«ردخون» همچنان در صدر گیشه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. فرهنگ
«ردخون» همچنان در صدر گیشه

«ردخون» همچنان در صدر گیشه

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
اکران این روزهای سینمای ایران با وضعیت نسبتا باثباتی ادامه دارد. فیلم‌هایی از ژانرهای مختلف به روی پرده رفته‌اند؛ البته غالب این فیلم‌‎ها در حوزه سینمای اجتماعی تعریف می‌شوند.

به گزارش مشرق، با آغاز فصل پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، اکران سینماها هم تحت‌تاثیر این موضوع قرار گرفت. در این گزارش فیلم‌های روی پرده را براساس فروش هفتگی تحلیل و بررسی می‌کنیم.

ردخون

«ردخون» قسمت دوم فیلم موفق «ماجرای نیمروز» است که محمدحسین مهدویان آن را کارگردانی کرده است. سیدمحمود رضوی، تهیه‌کننده این فیلم است. فیلم اول به میزانی از موفقیت دست یافت که انتظارات زیادی در مخاطبان ایجاد شد. برخلاف فیلم اول که مهدویان به دور از روابط عاطفی سراغ مبارزه امنیتی با سازمان منافقین و اتفاقات سال۶۰ رفته بود، در «ردخون» بار دراماتیک داستانش را افزایش داده است. فیلم دوم به حادثه عملیات مرصاد اشاره می‌کند. هادی حجازی‌فر، جواد عزتی، بهنوش طباطبایی، محسن کیایی، هستی مهدوی، حسین مهری و مهدی زمین‌پرداز بازیگران این فیلم هستند. «ماجرای نیمروز: ردخون» بیش از دو هفته است که توسط سیمای مهر به اکران درآمده است. این فیلم ۱۸۰سالن سینما در اختیار دارد و در حال حاضر با فروش هفتگی بیش از یک میلیارد تومانی در صدر فروش هفتگی قرار دارد. مجموع فروش این فیلم تا به امروز دو میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان است.

کلوپ همسران

«کلوپ همسران» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی صباغ‌زاده است. فیلم داستان سه مرد است که در اجتماع از موقعیت عالی و قدرت و اقتدار برخوردار بوده ولی در منزل از همسران خود به‌شدت حساب می‌برند تا اینکه روزی گیر کردن این سه مرد در آسانسور همراه با یک خانم غریبه سرآغاز فرار آن‌ها از دست همسران‌شان می‌شود که به کمک یک گروگانگیر به جزیره کیش پناه می‌برند. محمدرضا شریفی‌نیا، میترا حجار، شقایق فراهانی، محمدرضا هدایتی، علی انصاریان، بیژن بنفشه‌خواه، سمیرا حسن‌پور و رضا بنفشه‌خواه با هنرمندی گوهر خیراندیش در این فیلم حضور دارند. «کلوپ همسران» از ۲۶شهریور توسط نیمروز فیلم به اکران درآمده است. این فیلم ۱۳۲ سالن در اختیار داشته و درحال حاضر با فروش هفتگی ۴۳۹میلیون تومان در رده دوم فروش هفتگی قرار دارد. مجموع فروش این فیلم تا امروز بیش از یک‌ونیم میلیارد تومان است.

درخونگاه

«درخونگاه» فیلمی به کارگردانی سیاوش اسعدی و تهیه‌کنندگی منصور سهراب‌پور است. فیلم در اواخر دهه۶۰ روایت می‌شود. خانواده‌ای در جنوب شهر با مشکلات و روابط نامطلوب خانوادگی ترسیم شده‌اند. فضایی توسط کارگردان ساخته شده که نمی‌توان واقعی یا فانتزی بودنش را تشخیص داد. در این فیلم المان‌های گل‌درشت سیاسی دیده می‌شود و همین باعث شده که فیلم سیاوش اسعدی بیشتر از متن در حاشیه باشد. این فیلم در جشنواره فجر با استقبال زیادی روبه‌رو نشد. امین حیایی، ژاله صامتی، مهراوه شریفی‌نیا، نادر فلاح، محمود جعفری، منصور شهبازی، افشین سنگ‌چاپ، فاطمه مرتاضی و پانته‌آ پناهی‌ها در این فیلم بازی کرده‌اند. «درخونگاه» بیش از یک هفته است که توسط فیلمسازان مولود به اکران درآمده است. این فیلم ۶۴سالن دراختیار دارد و تا امروز به فروش هفتگی بیش از ۳۰۰میلیون تومان رسیده است. فروش این فیلم در مجموع همین رقم است.

سال دوم دانشکده من

رسول صدرعاملی «سال دوم دانشکده من» را ساخته و مسعود ردایی آن را تهیه کرده است. مهتاب و آوا دانشجویان سال دوم دانشکده هستند که به اتفاق تعدادی دیگر از همکلاسی‌هایشان برای یک سفر چندروزه دانشجویی از تهران به اصفهان می‌روند …. صدرعاملی مانند رویه همیشگی‌اش در سینما به سراغ داستانی جوانانه رفته که محوریتش با دختری جوان است. سها نیاستی، فرشته ارسطویی، علی مصفا، پدرام شریفی، بابک حمیدیان، ویشکا آسایش، شقایق فراهانی و نیلوفر خوش‌خلق بازیگران این فیلم هستند. این فیلم بیش از یک هفته است که توسط بهمن سبز به اکران درآمده است. «سال دوم دانشکده من» ۹۴سالن دراختیار دارد و تا امروز بیش از ۲۰۰میلیون فروش داشته است. فروش کل این فیلم همین رقم است.

خبری: اخبار فرهنگی و هنری روز

مردی بدون سایه

«مردی بدون سایه» توسط علی‌رضا رئیسیان و تهیه‌کنندگی خودش ساخته شده است. ماهان کوشیار درگیر ساخت فیلمی درباره قتل‌های زنجیره‌ای است که زندگی خود را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. فیلم جدید رئیسیان به‌رغم حضور بازیگرانی چهره در ایام جشنواره فجر با انتقادات شدید مخاطبان و منتقدان روبه‌رو شد. این فیلم یکی از ضعیف‌ترین آثار رئیسیان است. لیلا حاتمی، امیر آقایی، فرهاد اصلانی، علی مصفا، نادر فلاح، گوهر خیراندیش و نسیم ادبی بازیگران فیلم هستند. این فیلم بیش از سه هفته است که توسط فیلمیران به اکران درآمده است. این فیلم به فروش هفتگی ۲۱۵میلیون تومان رسیده است. «مردی بدون سایه» ۸۰سالن دراختیار دارد. این فیلم درآستانه یک میلیاردی شدن است.

پیلوت

ابراهیم ابراهیمیان «پیلوت» را ساخته و تهیه‌کننده‌اش هم محمدرضا مصباح است. پیلوت داستان زندگی فردی نعش‌کش را به تصویر می‌کشد. جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ، بهدخت ولیان، سعیدآقاخانی، بانیپال شومون، گیلدا ویشکی و پریوش نظریه بازیگران این فیلم هستند. «پیلوت» بیش از دو هفته است که توسط هدایت فیلم به اکران درآمده و به فروش هفتگی ۱۶۵میلیون تومان رسیده است. فروش این فیلم در مجموع حدود ۳۰۰میلیون تومان است.

شاه‌کش

«شاه‌کش» به کارگردانی وحید امیرخانی و تهیه‌کنندگی عباس نادران است. در خلاصه داستان «شاه‌کش» آمده است: گوزن قرمز از پشت صخره‌ یخ‌زده، نگاهی به مرد شکارچی که سیگاری دود می‌کند، می‌اندازد. گرگ، مچاله از سرما سرفه‌ای می‌کند. گوزن قرمز: میخواد چی کار کنه؟ گرگ: نمیدونه می‌خواد چیکار کنه. گوزن قرمز: اینایی که نمیدونن میخوان چیکار کنن، خطرناک‌ترن. مهناز افشار، هادی حجازی‌فر، مهدی کوشکی، علی کمالی، فرید سجادی‌حسینی، پیمان مقدمی و مجید صالحی بازیگران این فیلم هستند. «شاه‌کش» با ۹۰سالن بیش از سه هفته است که توسط نمایش‌گستران به اکران درآمده است. فروش هفتگی این فیلم ۱۶۲میلیون تومان و فروش آن در مجموع حدود ۸۰۰میلیون تومان است.

ایده اصلی

آزیتا موگویی «ایده اصلی» را ساخته است. ایران و اسپانیا برای راه‌اندازی یک پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده‌اند. شرکت‌ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شرکت کرده‌اند و …. بهرام رادان، مریلا زارعی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، مهرداد صدیقیان و شهباز نوشیر بازیگران این فیلم هستند. «ایده اصلی» از ۹هفته پیش توسط خانه فیلم به اکران درآمده است. این فیلم با ۴۵سالن به فروش هفتگی ۱۴۳میلیون و مجموع فروش سه‌ونیم میلیارد تومان رسیده است.

منبع: صبح نو

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

​تیزر جدید «پیلوت» منتشر شد / ببینید

برنابرنا18 ساعت قبل
با گذشت بیش از دو هفته از آغاز اکران «پیلوت»، تیزر جدید این فیلم سینمایی منتشر شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، سومین فیلم سینمایی ابراهیم ابراهیمیان از اوایل مهر ماه در سینماهای کشور روی پرده رفت و به تازگی با افزایش مخاطبان و سانس‌هایش روبرو شده است. در فیلم «پیلوت» جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ، سعید آقاخانی، بهدخت ولیان، پریوش نظریه و بانیپال شومون ایفای نقش می‌کنند. ساخت تیزر: بهزاد طهماسبی

ماجرای فاطمه معتمدآریا با افسردگی / ببینید

برنابرنا17 ساعت قبل

پویش تنظیم موتورخانه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
پیمان معادی بازیگر ایرانی به عنوان دریافت کننده جایزه دستاورد سینمایی سی‌امین جشنواره فیلم استکهلم در کشور سوئد معرفی شد. به گزارش قدس آنلاین به نقل از روزنامه سوئدی «sydsvenskan»، پیمان معادی که با بازی در فیلم‌های «درباره الی» و فیلم برنده اسکار «جدایی» به یک چهره شناخته شده بین المللی تبدیل شده است، جایزه اسب برنزی دستاورد جشنواره استکهلم سوئد را به پاس نقش‌آفرینی‌های قدرتمند، عبور از تعصبات و مرزهای جداکننده دریافت می‌کند.

چرا باید ماجرای «حذف زبان انگلیسی» و «رفع حصر از آن» را جدی نگرفت و رها کرد؟!

تابناکتابناک7 ساعت قبل
از «زبان انگلیسی، زبان خیلی از منابع علمی دنیاست و هیچ وقت حذف نخواهد شد» تا «در زمان طاغوت زبان انگلیسی اجباری بود که از دید ما ضرورتی ندارد و معتقدیم باید انتخاب زبان را آزاد بگذارند»، در مناظره این نمایندگان استدلال‌های متفاوت و مختلفی بیان می‌شود، اما آنچه جالب توجه است، بی اطلاعی مخالف و برگزار کننده مناظره از اصل طرح است! مجادله‌هایی که ماجرا را به شبکه‌های اجتماعی و بستر جامعه کشانده و به صف کشی موافقان و مخالفان منجر شده است. ایراداتی که ظاهرا طرح فوق موجب شده همه بر آن‌ها چشم بپوشند. رویکردی که مجابمان می‌کند بیشتر در ماجرا دقیق شده و تلاش کنیم چرایی مهم شدن این طرح را بررسی کنیم. نگرانی عمیقی که در خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نیز بازتاب یافته و از قضا به نمایش رویدادی جالب توجه منجر شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر