ماجرای عجیب کامپیوتر سرقتی خودرو در مشهد باند دزدان را لو داد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. تکنولوژی
ماجرای عجیب کامپیوتر سرقتی خودرو در مشهد باند دزدان را لو داد

ماجرای عجیب کامپیوتر سرقتی خودرو در مشهد باند دزدان را لو داد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
- ماجرای عجیب یک دستگاه کامپیوتر سرقتی خودرو در حالی باند دزدان لوازم داخلی خودروها را زیر ذره بین پلیس کشاند که مالخر و مال باخته دچار شوک شدند!

به گزارش مشهد فوری، ماجرای خواندنی این پرونده زمانی در دستور کار پلیس مشهد قرار گرفت که مرد ۴۲ ساله‌ای با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و از دستبرد دزدان پراید سوار به خودرو پارک شده‌اش خبر داد.

او به ماموران تجسس کلانتری میرزا کوچک خان مشهد گفت: شب گذشته (ششم شهریور) خودروی پژو پارس را مقابل منزلم در خیابان میثم پارک کردم و خوابیدم اما صبح روز بعد وقتی به سراغ خودرو رفتم تازه فهمیدم که کامپیوتر خودرو توسط دزدان حرفه‌ای سرقت شده است! کاری از دستم ساخته نبود فقط همسایگان، سرنشینان یک دستگاه پراید را دیده بودند که به طرز مشکوکی در کنار خودروام پرسه می‌زدند!

گزارش‌ها حاکی است با ثبت گزارش این سرقت در سیستم مرکز فرماندهی پلیس، عملیات ردیابی و شناسایی دزدان حرفه‌ای در حالی با دستور سرهنگ باقی زاده حکاک (رئیس کلانتری میرزا کوچک خان) آغاز شد که چند فقره سرقت دیگر کامپیوتر خودروهای مختلف نیز در همان شب رخ داده بود! چند ساعت بعد نیروهای تجسس کلانتری، ماجرای سرقت‌های شبانه کامپیوتر خودروها را طی گزارشی به قاضی سید جواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) اطلاع دادند با توجه به اهمیت موضوع، قاضی حسینی نیز دستورات ویژه و محرمانه‌ای را برای پیگیری این پرونده و دستگیری دزدان حرفه‌ای صادر کرد و از نیروهای انتظامی خواست با استفاده از شگردهای تخصصی به شناسایی سارقان بپردازند و تلاش گسترده‌ای را برای متلاشی کردن این باند سرقت آغاز کنند.

اما از سوی دیگر و در حالی که ردیابی‌های اطلاعاتی نیروهای انتظامی با به کارگیری منابع خبری و مخبران محلی وارد مرحله جدیدی شده بود، مال باخته ۴۲ ساله نیز عازم خیابان معروف به گاراژدارها شد تا حداقل یک دستگاه کامپیوتر دست دوم (استوک) برای نصب روی خودرو خریداری کند. حدود ظهر هفتم شهریور مال باخته مذکور وارد اوراق فروشی ناشناسی شد که به تازگی در آن محدوده فعالیت می‌کرد! مال باخته این پرونده که چاره‌ای جز خرید قطعه یاد شده نداشت از فروشنده ناشناس تقاضای کامپیوتر دست دوم کرد. این فروشنده ۳۲ ساله نیز بلافاصله مبلغ ۷۵۰ هزار تومان را بهای قطعه مذکور اعلام کرد و گفت: باید حدود یک ساعت منتظر بمانید تا این قطعه را از تعمیرگاه بیاورم! مال باخته که می‌دانست بدون کامپیوتر چند روز از کار و زندگی عقب می‌ماند موافقت کرد و به این ترتیب فروشنده لوازم دست دوم خودرو، حدود یک ساعت بعد با یک دستگاه کامپیوتر پژو پارس به محل بازگشت.

مال باخته نگاهی به قطعه مذکور انداخت و گفت: تکه‌ای از این کامپیوتر در محل سوکت آن شکسته است! فروشنده سخنش را قطع کرد و گفت: اشکالی ندارد! آن شکستگی ریز در گوشه کامپیوتر هیچ تاثیری در کارکرد آن ندارد! و کامپیوتر کاملا سالم است اما برای نصب آن روی خودرو و دریافت رمز کامپیوتر باید ۵۰ هزار تومان دیگر به استادکار و نصاب کامپیوتر پرداخت کنید!

فروشنده در ادامه سخنانش گفت: شماره تلفن بدهید تا به تعمیرکار زنگ بزنم و با شما برای نصب کامپیوتر و واردکردن رمز آن هماهنگ کند! بنابر گزارش خراسان، ساعتی بعد وقتی مال باخته به محل قرار رسید و کاپوت خودرو را بالا زد ناگهان تکه شکسته‌ای از گوشه کامپیوتر در محل نصب آن نمایان شد. مال باخته با تعجب تکه شکسته را برداشت و گوشه کامپیوتر خریداری شده قرارداد در میان بهت و حیرت فروشنده و مال باخته، تکه مذکور به طور دقیق و مانند یک قطعه پازل گم شده جای شکسته کامپیوتر را پر کرد!

خبری: آخرین اخبار تکنولوژی روز ایران و سایر نقاط دنیا

بنابر گزارش‌ها، آن جا بود که مال باخته ۴۲ ساله متوجه شد این همان کامپیوتر متعلق به خودش است که شب گذشته مورد دستبرد سارقان قرار گرفته بود بنابراین او بهای کامپیوتر را پرداخت و سپس با کلانتری میرزاکوچک خان تماس گرفت و ماجرا را توضیح داد. چند دقیقه بعد نیروهای زبده تجسس با سرپرستی سرگرد کسروی عازم خیابان گاراژدارها شدند و فروشنده ناشناس را با کسب مجوز قضایی از قاضی سیدجواد حسینی دستگیر کردند. همزمان با انتقال متهم ۳۲ ساله به کلانتری، بررسی‌های غیرمحسوس نیروهای انتظامی در این باره آغاز شد. تحقیقات محرمانه پلیس نشان می‌داد که «ر-م» (متهم به مالخری) از مالخران حرفه‌ای و سابقه دار است که دوبار به جرم مالخری کامپیوتر و دیگر قطعات خودرو دستگیر شده و دو سال از عمرش را پشت میله‌های زندان گذرانده است.

ادامه بررسی‌های غیرمحسوس بیانگر آن بود که متهم مذکور حدود دو ماه قبل و بعد از آن که رافت اسلامی شامل حالش شده و با عفو از زندان آزاد شده است در حالی به خرید و فروش قطعات خودرو روی آورده که ادعا می‌کند کامپیوتر مذکور سرقتی نبوده و از یک هفته قبل آن را به تعمیرکار داده است در حالی که تکه شکسته داخل خودروی مال باخته به طرز عجیبی در محل تکه شکسته گم شده کامپیوتر قرار گرفت و آن را تکمیل کرد!

در ادامه این ماجرا و با دستور سرپرست مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد، گروه ویژه‌ای از نیروهای تجسس کلانتری میرزاکوچک خان به بازرسی فروشگاه تازه تاسیس «ر-م» پرداختند و چهار دستگاه کامپیوتر، پنج عدد پمپ ای بی اس و دو عدد آینه بغل خودرو کشف و ضبط کردند. در اثنای رسیدگی به این پرونده، مال باختگان دیگری نیز که کامپیوتر خودروهای آنان در همان شب و در خیابان وحید مورد دستبرد قرار گرفته بود با مراجعه به کلانتری از مالخر مذکور و باند دزدان پرایدسوار شکایت کردند.

یکی از شاکیان در این باره گفت: حدود ساعت ۶ صبح هفتم شهریور کامپیوتر خودروی پژو ۲۰۶ که متعلق به همسرم است سرقت شد اما همسایگان سه سرنشین یک دستگاه پراید سفید رنگ را دیده بودند که به خودروی همسرم دستبرد زده‌اند! مال باخته دیگری نیز که کامپیوتر خودرواش مورد دستبرد سارقان حرفه‌ای قرار گرفته بود با اعلام شکایت از مالخر و سارقان گفت: خودروی پژو مدل ۸۸ را در خیابان وحید پارک کرده بودم که توسط سه سرنشین یک دستگاه پراید مورد دستبرد قرار گرفته است و سارقان کامپیوتر آن را دزدیده‌اند.

این مال باخته افزود: با توجه به شگرد اعضای این باند و شیوه سرقت آنان تقاضای رسیدگی دارم! گزارش خراسان حاکی است، در پی اظهارات متهم و شاکیان و همچنین سرنخ‌های به دست آمده از اعضای این باند سرقت، تلاش نیروهای تجسس برای شناسایی دیگر اعضای این باند ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
معمولا مکانیک‌های ماهر با شنیدن صدای موتور، ترمز یا هر کدام از قسمت‌های دیگر خودرو متوجه چگونگی عملکرد یا خرابی آن‌ها می‌شوند. بنابراین، برای تامین امنیت خود و سلامت خودرو، نباید از اهمیت این صدا‌ها غافل شویم. به گزارش عصر ایران به نقل از خودروکار، تصور کنید در آرامش کامل در حال رانندگی هستید که صدای عجیبی از موتور خودرو می‌شنوید. ۲- سر و صدا از داخل موتور: اگر این صدا را شنیدید، نشانه این است که تسمه تایم نیاز به تعویض دارد. ۳- صدای سوت از موتور: اگر به همراه صدا، درجه حرارت خودرو بالا می‌رود، به نظر می‌رسد که فن خودرو درست کار نمی‌کند و این باعث می‌شود موتور خودرو بیش از حد گرم شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، از آنجا که این روزها اخبار زیادی مبنی بر آسیب‌پذیری‌های امنیتی و نفوذ بدافزارهای خطرناک به رایانه کاربران و شرکت‌های تجاری در جهان منتشر شده است، بنابراین پژوهشگران بسیاری درصدد کشف هرگونه بدافزار در نرم‌افزار، برنامه و اپلیکیشن‌های مختلف هستند تا کاربران را از آسیب‌های احتمالی حملات سایبری و بدافزاری مصون بدارند. حالا به تازگی محققان امنیتی دریافته‌اند که ۱۵ اپلیکیشن موجود در پلت‌فرم فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور میزبان بدافزارهای خطرناکی هستند که امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران را به شدت تهدید می‌کنند. این کارشناسان در گزارشی به گوگل به عنوان توسعه دهنده این فروشگاه، از این غول تکنولوژی درخواست کرده‌اند که هر چه سریعتر به مقابله با اپلیکیشن‌های مذکور بپردازد و جلوی انتشار آزادانه بدافزارهای موجود در آنها را بگیرد. البته گوگل در تمام این سالها در تلاش بی‌وقفه و مداومی سعی کرده تا نفوذپذیری دستگاه‌های مبتنی بر اندروید را به شدت کاهش دهد. به‌عنوان مثال گفته می‌شود در طول یک سال یعنی مارس ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۱۹ میلادی، رصد و بررسی‌های دقیق گوگل موجب کاهش تعداد گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های آلوده به بدافزار chamois از ۷٫۴ میلیون به تنها ۷۰۰ هزار دستگاه شده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز12 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، لکسوس NX در حال حاضر تنها در نمونه‌های دست دوم قابل خریداری است چراکه واردات آن همراه با ممنوعیت واردات خودرو به کشور متوقف شد. حالا دروازه بان مشهور فوتبال ایران نیز یک نمونه از این خودرو را خریداری کرده است. علیرضا بیرانوند بازیکن ملی پوش باشگاه پرسپولیس این روزها با یک خودرو لکسوس NX۲۰۰ رفت و آمد می‌کند. قیمت این خودرو در بازار نزدیک به یک میلیارد تومان است.

نبرد دو خانواده آلمانی؛ از باواریا تا اشتوتگارت/ گرن کوپه سری۲ یا سی ال ای کلاس؟! (+تصاویر)

35+
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
لاستیک یکی از مهمترین بخشهای خودرو است که اگر دچار مشکل جدی شود قطعا رانندگی را با خطر مواجه می‌کند. همچنین راننده نباید پایش را از روی پدال گاز به یکباره بردارد، زیرا این عمل اصطلاحا موجب کله کردن خودرو شده و انتقال وزن خودرو از لاستیک‌های عقب به لاستیک‌های جلویی را بدنبال دارد. نکته مهم دیگری که راننده باید حتما رعایت نماید عدم استفاده از ترمز خودرو است، زیرا اگر تایر آسیب‌دیده در قسمت جلوی خودرو باشد، عمل ترمز کردن افزایش وزن و فشار خودرو بر قسمت جوی خودرو را بدنبال دارد که امکان انحراف و چپ کردن خودرو از عواقب بدیهی آن است. اگر راننده احساس کرد خودرو در حال منحرف شدن است، باید به آرامی به پدال گاز ضربه بزند زیرا با این کار می‌تواند سرعت خودرو را حفظ کند و هم به آرامی سرعت را کاهش دهد. اگر لاستیک‌های عقبی خودرو پنچر شده باشد ترمز ناگهانی حرکت رو به جلوی خودرو را سخت خواهد کرد، در این حالت راندن خودرو بسیار دشوار است و به احتمال زیاد خودرو منحرف خواهد شد.
همشهریهمشهری20 ساعت قبل
پژوهشگران انگلیسی می‌گویند این شیوه می‌تواند به دستبابی به تشخیص بهتر آرتروز (استئوآرتریت) و درمان‌های اختصاصی‌تر برای هر فرد معین کمک کند. پژوهشگران در این بررسی به امواج صوتی تولید شده از زانوهای ۸۹ فرد بزرگسال دچار آرتروز «گوش دادند». از این افراد خو استه شد که پنج بار از وضعیت نشسته بلند شوند و بایستند و امواج صوتی تولید شده از زانوهای این افراد ضبط شدند. نتایج کار این پژوهشگران نشان داد که بر اساس ثبت امواج صوتی پرفرکانس ایجاد شده از زانوها می‌توان افراد دارای زانوهای سالم و افراد دارای زانوهای دچار آرتروز را از هم تشخیص داد. به گفته کارشناسان این شیوه ضبط امواج صوتی ممکن است در آینده به عنوان شیوه‌ای حساس‌تر و ظریف‌تر برای درجه‌بندی شدت آرتروز و تخریب غضروف مفصل بدون تکیه به رادیوگرافی به کار رود.

نظرها

اخبار بیشتر