بازگشت کالاهای صادراتی، حیثیت ملی را خدشه‌دار می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
بازگشت کالاهای صادراتی، حیثیت ملی را خدشه‌دار می‌کند

بازگشت کالاهای صادراتی، حیثیت ملی را خدشه‌دار می‌کند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
استاندار کرمان بر لزوم افزایش صادرات استان کرمان تاکید کرد و گفت: باید استاندارد کالاهای صادراتی استان با استانداردهای جهانی مطابقت کند که تصور می‌کنم این مشکل از سال گذشته حل شده است و نباید به سادگی بازارهای خارجی را از دست بدهیم، ضمن آنکه نباید کالاهای صادراتی برگشت داده شود و اگر چنین شود به حیثیت ملی آسیب می‌رساند.

به گزارش ایسنا، «محمدجواد فدایی» صبح امروز ۲۰ مهرماه در آئین تقدیر از واحدهای تولیدی نمونه استان کرمان و گرامیداشت روز جهانی استاندارد گفت: اهمیت استاندارد از جنبه‌های مختلف از جمله تاثیر در رونق تولید، رضایتمندی مرد، افزایش درآمدها، اشتغال و توسعه دارد بر کسی این امر پوشیده نیست.

وی استاندارد را جزو فرهنگ دینی و مذهبی کشور دانست و بیان کرد: در اقتصاد باید درست عمل کنیم و شرط موفقیت در اقتصاد، سلامت آن است که بخش عمده آن برعهده استاندارد است و اگر برندهای معروف دنیا را بررسی کنید می‌بینید که کیفیت عالی داشته‌اند که توانسته‌اند بازارهای جهانی را فتح کنند.

خبری: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

استاندار کرمان با تاکید برآنکه مردم باید به بحث استاندارد آشنا شوند، اظهار کرد: مردم باید با مهر استاندارد آشنا باشند و عموم مردم به آن توجه کنند.

وی بر لزوم افزایش صادرات استان کرمان تاکید کرد و افزود: باید استاندارد کالاهای صادراتی استان با استانداردهای جهانی مطابقت کند و نباید به سادگی بازارهای خارجی را از دست بدهیم و نباید کالاهای صادراتی برگشت داده شود و اگر چنین شود به حیثیت ملی آسیب می‌رساند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | فرمول محاسبه خسارت تصادفات چه تغییری کرد؟

همشهریهمشهری1 روز قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز17 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، لکسوس NX در حال حاضر تنها در نمونه‌های دست دوم قابل خریداری است چراکه واردات آن همراه با ممنوعیت واردات خودرو به کشور متوقف شد. حالا دروازه بان مشهور فوتبال ایران نیز یک نمونه از این خودرو را خریداری کرده است. علیرضا بیرانوند بازیکن ملی پوش باشگاه پرسپولیس این روزها با یک خودرو لکسوس NX۲۰۰ رفت و آمد می‌کند. قیمت این خودرو در بازار نزدیک به یک میلیارد تومان است.
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
آنچه مشخص است بازار خودرو طی رویه یک‌سال گذشته با تاثیرپذیری از دو بازار سکه و ارز با نوسان همراه می‌شد به‌طوری‌که با هر تغییری در نرخ ارز و سکه قیمت‌ها در بازار خودرو نیز با تحولاتی همراه می‌شد. ریشه این موضوع نیز تا حدودی به سرمایه‌گذاری دلالان در بازار خودرو مرتبط بود. در مورد دلایل افزایش قیمت با توجه به عرضه مناسب خودروها از سوی خودروسازان بسیاری از فعالان بازار اظهار بی‌اطلاعی ‌کردند. اما اگر خودروساز در افزایش قیمت‌ها دست نداشته باشد، چه دلیل دیگری برای این اتفاق مطرح است. در این زمینه برخی از فعالان بازار از ورود دوباره دلالان به بازار خودرو سخن می‌گویند و اینکه واسطه گران با ناامیدی از تلاطمات دوباره سکه و ارز بار دیگر به بازار خودرو روی آورده‌اند.

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر)

35+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ساختار اقتصادی کشور، صادرات محور نیست

صدا و سیماصدا و سیما29 دقیقه قبل
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تشکل گرایی یکی از اهداف اصلی سازمان توسعه تجارت برای توسعه صادرات است. رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران هم با حضور در این برنامه گفت: کاهش ارزش پول ملی، ابزاری برای توسعه صادرات است، اما این توسعه صادرات اتفاق نیفتاد. آقای شکوری گفت: وضع عوارض صادراتی موجب می‌شود صادرکنندگان داخلی بازار‌های صادراتی خود را دست بدهند لذا همه دست اندرکاران صادراتی کشور باید تلاش کنند تا صادرات توسعه یابد. آقای شریعتی مقدم گفت: صادرکننده در پی یارانه و جایزه و هدیه نیست بلکه نیازمند حمایت عملی اقتصادی است. وی با بیان اینکه ظرفیت‌های بی شماری در داخل کشور داریم، افزود: درآمد‌های ناشی از واحد‌های دامپروری، صنایع کشاورزی و تبدیلی و گردشگری می‌توانند جایگزین درآمد‌های نفتی شوند.

نظرها

اخبار بیشتر