خطوط کلی فاز نخست توافق آمریکا و چین مشخص شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. بین‌المللی

خطوط کلی فاز نخست توافق آمریکا و چین مشخص شد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رئیس‌جمهوری آمریکا فاز نخست توافق برای پایان نبرد تجاری با چین را مشخص و عنوان کرد که تعرفه‌های گمرکی بر واردات کالا از این کشور را افزایش نخواهد داد.

خطوط کلی فاز نخست توافق آمریکا و چین مشخص شد - 1

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز گذشته -جمعه- فاز نخست توافق برای پایان نبرد تجاری با چین را مشخص و عنوان کرد که تعرفه‌های گمرکی بر واردات کالا از این کشور را افزایش نخواهد داد. با این حال، دو طرف عنوان کردند که کارهای بسیاری برای رسیدن به توافق نهایی باید صورت گیرد.

این توافق اولیه که کشاورزی، ارز و بخشی از جنبه‌های حمایت از مالکیت معنوی را پوشش می‌دهد، بزرگ‌ترین قدم از سوی دو کشور پس از ۱۵ ماه است که بازارهای تحت تاثیر قرار داده و رشد جهانی را کند کرده بود.

این در حالی است که اظهارات روز گذشته ترامپ جزئیات چندانی را شامل نمی‌شود و او گفت که رسیدن به توافقی کتبی می‌تواند پنج هفته به درازا بکشد. رئیس‌جمهوری آمریکا البته اعتراف کرد که طی این مدت ممکن است توافق از هم بپاشد، گرچه اظهار اطمینان کرد که چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

«استیون منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا در حضور ترامپ و «لیو هه»، معاون نخست‌وزیر چین، در اتاق بیضی اعلام کرد: «به گمانم درکی اساسی از مسائل کلیدی داریم. کارهای دفتری بسیاری صورت گرفته، اما هنوز تا رسیدن به نتیجه راه بسیاری باقی مانده است. تا زمانی که رئیس‌جمهور تایید نکند، توافقی را بر روی کاغذ نیاورده و امضا نخواهیم کرد.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پوشک، آبروی نظامیان سعودی را برد! + فیلم

قدس آنلاینقدس آنلاین18 ساعت قبل

بازدید ظریف از کارخانه نوآوری آزادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این کارخانه یکی از بزرگترین مراکز فعالیت استارت‌آپ‌ها در خاورمیانه است. این مکان به منظور سهولت دسترسی تیم‌های کارآفرین به زیرساخت‌ها و همه امکانات مورد نیاز آن‌ها و هم‌افزایی فعالیت‌های استارتاپ‌ها برپا شده است تا در فضایی پویا به نوآوری و خلاقیت بپردازند. این کارخانه یکی از زیر مجموعه‌های شعب پارک فناوری پردیس است که تحت عنوان کارخانه‌های نوآوری در سطح شهر تهران فعالند و بستر ایده‌آلی برای جذب، پرورش و رشد تیم‌های نوپاست.
الفالف15 ساعت قبل
یک نشریه آمریکایی با اشاره تشدید بحران خاورمیانه و نقش کشورهای منطقه‌ای برای مقابله با آن نوشت ایران بهترین گزینه به منظور برقراری صلح در خاورمیانه است. متن کامل این مطلب را بخوانید: «… چندین سال است که می‌گویم ایران تنها قدرت خاورمیانه است که به احتمال بسیار قوی می‌تواند ثبات نسبی در منطقه برقرار کند. همان طور که مشخص شده، استفاده منطقی از قدرت نظامی در خاورمیانه بسیار دشوار است؛ تبعات ناخواسته جنگ معمولا بیشتر از قابلیت آن در حل مشکلات است. اما ایران بیشتر از ما خواستار حضور روسیه در خاورمیانه نیست؛ لذا ظهور مجدد ایران یعنی بی نیازی به روس‌ها. در هر حال، جنگ آمریکا برای اعمال نفوذ در خاورمیانه، در سال ۲۰۰۳ که به عراق حمله کردیم، شکست خورد.
قدس آنلاینقدس آنلاین12 ساعت قبل
عارفه سنایی، دختر سفیر ایران در روسیه به علت عارضه سکته مغزی فوت کرد. قدس آنلاین: طبق اعلام سفارت ایران در روسیه، خانم عارفه سنایی فرزند مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۸ به دلیل سکته مغزی فوت کرد. دختر سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو امروز سه شنبه فوت کرده است. به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلگرام سفارت ایران در مسکو، عارفه سنایی دختر مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه روز سه شنبه به دلیل سکته مغزی فوت کرده است. شبکه تلگرام سفارت ایران در مسکو با انتشار این خبر، به سفیر ایران تسلیت گفت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
«رزمایش بین‌المللی دریایی ۲۰۱۹» با مشارکت ۵۰ کشور و هفت سازمان بین‌المللی به میزبانی آمریکا در منطقه غرب آسیا آغاز شد. اعتمادآنلاین| این رزمایش از روز دوشنبه آغاز شده است و «ناوگان پنجم نیروی دریایی و نیروهای دریایی فرماندهی مرکزی آمریکا» میزبان آن هستند. این ششمین رزمایش در نوع خود است که آخرین بار در سال ۲۰۱۷ برگزار شد. رزمایش امسال که تا ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) ادامه خواهد داشت، در چهار بخش شامل آمادگی و آموزش کارکنان، سمینارها و میزگردها، تمرینات آموزشی دریایی و استقرار مجدد نیروها برگزار می‌شود. قرار است سیمنار و سمپوزیومی در این باره در «منامه» پایتخت بحرین نیز برگزار شود.

نظرها

اخبار بیشتر