نامزدهای نهایی جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
نامزدهای نهایی جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه

نامزدهای نهایی جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایبنا نوشت: آکادمی فرانسه اسامی نامزدهای نهایی جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه را معرفی کرد.

هیئت داوری آکادمی فرانسه شب گذشته (۱۰ اکتبر) با انتخاب سه نامزد از میان ۱۰ نویسنده‌ای که در مرحله نخست این حایزه معرفی شده بودند وارد مرحله دوم و نهایی شد. اسامی سه نامزد مرحله دوم و نهایی این جایزه عبارتند از:

«تمدن‌ها» نوشته لوران بینه از انتشارات گراسه

«جزیره آخرین انسان» نوشته برونو دو کسول از انتشارات آلبن میشل

«روز شجاعت» نوشته بریژیت ژیرو از انتشارات فلاماریون

برنده نهایی این جایزه روز ۳۱ اکتبر معرفی خواهد شد.

جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه سال گذشته به کامیی پاسکال برای رمان «تابستان چهار پادشاه» تعلق گرفت.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

آکادمی فرانسه هرسال چندین جایزه را برای ترویج زبان فرانسه در نظر می‌گیرد که جایزه بزرگ آکادمی فرانسه از مهم‌ترین‌شان است. این جایزه که از مهم‌ترین جوایز ادبی فرانسوی نیز است در سال ۱۹۱۸ میلادی تاسیس شد و هر ساله از سوی فرهنگستان زبان فرانسه به برنده‌اش تعلق می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

​تیزر جدید «پیلوت» منتشر شد / ببینید

برنابرنا21 ساعت قبل
با گذشت بیش از دو هفته از آغاز اکران «پیلوت»، تیزر جدید این فیلم سینمایی منتشر شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، سومین فیلم سینمایی ابراهیم ابراهیمیان از اوایل مهر ماه در سینماهای کشور روی پرده رفت و به تازگی با افزایش مخاطبان و سانس‌هایش روبرو شده است. در فیلم «پیلوت» جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ، سعید آقاخانی، بهدخت ولیان، پریوش نظریه و بانیپال شومون ایفای نقش می‌کنند. ساخت تیزر: بهزاد طهماسبی
همشهریهمشهری1 روز قبل
وی گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای ۱۷۵ مرکز دارد؛ همچنین دانشگاه پیام نور که پیش‌ از این ۸۰۰ مرکز داشت که اکنون دارای ۴۰۰ مرکز است. دانشگاه غیردولتی نیز ۳۹۰ مرکز داشت که اکنون به زیر ۲۴۰ مرکز رسیده و به دلایل مختلف نیز کاهش پیدا می‌کند. اکثر افرادی که امروز مدیریت جامعه را در اختیار دارند و کسانی که در دانشگاه‌ها خدمات علمی و پژوهشی ارائه می‌کنند در دانشگاه‌های کشور تحصیل کرده‌اند. وی یادآور شد: دانشگاه‌های کشور با وجود برخی نقاط ضعف از ۱۰ تا ۱۵ سال پیش توانستند کل نیازهای کارشناسی کشور را تأمین کنند. وی تصریح کرد: تحول دیگر حوزه تحقیقات و فناوری، ورود به عرصه فناوری‌ها است.

پویش تنظیم موتورخانه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

ماجرای فاطمه معتمدآریا با افسردگی / ببینید

برنابرنا20 ساعت قبل

چرا باید ماجرای «حذف زبان انگلیسی» و «رفع حصر از آن» را جدی نگرفت و رها کرد؟!

تابناکتابناک10 ساعت قبل
از «زبان انگلیسی، زبان خیلی از منابع علمی دنیاست و هیچ وقت حذف نخواهد شد» تا «در زمان طاغوت زبان انگلیسی اجباری بود که از دید ما ضرورتی ندارد و معتقدیم باید انتخاب زبان را آزاد بگذارند»، در مناظره این نمایندگان استدلال‌های متفاوت و مختلفی بیان می‌شود، اما آنچه جالب توجه است، بی اطلاعی مخالف و برگزار کننده مناظره از اصل طرح است! مجادله‌هایی که ماجرا را به شبکه‌های اجتماعی و بستر جامعه کشانده و به صف کشی موافقان و مخالفان منجر شده است. ایراداتی که ظاهرا طرح فوق موجب شده همه بر آن‌ها چشم بپوشند. رویکردی که مجابمان می‌کند بیشتر در ماجرا دقیق شده و تلاش کنیم چرایی مهم شدن این طرح را بررسی کنیم. نگرانی عمیقی که در خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نیز بازتاب یافته و از قضا به نمایش رویدادی جالب توجه منجر شده است.

نظرها

اخبار بیشتر