اخبار اربعین ۹۸| سلامت آب شرب اندیمشک به صورت مستمر مورد بررسی قرار می‌گیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سلامت
اخبار اربعین ۹۸| سلامت آب شرب اندیمشک به صورت مستمر مورد بررسی قرار می‌گیرد

اخبار اربعین ۹۸| سلامت آب شرب اندیمشک به صورت مستمر مورد بررسی قرار می‌گیرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیر آب و فاضلاب منطقه اندیمشک با اشاره به اهمیت حفظ بهداشت زائران حسینی گفت: با توجه به حضور زائران اهل بیت(ع) در اندیمشک بررسی سلامت آب در این شهرستان مورد توجه قرار گرفته است.

- اخبار استانها -

علی رضا بنیادی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اندیمشک اظهار داشت: با توجه به حضور زائران اهل بیت (ع) تمام خدمات مورد نیاز شهروندان و عاشقان سالار شهیدان مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به نقش مهم و محوری شهرستان اندیمشک در تردد و اسکان زائران اهل بیت (ع)، گفت: اندیمشک پشتیبان مرزهای بین المللی ایران در حماسه پرشور و معنوی اربعین است.

مدیر آب و فاضلاب منطقه اندیمشک عنوان کرد: امسال با توجه به حضور پرشور زائران داخلی و خارجی اربعین سنجش سلامت آب در شهرستان اندیمشک مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: کیفیت و سلامت آب در شهرستان اندیمشک به صورت مستمر و مطابق با آخرین استاندارهای بهداشتی توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان اندیمشک کنترل و در این زمینه جای نگرانی وجود ندارد.

بنیادی بیان کرد: از ابتدای فرودین ماه امسال و تاکنون بیش از ۱۶۲ نمونه برداری آب شرب در شهرستان اندیمشک انجام و آزمایش‌های کلیفرم گرماپای آن انجام که تمام این آزمایش‌ها منفی و سلامت آب در این شهرستان احراز شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار تازه پزشکی در ایران

وی گفت: در ۶۰ روز اخیر ۳ مورد تست سلامت آب در شهر آزادی نیز انجام شده و آب شرب این شهر نیز از لحاظ سلامت مشکلی ندارد و کیفیت آب شهر آزادی و دیگر شهرهای تابع شهرستان اندیمشک نیز مطلوب است.

مدیر آب و فاضلاب منطقه اندیمشک ادامه داد: هم چنین با توجه به آغاز سفر معنوی اربعین و با توجه به لزوم تامین نیازهای عاشقان اهل بیت (ع) عملیات حفاری و لوله گذاری شبکه به طول ۳۰۰ متر در ورودی ترمینال بزرگ اندیمشک انجام شد.

وی با اشاره به اجرای طرح بزرگ آب رسانی شهر چمگلک، خاطر نشان کرد: این طرح بزرگ با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال و پیشرفت ۹۰ درصد در حال اجرا بوده و با بهره برداری از آن خدمات حوزه آب و فاضلاب در شهر چم گلک تقویت می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 روز قبل
اما جالب است بدانید که بدن شما در صورت پیر شدن به شما هشدار می‌دهد که باید مراقب باشید. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، برخی علائم به شما می‌گویند که علی رغم این که سن بالایی ندارید اما سن بدنتان از شما پیشی گرفته است. ریزش مو داریدبه نظر می‌رسد ریزش مو یک تهدید جدی برای سلامتی به نظر می‌رسد. البته گاهی ریزش مو به عللی مثل کمبود ویتامین، استفاده از برخی داروها، شیمی درمانی یا حتی استرس و افسردگی مرتبط است اما اگر بی دلیل ریزش مو دارید یا موهایتان نازک و سفید شده‌اند بهتر است بیشتر از ویتامین‌ها استفاده کنید و مراقب سلامتی خود باشید. چروک شدن پوستیکی از رایج‌ترین علامتهای پیر شدن پوست این است که پوستتان چروک شود.
مهرمهر1 روز قبل
در این موارد از روش رحم جایگزین استفاده می‌شود. در چنین مواردی هم روش رحم جایگزین برای افزایش شانس موفقیت بارداری به زوجین پیشنهاد می‌شود. یغمایی درباره معیارهای انتخاب مادر جایگزین و شرایط زوجین صاحب جنین، گفت: مادر جایگزین باید حتما سابقه یک بارداری موفق داشته باشد. بلکه پس از عقد قرارداد یا تفاهم‌نامه تازه تعهدات هر دو طرف و همچنین مسئولیت نظارتی مرکز درمان ناباروری آغاز می‌شود. بنابراین، زوج‌های متقاضی روش رحم جایگزین باید مراقب باشند که فریب دلالان و تبلیغات نادرست را نخورند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
سیستم ایمنی بدن، ابزار قدرتمندی برای کنترل مداوم تمام بدن و جلوگیری از بروز هر گونه مشکل احتمالی است. اما سرطان حیله‌گر است و از روش‌های زیادی برای مخفی شدن از تیررس سلول‌های T همیشه هوشیار که در واقع پیاده‌نظام‌های سیستم ایمنی هستند، استفاده می‌کند. ابداع روش‌هایی برای کمک به سیستم ایمنی بدن در زمینه جستجوی سلول‌های سرطانی در واقع درمان بالقوه‌ای برای بسیاری از انواع سرطان محسوب می‌شود. SLR۱۴ با فعال کردن ژن‌هایی که ویروس‌های خاموش را تشخیص می‌دهد و سیستم ایمنی بدن را از وجود آنها مطلع می‌سازد، با ویروس‌های خاموش مبارزه می‌کند. محققان با توجه به اینکه نویدبخش بودن هر دو این روش‌ها در ایمنی درمانی سرطان، سرگرم انجام آزمایش‌های بالینی بر روی انسان هستند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
در زمان بارداری این نوع از استرس می‌تواند احتمال زایمان زودهنگام یا تولد نوزاد با وزن پایین را افزایش دهد. تاثیر استرس دوران بارداری بر جنسیت جنینمحققان آمریکایی اخیرا در مطالعات جدیدی دریافته‌اند که استرس در دوران بارداری می‌تواند حتی بر جنسیت جنین نیز تاثیر داشته باشد. بنابر گزارش مدیکال اکسپرس، محققان آمریکایی با بیان اینکه استرس می‌تواند خود را به شکل‌های مختلف نشان دهد، اظهار داشتند: در این بررسی ۲۷ شاخص استرس روانی، جسمی و سبک زندگی ۱۸۷ زن باردار مورد مطالعه قرار گرفت. حدود ۱۷ درصد از این زنان به لحاظ روانی استرس داشتند. نتایج بررسی‌ها نشان داده است زنان بارداری که استرس روانی و جسمی را تجربه کرده بودند کمتر احتمال دارد صاحب فرزند پسر شوند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-پژوهشگران دانشگاه واشنگتن در بررسی جدیدی دریافتند که مغز زنان نسبت به مغز مردان، دیرتر پیر می‌شودتأثیر زمان بر مغز زنان و مردان متفاوت است. مغز، مواد قندی را مورد استفاده قرار می‌دهد اما نحوه استفاده مغز از مواد قندی با افزایش سن تغییر می‌کند. پژوهشگران برای درک رابطه میان سن و متابولیسم مغز، یک الگوریتم یادگیری ماشینی را آموزش دادند و داده‌های مربوط به سن و متابولیسم مغز مردان را به آن منتقل کردند. سپس، داده‌های مربوط به متابولیسم مغز زنان را به الگوریتم وارد کردند تا سن مغز آنها با توجه به متابولیسم محاسبه شود. الگوریتم، سن مغز زنان را حدود ۳٫۸ سال جوان‌تر از سن شناسنامه‌ای آنها تشخیص داد.

نظرها

اخبار بیشتر