پلیس امنیت اقتصادی بدنبال پیشگیری از وقوع جرم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

پلیس امنیت اقتصادی بدنبال پیشگیری از وقوع جرم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا: با رصد فضای اقتصادی و رفتار پیشگیرانه بر اساس سیاست‌ها، با تخلفات مقابله می‌کنیم
پلیس امنیت اقتصادی بدنبال پیشگیری از وقوع جرم - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار محمدرضا مقیمی درباره ماموریت پلیس امنیت اقتصادی گفت: ماموریت این پلیس بر اساس پیش‌بینی، پیشگیری، کنترل، شناسایی و در مرحله آخر، مقابله و کشف فعالیت‌های جرایم اقتصادی شکل گرفته است. تفاوت پلیس امنیت اقتصادی با دیگر پلیس‌ها این است که این پلیس از همان اول به دنبال مبارزه با جرم نیست و در واقع قبل از اینکه جرمی به وجود بیاید، کار خود را آغاز می‌کند.

وی با تصریح بر اینکه کنترل و شناسایی جایگاه‌هایی که امکان وقوع جرم دارند، یکی از مهمترین وظایف این پلیس است، اظهار کرد: پلیس امنیت اقتصادی با آسیب‌شنایی و تذکر دادن و همچنین برگزاری جلسات مشترک با فعالین حوزه اقتصادی، تلاش می‌کند جلوی آسیب‌ها و جرایم در این حوزه را بگیرد.

سردار مقیمی افزود: پلیس امنیت اقتصادی عمدتا جرایم مرتبط با جرم اقتصادی را پیگیری می‌کند و به همین دلیل اولویت‌های این پلیس جرایمی است که در نظام اقتصادی اخلال ایجاد می‌کنند که در کنار فرار مالیاتی، تسهیلات غیر مجاز بانکی، پولشویی، رباخواری، زمین‌خواری، اختلاس و احتکار مجموعه جرائم اقتصادی هستند که پلیس امنیت نسبت به رصد آن‌ها اقدام می‌کند.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: یکی از بخش‌های دیگری که این پلیس نیز در آن انجام وظیفه می‌کند، حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که در این حوزه نیز تلاش این پلیس، اقدامات پیشگیرانه است. در سال جاری پلیس امنیت، تمرکز خود را روی قاچاق خروجی گذاشته است و دلیل این موضوع افزایش قیمت ارز است که سبب شده برخی کالا‌ها مانند سوخت و دام به خارج از کشور قاچاق شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل

ترامپ از استعفای وزیر انرژی آمریکا خبر داد

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این خبر را یک روز قبل از فرا رسیدن ضرب الاجل تعیین شده دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای ریک پری به منظور ارائه اسناد مرتبط با تحقیق مرتبط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد. ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در تگزاس گفت: ریک یک کار خارق العاده در بخش انرژی انجام داد، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است و سه سال زمانی طولانی است. تاریخ دقیق استعفای پری مشخص نیست. پری که مدت زمانی طولانی فرماندار تگزاس بود، اوایل این ماه اعلام کرد برنامه‌ای برای استعفا کردن از سمت خود ندارد. او گزارش رسانه‌ها را در این باره رد کرد که انتظار می‌رود او در ماه نوامبر از سمت خود استعفا کند. طی هفته‌های اخیر، او خود را درگیر تحقیقات در ارتباط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا دید که ریاست جمهوری ترامپ را تهدید می‌کند. سه کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا در روز دهم ماه اکتبر (۱۸ مهر) یک احضاریه برای پری صادر کردند تا او اسناد مربوط به نقشش در تلاش‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای انجام دادن تحقیقاتی درباره رقیب سیاسی ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰, ارائه کند. سیاست ترامپ در قبال اوکراین در کانون تحقیقات مرتبط با استیضاح او قرار دارد و این موضوع از گفتگوی تلفنی روز ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) نشأت می‌گیرد که ترامپ طی آن زلسنکی را برای تحقیق درباره جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور و پسرش هانتر تحت فشار قرار داد. میک مالوینی سرپرست کارکنان کاخ سفید در روز پنجشنبه اعلام کرد ترامپ پری را مأمور همکاری با رودی جولیانی وکیل شخصی خود در ارتباط با سیاست واشنگتن در قبال اوکراین کرد.

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، مارک زندی، اقتصاددان ارشد موسسه تحلیلی مودی گفت: احتمال رکود اقتصاد جهان در آینده نزدیک به طور آزاردهنده‌ای بالا رفته است و ممکن است سیاست‌گذاران دیگر قادر به معکوس کردن این روند نباشند. زندی به سی‌ان‌بی‌سی گفت: من معتقدم این ریسک به شکل آزاردهنده‌ای بالا رفته است و اگر حتی یک مورد مطابق نقشه پیش نرود، ما به رکوداقتصادی دچار خواهیم شد. حتی اگر ما در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده دچار رکود نشویم، بسیار واضح است که اقتصادی بسیار ضعیف‌تر خواهیم داشت. این اقتصاددان می‌گوید: عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند به جلوگیری از کند شدن اقتصاد جهانی کمک کنند. او در پاسخ به این که احتمال رکود اقتصاد جهان چه میزان است؟ گفت: من معتقدم این احتمال خیلی بالاست، به شکل آزاردهنده‌ای بالاست.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴10 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
برخی از افراد مبتلا به سنگ مثانه هیچ مشکلی حتی در صورت بزرگ شدن سنگ‌ها ندارند اما اگر این سنگ‌ها منجر به تحریک دیواره مثانه و یا متوقف کردن جریان ادرار شود، علائم و نشانه‌ها می‌توانند گسترش یابند. سنگ مثانه به طور کلی با عدم تخلیه به موقع یا کامل ادرار در ارتباط است. رایج‌ترین شرایطی که باعث سنگ مثانه می‌شوند، معرفی شده‌اند: بزرگ شدن غده پروستات: بزرگ شدن غده پروستات یا هایپرپلازی خوش خیم پروستات، می‌تواند منجر به بروز سنگ مثانه در مردان شود. سنگ کلیه: سنگی که در کلیه‌ها تشکیل می‌شود، همان سنگ مثانه است به طوری که گاهی سنگ‌های کوچک کلیه به حالب مثانه راه می‌یابند و اگر راه خروج نداشته باشند، می‌توانند در مثانه بزرگ شوند. در دیگر نقاط جهان، سنگ مثانه بخصوص در مردان بالای ۳۰ سال رخ می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر