نرخ خرید تضمینی گندم باید ۲۵۰۰ تومان باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
نرخ خرید تضمینی گندم باید ۲۵۰۰ تومان باشد

نرخ خرید تضمینی گندم باید ۲۵۰۰ تومان باشد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: وزارت جهاد کشاورزی آنالیزی از قیمت تولید گندم انجام ذاده که نرخ استخراج شده مورد تائید نمایندگان است.

- اخبار سیاسی -

علی محمد شاعری عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تعیین نرخ تضمیمنی خرید گندم از کشاورزان به میزان ۲۳۰۰ تومان، گفت: نرخ خرید گندم از کشاورزان هرساله باید بر اساس نرخ تورم همان سال تعیین شود.

وی تصریح کرد: با توجه به نرخ تورمی که بانک مرکزی اعلام کرده، قیمت گندم بایستی امسال حداقل ۲۵۰۰ تومان برای هرکیلوگرم تعیین می‌شد، وزارت جهاد کشاورزی اخیرا آنالیزی درباره قیمت تمام شده تولید گندم که شامل کارگر، استفاده از ماشین‌الات، قیمت بذر، کود و سم داشته که به عدد ۲۵۰۰ تومان رسیده است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

نماینده مردم بهشهر در مجلس با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی به دولت نرخ خرید ۲۵۰۰ تومان را پیشنهاد کرده است اما دولت تاکنون این نرخ را نپذیرفته است، اظهار داشت: مجلس نیز قیمت پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی را قبول دارد و اصرار دارد که دولت در نرخ ۲۳۰۰ تومانی که تعیین کرده تجدیدنظر داشته باشد.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی و آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه موضوع تغییر نرخ خرید تضمینی گندم در کمیسیون نیز بررسی شده است، گفت: قرار بر این شده اعضای کمیسیون نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور تنظیم کنند و در آن از آقای روحانی بخواهند تجدید نظری در نرخ خرید تضمینی گندم انجام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.

لحظه فرار داعشی‌ها از زندان سوریه + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، بازگشت تروریست‌های داعش به سمت شهرهای سوریه می‌تواند عواقب ناگواری برای مردم این کشور داشته باشد و ترکیه با حملات خود به مناطق مختلف تاکنون کمک بزرگی به این تروریست‌ها کرده است و در واقع آنها را روانه نقاط مختلف سوریه کرده است. به جرات می‌توان گفت یکی از بزرگترین مخاطرات مربوط به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه وضعیت زندانیان داعش در محدوده تحت کنترل نیرو‌های دموکراتیک سوریه است. این روزها ناآرامی‌ها در اردوگاه الحول با افزایش حمله ترکیه به راس العین و تل ابیض در شمال سوریه شدت یافته است. در فیلم زیر کمپی از محل نگهداری داعشی‌ها را مشاهده می‌کنید که پس از حمله ترکیه به اطراف این محل و آماده کردن بستر فرار آنها، این تروریست‌ها به اطراف کمپ پراکنده شده و در تلاشند تا خود را بار دیگر به شهرها برسانند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آقای نماینده! واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا در مقطع دکتری، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. چه دانشجویان خارجی چه دانشجویان مقیم، باید زبان انگلیسی را بلد باشند. مقالات معتبر و علمی جهان به زبان انگلیسی نوشته می‌شود. جاسوس‌ها در کنار زبان مادری، انگلیسی بلد هستند چون با زبان انگلیسی در همه جای دنیا کارشان راه می‌افتد. کاش نمایندگان محترم مجلس برای مخالفت خود با زبان انگلیسی، دلایل بهتری می‌آوردند.

اقتصاد ایران به اصلاح ساختار نیاز دارد

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
فسادهای اقتصادی که به طور سریالی در کشور پدید می‌آید هم مورد توجه همگان است. مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مشکلات اقتصادی فعلی بیانگر ناتوانی در این بخش است گویا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حد یک شعار باقی مانده است. رسیدن به اهداف سیاست‌های مقاومتی یک شیوه حکمرانی منظم می‌خواهد که متاسفانه درکشور وجود ندارد و شیوه مورد استفاده ما درحال حاضر فاقد یک ساختار منسجم است. دیگر کشورهای دنیا قبل از ما به اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رسیده‌اند و وام را به عرضه مسکن می‌دهند. آقای سعدوندی هم در سوی دیگر استودیو گفت: یکی از مشکلات بزرگ در ساختار نظام این است که کسانی که قرار است سیاست‌های اقتصادی را اصلاح کنند منادیان حفظ وضع موجودند.

فیلم | رهبر کره شمالی سوار بر اسب در کوه مقدس

همشهریهمشهری1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی پس از سفری ۴ روزه به صربستان به کشور بازگشت. رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به کشور و در جمع خبرنگاران گفت: در این اجلاس هیئت همراه در کمیته‌های مختلف درباره موضوع‌های گوناگون صحبت و تبادل اطلاعات کردند. وی با اشاره به موضوع اصلی اجلاس مبنی به احترام به حقوق بین المللی ادامه داد: بسیاری از کشورها درباره رفتار آمریکا و اسرائیل و همین طور بهم ریختگی رفتاری آنها، تذکرات خوبی دادند. وی افزود: به نظر می‌رسد بیشتر کشورها از رفتار آمریکایی‌ها نسبت به عدم تعهدنامه هسته‌ای، ناراضی هستند و به همکاری‌های اقتصادی با ایران علاقه دارند. آقای لاریجانی تصریح کرد: از دیگر مباحث مطرح شده در حاشیه این اجلاس، علاقه مندی دیگر کشورها درخصوص اتفاقات عراق و سوریه و تمایل به شفافیت و بحث به سر آنها محسوس بود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

جزییات درگیری‌ کارمندان مترو با رییس هیئت مدیره/ نعیمی‌‌پور اجازه حرف زدن به ما نداد!

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

دولت از سرمایه گذاری در کشور حمایت می‌کند

مازن آنلاین1 روز قبل

۱۵ هزار تن بذر گندم گواهی شده در کردستان خریداری شده است

کرد آنلاین1 روز قبل

مطالبه مردم؛ برخورد با عوامل داخلی شبکه دروغ

قدس آنلاین11 ساعت قبل

اجرای تعزیه حضرت رقیه (س) در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرمان

ایسنا1 روز قبل

تصمیم آمریکا برای معاف کردن قراردادهای تسلیحاتی علیه ترکیه

مشرق‌نیوز1 روز قبل

رایزنی وزرای دفاع روسیه و آمریکا در خصوص اوضاع منطقه بعد از حمله ترکیه به سوریه

فارس1 روز قبل

گزارش تصویری / بازدید وزیر کشور از پایانه مسافربری شلمچه و مواکب خادمین حسینی

خوزستان آنلاین11 ساعت قبل

گفتگوی تلفنی وزرای دفاع روسیه و آمریکا درباره تحولات شمال سوریه

مشرق‌نیوز1 روز قبل

دورهمی «کتاب‌باز» با موضوع شعر و ادبیات آیینی

برنا1 روز قبل