برای پیشگیری از تاول پا در پیاه روی اربعین چه کنیم؟ +عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اجتماعی
برای پیشگیری از تاول پا در پیاه روی اربعین چه کنیم؟ +عکس

برای پیشگیری از تاول پا در پیاه روی اربعین چه کنیم؟ +عکس

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
یکی از شایع‌ترین اتفاقاتی که در طول مسیر ممکن است برای زائران رخ دهد، تاول زدن پاهاست، اتفاقی که مشکلات بسیاری را به همراه خواهد داشت اما می‌توان با اقداماتی از تاول زدن پا جلوگیری کرد.

به گزارش مشرق، بسیاری از زائران عازم کشور عراق شده‌اند و راهپیمایی عظیم مردم در مراسم اربعین حسینی آغاز شده است، اما یکی از شایع‌ترین اتفاقاتی که در طول مسیر ممکن است برای زائران رخ دهد، تاول زدن پاهاست.

این اتفاق مشکلات بسیاری را برای زائران ایجاد کرده است و این سوال پیش می‌آید برای پیشگیری از تاول چه‌کار کنیم؟ و یا اگر پاها تاول زد چه اقداماتی باید انجام داد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

آشنایی زائران با کمک‌های اولیه در هنگام حوادث، کمک موثری در رفع برخی از مشکلات آنها خواهد کرد. در این دو اینفوگرافی با برخی از اقدامات پیشگیرانه و همچنین کارهایی که در هنگام بروز تاول باید انجام داد، آشنا می‌شوید.

برای پیشگیری از تاول پا در پیاه روی اربعین چه کنیم؟ +عکس - 5برای پیشگیری از تاول پا در پیاه روی اربعین چه کنیم؟ +عکس - 6

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
انجام اولین پرواز رفت و برگشت تهران_ مشهد با دو خلبان زن، که به عنوان اتفاقی تاریخی در صنعت هوایی کشور به ثبت رسیده است، سوژه طنز شهرونگ شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
وکیل پرونده دفاع از فدراسیون جودوی ایران از ارسال لایحه تکمیلی شکایت ایران از فدراسیون جهانی جودو به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) خبر داد. وی افزود: انتظار می‌رود طی روزهای آتی نتیجه مرجع تجدید نظر انضباطی فدراسیون جهانی جودو اعلام شود. وی اظهار کرد: پس از جمع‌بندی کارشناسان این تصمیم قطعیت پیدا کرد که با توجه به محدودیت زمانی برای ثبت اعتراض فدراسیون جودوی ایران در دادگاه بین المللی ورزش و احتمال از بین رفتن حقوق و منافع طرف ایرانی حتما از اقدام فدراسیون جهانی جودو شکایت شود. وی با اشاره به این‌که «امروز لایحه تکمیلی از طرف فدراسیون جودو برای این دادگاه ارسال شد» افزود: این لایحه تکمیلی که حجمی بیش از ۵۰ برگ دارد اساس استدلالات و دفاعیات خود را بر اولا شتابزدگی فدراسیون بین المللی جودو در اتخاذ تصمیم انضباطی علیه فدراسیون ایران که مغایر با اصول حاکم بر عملکرد فدراسیون‌های بین المللی ورزشی است می‌گذارد، ثانیا با توجه به رویه قبلی فدراسیون جهانی جودو مفاد اساسنامه این فدراسیون و مقررات مربوط به تشکیلات فدراسیون جهانی جودو موارد متعددی از قصور مسئولان فدراسیون جهانی دیده می‌شود. حتی اقدامات مقامات فدراسیون جهانی و موضع گیری آن‌ها این شائبه را مطرح می‌کند که از اصول بی‌طرفی در ورزش خارج شده‌اند.

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
از همین‌ رو تمامی دستگاه‌های کشور پای کار آمده‌اند تا تسهیلات و خدمات لازم برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم و همچنین رفاه حال زائرین اربعین حسینی فراهم آورند. وی افزود: سپاه پاسداران برخی کارهای زیر ساختی مانند تعریض، آسفالت و بهینه سازی راه‌ها را پیش از آغار مراسم راهپیمایی انجام داده است و بار انجام این کار بیشتر به دوش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و یگان‌های مهندسی نیروی زمینی سپاه بوده است. همچنین سپاه پاسداران برای کمک بیشتر به رفاه حال زائران عزیز ۲۲ موکب با ظرفیت خدمت رسانی به ۱۱۵ هزار زائر را نیز در خاک عراق احداث کرده است. سخنگوی سپاه گفت: در حوزه کمک به تامین اقلام فرهنگی و تبلیغات محیطی نیز سپاه پاسداران اقدامات خوبی انجام داده است که چاپ و توزیع ۲۰۰ هزار عکس شهدا نمونه‌ای از آن است. همچنین سپاه پاسداران مبادرت به سازماندهی و اعزام ۵۰۰۰ نفر خادم شامل برای خدمت در مواکب کرده است.

سفری که همدلی را از همزبانی فراتر می‌برد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تغییرات ترافیکی در بزرگراه چمران با کارشناسی شهرداری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: تغییرات ترافیکی در محدوده بزرگراه چمران، حدفاصل نمایشگاه تا چهار راه پارک وی و همچنین خیابان الف بر اساس کار کارشناسی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بوده که پلیس راهور نیز بر اساس این نظر کارشناسی موافقت کرده است. سردار مهماندار افزود: با توجه به راه اندازی پل شهید نوروزی در محدوده ولنجک و بر روی بزرگراه چمران، مشکلاتی در بار ترافیکی خیابان مقدس اردبیلی و آن محدوده بوجود آمد که بعد از ظهر‌ها تردد در آن محدوده با مشکل انجام می‌شد. وی گفت: به همین منظور جلسه‌ای در دو روز گذشته در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد و بازدیدی از محل صورت گرفت که پل به صورت ۲۴ ساعته کارکرد داشته باشد، اما دور برگردان روبروی هتل استقلال در بزرگراه چمران بسته شود. سردار مهماندار افزود: با بسته شدن دور برگردان، ​تقریبا مسیر بزرگراه چمران در محدوده صدا و سیما و هتل استقلال روان شد و خیابان الف نیز که از جنوب به شمال خیابان تا میدان الف یکطرفه بود برعکس شد و حالا تردد از شمال به جنوب میدان الف به سمت بزرگراه چمران انجام می‌شود که بتواند بار آن منطقه را تخلیه کند. رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت:: در چند روز آینده رفتار‌های ترافیکی در این مسیر مشخص‌تر و زمان دهی چراغ نیز در چهارراه پارک وی تسریع خواهد شد و ترافیک زیر پل پارک وی کاهش خواهد یافت. وی افزود: در روز اول این تصمیم گیری که روز گذشته بود، خودرو‌هایی که در مسیر چمران شمال قرار بود از طریق زیر پل پارک وی به چمران جنوب هدایت شوند، باعث ایجاد ترافیک شدند که برای کاهش آن مدت زمان چراغ راهنمایی و رانندگی را کاهش خواهیم داد تا بار این بخش نیز سبک‌تر شود. سردار مهماندار افزود: با توجه به تغییرات جدید، رانندگان باید صبر و حوصله بیشتری به خرج دهند تا تغییرات ترافیکی جا بیفتد.

نظرها

اخبار بیشتر