خانه احزاب استان فارس تشکیل می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
خانه احزاب استان فارس تشکیل می‌شود

خانه احزاب استان فارس تشکیل می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس گفت: تشکیل خانه احزاب یکی از اولویت‌های حوزه سیاسى استان است که  با پیگیرى‌هاى انجام شده، مکانی جهت واگذارى به خانه احزاب استان در نظر گرفته شده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شیراز نشست مشترک احزاب سیاسی شهرستان شیراز به میزبانی فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

محمدرضا امیری، فرماندار شیراز با اشاره به الزامات مردم سالاری خاطرنشان کرد: معتقدیم تحکیم پایه‌های نظام مردم سالاری دینی با حضور جریان‌ها و بازیگران عرصه‌های مختلف امکان‌پذیر است و یقینا یکی از بازیگران و کارگردانان عرصه سیاسی جامعه، تشکل‌ها و احزاب سیاسی هستند.

وی با بیان اینکه فصل انتخابات بهار احزاب سیاسی است اما فعالیت احزاب نباید محدود به زمان انتخابات باشد، افزود: انتظار است که احزاب سیاسى در برهه‌هاى مختلف زمانى در مباحث مختلف ایفاى نقش کنند و معتقدیم که این نشست‌ها و گفت‌وگو‌ها دامنه و وسعتش در سطح جامعه ترویج داده شود.

در ادامه این نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه باید نگاهى به عملکرد احزاب مختلف استان و تأثیر آن در حوزه سیاسى داشت، خاطر نشان کرد: باید قبول کنیم که جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی استان فارس داراى سابقه سیاسى مفید و توانمند هستند که این امر انتظارات را از احزاب فعال استان بالا می‌برد.

سید احمد احمدى‌زاده اظهار داشت: امروز نماینده عالى دولت به عنوان یک استاندار بومی و با آشنایى و اشراف کامل به تمامى موضوعات در حوزه‌هاى مختلف به همراه دیگر معاونین ایشان آمادگى کامل خود را به منظور دریافت هر گونه انتقاد و پیشنهاد به همراه راهکار لازم اعلام داشته‌اند که مى‌بایست احزاب با سلائق مختلف با هدف توسعه پایدار استان خود به صحنه بیایند و اجازه ندهند تخریب جاى نقد را بگیرد.

وى با انتقاد از برخى رفتارها و جلسات که هیچ خروجى و حاصلى براى توسعه استان و حل مشکلات مردمى ندارد، افزود: ما اعتقاد داریم که احزاب و جریانات سیاسى مختلف با سلائق گوناگون باید هر کجا منافع استان ایجاب کند یا در راستاى پیگیرى مطالبات مردمى بتوانند دور یک میز جمع شوند و براى مسایل و مشکلات مطرح شده راهکار ارائه دهند.

احمدى‌زاده با بیان اینکه یکی از کارکردهای مهم احزاب قانون‌مداری و نهادینه کردن قانون در جامعه است، تصریح کرد: تمامى احزاب با گرایش‌هاى سیاسى مختلف در دولت داراى سهم و مسئولیت هستند و به طبع احزاب مختلف در استان نیز مى‌بایست با برنامه اثرگذار براى حل مشکلات موجود به صحنه بیایند و از حضور و برنامه‌هاى مدون به همراه راهکارهاى ارائه شده تمامى احزاب استقبال مى‌کنیم.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی افزود: انتظار داریم احزاب سیاسى استان با هر گرایش سیاسى بیانیه گام دوم انقلاب اسلامى توسط مقام معظم رهبری را بیش از گذشته مورد توجه قرار داده و ضمن بومى‌سازى موضوعات متناسب با شرایط استان بر روى آن نشست‌هاى تخصصى و تحلیلى به منظور بهره‌بردارى حداکثرى برگزار کنند.

رئیس و سخنگوى ستاد انتخابات استان فارس با بیان اهمیت و نقش احزاب در معرفى نامزدهاى اصلح و فراهم کردن بستر لازم در راستاى حضور حداکثرى مردم در پاى صندوق‌هاى راى بیان کرد: در بحث سلامت و امنیت انتخابات با تمام توان ایستاده‌ایم و در همین زمینهگروه‌ها و کمیته‌های مختلفی تشکیل و فعالیت‌شان را آغاز کرده‌اند و در بحث رقابت سالم نامزدها در چارچوب قانون و مشارکت حداکثرى مردم که موضوعى ملی است انتظار داریم همگان به ویژه احزاب سیاسى در صحنه باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس در ادامه ضمن تاکید به ضرورت و استمرار نشست مشترک فرمانداران سراسر کشور با احزاب و گروه‌های سیاسی اظهار داشت: تشکیل خانه احزاب یکى از اولویت‌های حوزه سیاسى استان است که با پیگیرى‌هاى انجام شده، مکانی جهت واگذارى به خانه احزاب استان توسط یکى از دستگاه‌هاى اجرایى در نظر گرفته شده و در تلاش هستیم هر چه سریع‌تر این مطالبه بحق احزاب استان مبنى بر تشکیل خانه احزاب نیز جامه عمل بر آن پوشیده شود.

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی از عملکرد و اقدامات موثر دولت به مردم باعث افزایش اعتماد عمومی و ایجاد امید به ویژه به نسل جوان می‌گردد خاطر نشان کرد: احزاب و گروه‌های سیاسی با سلائق متفاوت با هم‌افزایی در راستای منافع ملی می‌بایست در کنار هم باشند و با ترویج فرهنگ گفتمان با اتحاد، انسجام و همدلی شور و نشاط را برای جامعه خود به ارمغان بیاورند و راه را برای تقابل با یکدیگر و تزریق یاس و ناامیدی به مردم که هدف اصلی دشمنان است ببندند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.

لحظه فرار داعشی‌ها از زندان سوریه + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، بازگشت تروریست‌های داعش به سمت شهرهای سوریه می‌تواند عواقب ناگواری برای مردم این کشور داشته باشد و ترکیه با حملات خود به مناطق مختلف تاکنون کمک بزرگی به این تروریست‌ها کرده است و در واقع آنها را روانه نقاط مختلف سوریه کرده است. به جرات می‌توان گفت یکی از بزرگترین مخاطرات مربوط به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه وضعیت زندانیان داعش در محدوده تحت کنترل نیرو‌های دموکراتیک سوریه است. این روزها ناآرامی‌ها در اردوگاه الحول با افزایش حمله ترکیه به راس العین و تل ابیض در شمال سوریه شدت یافته است. در فیلم زیر کمپی از محل نگهداری داعشی‌ها را مشاهده می‌کنید که پس از حمله ترکیه به اطراف این محل و آماده کردن بستر فرار آنها، این تروریست‌ها به اطراف کمپ پراکنده شده و در تلاشند تا خود را بار دیگر به شهرها برسانند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.

آقای نماینده! واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا در مقطع دکتری، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. چه دانشجویان خارجی چه دانشجویان مقیم، باید زبان انگلیسی را بلد باشند. مقالات معتبر و علمی جهان به زبان انگلیسی نوشته می‌شود. جاسوس‌ها در کنار زبان مادری، انگلیسی بلد هستند چون با زبان انگلیسی در همه جای دنیا کارشان راه می‌افتد. کاش نمایندگان محترم مجلس برای مخالفت خود با زبان انگلیسی، دلایل بهتری می‌آوردند.

این فیلم نشت نفت از کشتی SABITI را تکذیب می‌کند

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه قصه‌های ایرانی همراه با لطافت، شور و پند آموزی بوده است اما جریان این قصه ایرانی بسیار متفاوت‌تر است، هم لطیف است، هم شورانگیز است و هم پندآموز اما فرق اساسی آن با سایر قصه‌ها و افسانه‌ها، واقعی بودن آن است. تبریز از قدیم‌الایام شهر بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در ایران بوده است. شهری که یکی از طویل‌المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده است و اتفاقات بسیاری را در دل خود دارد که جاذبه‌های معروف آن خود گواه این پیشینه هستند.

فیلم | رهبر کره شمالی سوار بر اسب در کوه مقدس

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر