اولین مدرسه سبز استان البرز در شهر کرج ساخته می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
اولین مدرسه سبز استان البرز در شهر کرج ساخته می‌شود

اولین مدرسه سبز استان البرز در شهر کرج ساخته می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
کرج - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز از احداث نخستین مدرسه سبز استان در شهر کرج خبر داد.

محمد دلاوریان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از تبدیل برخی مدارس استان البرز به مدارس سبز خبر داد و گفت: این مهم در دستور کار است.

وی با اشاره به ویژگی‌های این مدارس که مسئولیت‌های خود را در حفاظت از محیط زیست و اکوسیستم ایفا می‌کنند، گفت: اولین ویژگی مدارس مربوطه این است که در بحث سیستم گرمایش کلاس‌ها از بکارگیری پنل‌های خورشیدی استفاده می‌کنیم که به نحوی صرفه جویی در سوخت‌های فسیلی است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز با تاکید بر اینکه استان البرز در بکارگیری مدارس سبز چهارمین استان کشوراست، افزود: نخستین مدرسه در این زمینه که به مدرسه سبز تبدیل می‌شود در شهر کرج قرار دارد.

دلاوریان گفت: در مدارس سبز علاوه بر تفاوت در سیستم‌های گرمایشی یک برتری دیگر این مجموعه‌های آموزشی نسبت به باقی مدارس این است که کنترل هوشمند در خصوص سیستم‌های گرمایش از جمله پنل‌های خورشیدی اعمال می‌شود که میزان مصرف انرژی را پایین می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از آب باران برای تامین آب شرب، آبیاری فضای سبز و یا شستشوی مدارس از دیگر ویژگی‌های مدارس سبز است، عنوان کرد: برای ایجاد مدارس سبز مشاورانی را بکار گرفته و طراحی‌های مربوط به آن را انجام داده‌ایم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز همچنین تاکید کرد: نخستین مدرسه سبز البرز در خیابان مطهری کرج بعد از تامین اعتبار برای اجرای آن، وارد فاز عملیاتی عملیاتی می‌شود و در ادامه قصد داریم تعداد مدارس سبز استان را افزایش دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راز گوشت‌های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است! +فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قدمتی حدودا ۱۰۷ ساله دارد و در ابتدا مستشاران سوئدی در این مجموعه فعالیت داشتند. سرهنگ حمید مکرم رییس اداره تشخیص هویت تهران در خصوص فعالیت این مجموعه پلیسی به رکنا گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دایره تشیخص هویت با پروند‌های جنایی و سرقت برای مدیریت بهتر کارها اداره تشخیص هویت را به ۳ قسمت تقسیم کردیم. به طور مثال برای انتخابات شورایاری تهران، حدود ۳۶ هزار گواهی عدم سوءپیشینه توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر و به سه ارگان ارسال شد. رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه روزانه حدود هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار درخواست سوءپیشینه به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود، می‌گوید: حدود ۲۵۰ هزار درخواست در نیمه نخست امسال از پلیس ۱۰+ به اداره ۲۱ پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شده است. اداره ۲۲ پلیس آگاهی تهران بزرگسرهنگ مکرم در خصوص اداره ۲۲ تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در قسمت تشخیص هویت گفت: صحنه جرم از مهمترین موضوعات تشخیص هویت است زیرا پلیس در این حوزه با افرادی سرو کار دارد که متضرر شدند.

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

فیلم/ سقوط مرگبار پل در بزرگراه!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نیوشا ضیغمی با آرش پولادخان تاجره نقره ازدواج کرده است. نیوشا ضیغمی، بازیگر سینما و تلویزیون، متولد ۱۸ تیر ماه ۱۳۵۹ در تهران، است. مرحوم پدرش محسن ضیغمی دبیر بازنشسته بود و مادرش فهیمه رستم‌پور کارمند بازنشسته است و تنها یک خواهر بنام روشا دارد. در حال حاضر هم با همسر خود که متولد ۱۳۵۲ است در کار تجارت نقره و سرمایه گذاری روی فیلم‌ها فعالیت می‌کند. چون کار خانه که فقط آشپزی نیست!

نظرها

اخبار بیشتر