارمغان می‌آورد اظهار داشت: مصوبه اخیر مجلس درباره قانون ارزش ‌افزوده با سیاست‌های مندرج در معاهده اوراسیا تناقض دارد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با بیان اینکه دستورالعمل‌های صادرات و واردات کالا به کشورهای عضو معاهده اوراسیا به زودی اجرایی می‌شود عنوان کرد: برخورداری از ۲۰ تا ۸۰ درصد تعرفه و تخفیف در زمان صادرات و واردات انواع محصولات از جمله ویژگی‌های پیوستن به این پیمان بین‌المللی است.

تیزهوش‌تابان از تناقض بین مصوبه اخیر مجلس در مورد قانون ارزش افزوده با اصول پیمان اوراسیا سخن گفت و افزود: این مصوبه توان رقابتی کشورمان در برابر سایر کشورهای عضو پیمان اوراسیا را کاهش می‌دهد و امیدواریم با توجه به مشکلات یاد شده مسئولان قوه مقننه و قوه مجریه برای حل و فصل این موضوع تلاش کنند.

وی وارد کردن ارزهای حاصل از صادرات کالا و محصولات به داخل کشورمان را به عنوان یک هدف و اولویت اساسی مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: زمینه‌سازی برای حمل و نقل ارزان کالا و خدمات و پرداخت یارانه به افزایش حجم و تنوع صادرات کمک کرده و موجبات توسعه یک کشور در عرصه اقتصاد را فراهم می‌کند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی گیلان تسهیل امر صادرات و وضع قوانین و دستورالعمل‌هایی برای تحقق این هدف را لازم و ضروری اعلام کرد و گفت: بنا به دلایلی قدرت صادراتی کالاهای کشورمان در حال کاهش یافتن است که باید برای حل این مشکل و نقیصه پیش‌آمده در اسرع وقت تصمیمی اتخاذ شود.

وی اشاره قانون برنامه پنجم توسعه به اصل ارزش‌ افزوده و اعلام سازوکارهای آن را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: با توجه به سپری شدن قانون برنامه توسعه پنجم انتظار می‌رفت بحث ارزش افزوده نیز تعیین تکلیف نهایی شود اما این کار پس از گذشت ۱۰ سال هنوز انجام نشده است.

تیزهوش تابان اتخاذ سیاست‌هایی مشترک در حوزه‌هایی نظیر کشاورزی، انرژی، فناوری و حمل و نقل را از دیگر اهداف و راهبردهای تشکیل اتحادیه اوراسیا دانست و خاطرنشان کرد: با پیوستن ما به این اتحادیه بین‌المللی امکان صادرات بخش زیادی از محصولات و کالاهای ایرانی به کشورهای عضو این معاهده فراهم شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز7 ساعت قبل
مدتی است که در ایران موضوع واردات خودروهای دست‌دوم مطرح شده و واکنش‌های بسیاری به‌دنبال داشته است. در این گزارش کشورهایی که در آنها واردات خودروهای دست‌دوم با محدودیت موجه است، معرفی شده‌اند. به گفته کارشناسان، واردات خودروهای دست‌دوم تجربه‌ای است که می‌تواند موجب بهبود کیفیت، کاهش قیمت خودروهای داخلی و ایجاد فضای رقابتی در کشورها شود. در این گزارش کشورهایی که در آنها واردات خودروهای دست‌دوم با محدودیت مواجه است، معرفی شده‌اند. بولیوی: واردات خودروهای دست‌دوم مجاز نیست.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد21 ساعت قبل
رتبه ۱۲۷ برای مولفه «تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط» گویای دشواری تامین مالی این بنگاه‌ها در ایران است. با آنکه ضعف بازار سرمایه در تامین مالی تولید از مولفه‌های شاخص نیست، اما ضعف تامین مالی از نظام بانکی همچنان در میان سه اولویت گزارش شده صاحبان کسب‌وکار به‌شمار می‌رود که گویای دشواری تامین مالی برای این بنگاه‌هاست. با توجه به مشکلات تامین مالی برای واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در ایران و کوتاهی دست آنها از تامین مالی از بازار سرمایه این گزارش به دنبال پاسخ به این سوالات است؛ تجربیات جهانی تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط در بازار سرمایه چیست؟ ‌ آیا بازارهای مخصوصی برای انتشار سهام و اوراق بدهی برای این بنگاه‌ها وجود دارد؟ آیا الزامات ناظر بر پذیرش و افشا در این بازارها در مقایسه با بازار اصلی متفاوت است؟ چه ابزارهایی در بازار سرمایه ایران برای تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط پیش‌بینی شده است؟ موانع پیش‌روی تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط از طریق بازار سرمایه کدام است؟ راهکارهای پیشنهادی، الزامات و شرایط لازم به‌منظور مجوز به بنگاه‌های کوچک و متوسط برای تامین مالی از طریق بازار سرمایه کدام است؟ انواع روش‌های تامین مالیابزارهای تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط را می‌توان از جنبه‌های مختلفی طبقه‌بندی کرد. این ابزارها از لحاظ منبع تامین مالی به چهار دسته قابل تقسیم است: منابع خصوصی تامین مالی، تامین مالی از طریق بدهی، تامین مالی از طریق سرمایه (حقوق صاحبان سهام) و روش‌های تامین مالی داخلی بنگاه. تامین مالی از طریق اوراق بدهیتعداد پلت‌فرم‌هایی که در سطح جهان به‌منظور استفاده از اوراق بدهی برای تامین مالی شرکت‌های کوچک و متوسط طراحی شده، در مقایسه با اوراق دارایی محدودتر است.

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.

افزایش بی ضابطه قیمت؛ افت کیفیت نان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در این بین افزایش قیمت تنور برخی از نانوایی‌ها را نیز داغ‌تر کرد و بدون نصب نرخ جدید نان، هر قیمتی که می‌خواهند نان را پخت می‌کنند، استدلال برخی نانوایان این است که کنجد و سبزی به نان اضافه می‌کنند و این باعث افزایش قیمت نان می‌شود. علت افزایش نرخ نان از نظر نانوایاناجبار نصب نرخ نامه جدید نان بهانه‌ای شد تا سری به نانوایی‌های سطح شهر تهران بزنیم. وی ادامه داد: قیمت نان سنگک ازاد پز ۱۸۰۰ تومان است اما وقتی ما علت افرایش قیمت را از نانوا می‌پرسیم می‌گوید کنجد دارد؛ کنجد باعث شده تا نانوایی‌ها قیمت نان را بدون ضابطه به فروش برسانند. اقای محمودی که از مشتریان نانوایی بود می‌گوید: قیمت نان مشخص نیست و ۲۰۰ تومان بر قیمت نان اضافه می‌کند و می‌گوید که پول خورد نداریم در صورتی که با کارت خوان هم همین قیمت است. نکته دوم این است که برای جلوگیری از افزایش قیمت باید کف و سقف قیمت نان نیز مشخص شود اگر چه بیان شده است که نان با یک رو کنجد ۵۰۰ تومان بر قیمت نان می‌افزاید، اما این موضوع علت نرخ گذاری متفاوت شده است.

مسابقه پرسرعت‌ترین ماشین‌های خورشیدی جهان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
اکبرپور اظهار کرد: ما با آموزش و تنویر افکار عمومی می‌توانیم تولید رطوبت پسماند را از مبدا کاهش دهیم. اکبرپور با اشاره به رطوبت پوست میوه اظهارکرد: هرچقدر میوه را نازک‌تر پوست بکنیم، رطوبت پوست میوه کمتر می‌شود. اگر پس از مصرف هندوانه سه ساعت پوست آن را کنار سینک ظرفشویی بگذاریم، رطوبت پوست هندوانه بسیار کاهش می‌یابد. این کار باعث کاهش حجم پسماند و رطوبت آن می‌شود. اکبرپور تاکید کرد: با این روشها زباله دیرتر بو می‌گیرد چون عامل ایجاد بوی نامطبوع زباله، شیرابه است.

نظرها

اخبار بیشتر