مجهزترین مدرسه استثنایی کشور در نظرآباد احداث می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
مجهزترین مدرسه استثنایی کشور در نظرآباد احداث می‌شود

مجهزترین مدرسه استثنایی کشور در نظرآباد احداث می‌شود

فارسخبرگزاری فارس |
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان البرز از ساخت‌ مجهزترین‌ مدرسه استثنایی کشور در نظرآباد خبر داد و گفت: ساخت این مدرسه تاکنون ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

محمد دلاوریان، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در البرز از احداث مجهزترین مدرسه استثنایی کشور در نظرآباد خبر داد و گفت: مجتمع آموزشی خیرساز دخترانه و پسرانه فاطمة‌الزهرا (س) در شهرستان نظرآباد در حال ساخت بوده و تاکنون ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان البرز ادامه داد: این مجتمع با زیربنای ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت هشت هزار و ۷۰۰ مترمربع در مرحله اجرای فوندانسیون قرار دارد. اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان برای این مدرسه در نظر گرفته شده است که تمام این هزینه توسط خیر مدرسه‌ساز پرداخت می‌شود.

دلاوریان در خصوص مشخصات این سازه تشریح کرد: این مجتمع دارای چهار مقطع پیش دبستانی، دبستانی، پیش حرفه‌ای و حرفه‌ای خواهد بود که دانش آموزان به صورت تفکیک شده و مجزا در آن به تحصیل می‌پردازند و با در نظر گرفتن شرایط خاص و فیزیکی آن‌ها، مدرسه در یک طبقه طراحی شده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان البرز در رابطه با تفاوت‌های این مجتمع با مدارس قبلی تصریح کرد: مدارس قبلی دارای چند کلاس و اتاق اداری بودند در حالیکه استفاده از معماری خاص، طراحی حیاط مرکزی و فضاهای جنبی بسیار متفاوت در این سازه، آن را از مدارس قبلی متمایز کرده است.

وی به وجود پنج کلاس درس در هر مقطع تحصیلی اشاره کرد و گفت: کارگاه آموزشی، سایت کامپیوتر، کتابخانه، اتاق‌های گفتار درمانی، کار درمانی، بازی درمانی و موسیقی درمانی نیز از بخش‌های پیش بینی شده در این مدرسه است. همچنین به دلیل تمایل برخی از این دانش آموزان به تحصیل در فضای باز، کلاس‌های روباز و آلاچیق نیز برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

دلاوریان با بیان اینکه علاوه بر مناسب سازی فضا جهت استفاده آسان‌تر، طراحی استخر و آب درمانی، اتاق اورژانس و پزشک نیز در این مدرسه پیش بینی شده است، اذعان کرد: در صورتی که پروژه با همین روال ادامه داشته باشد مهرماه سال آینده و یا دهه فجر همان سال به بهره برداری می‌رسد.

پراکندگی مدارس استثنایی استان البرز یکی از دغدغه‌های مسؤولان بود. این پراکندگی در تمامی مناطق استان یکسان نیست و در برخی مناطق با کمبود شدید این مدارس مواجه بودیم.

در حال حاضر منطقه سه کرج به دو مدرسه، مناطق یک، دو و چهار هر یک به یک مدرسه و شهرستان‌های ساوجبلاغ و نظرآباد نیز هرکدام به یک مدرسه استثنایی نیاز دارند تا بخشی از نیازهایشان در این بخش مرتفع شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راز گوشت‌های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است! +فیلم و عکس

رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قدمتی حدودا ۱۰۷ ساله دارد و در ابتدا مستشاران سوئدی در این مجموعه فعالیت داشتند. سرهنگ حمید مکرم رییس اداره تشخیص هویت تهران در خصوص فعالیت این مجموعه پلیسی به رکنا گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دایره تشیخص هویت با پروند‌های جنایی و سرقت برای مدیریت بهتر کارها اداره تشخیص هویت را به ۳ قسمت تقسیم کردیم. به طور مثال برای انتخابات شورایاری تهران، حدود ۳۶ هزار گواهی عدم سوءپیشینه توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر و به سه ارگان ارسال شد. رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه روزانه حدود هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار درخواست سوءپیشینه به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود، می‌گوید: حدود ۲۵۰ هزار درخواست در نیمه نخست امسال از پلیس ۱۰+ به اداره ۲۱ پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شده است. اداره ۲۲ پلیس آگاهی تهران بزرگسرهنگ مکرم در خصوص اداره ۲۲ تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در قسمت تشخیص هویت گفت: صحنه جرم از مهمترین موضوعات تشخیص هویت است زیرا پلیس در این حوزه با افرادی سرو کار دارد که متضرر شدند.

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری10 ساعت قبل

«دیشموک»، پایتخت آتش بی دود در اقلیم وطن و چه بسا کره خاکی!

تابناکتابناک1 روز قبل
اینجا هر هفده روز یک تن خودسوزی می‌کند تا شاید اطرافیانش را زنهار دهد و راه گشایشی برای همتایانش بگشاید! این روایت شهری محصور در کوه‌های زاگرس است که چند هزار نفر جمعیت دارد و شاخصه منحصر به فردش در میان دیگر شهر‌های استان کهگیلویه و بویراحمد، دمای کمتر هواست. سرمایی که گویی از دل برخی از اهالی این خطه سر بر می‌آورد …اینجا هر هفده روز یک تن خودسوزی می‌کند تا شاید اطرافیانش را زنهار دهد و راه گشایشی برای همتایانش بگشاید، اما دریغ! به گزارش «تابناک»، این روایت «دیشموک» است؛ شهری محصور در کوه‌های زاگرس که چند هزار نفر جمعیت دارد و شاخصه منحصر به فردش در میان دیگر شهر‌های استان کهگیلویه و بویراحمد، دمای کمتر هواست. سرمایی که گویی از دل برخی از اهالی این خطه برآمده، به ویژه آن‌هایی که گرمای زندگی در وجودشان رو به نابودی گذارده است.

فیلم/ سقوط مرگبار پل در بزرگراه!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا21 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر