اقامت بیش از ۹۱ میلیون نفر شب مسافر در گیلان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
اقامت بیش از ۹۱ میلیون نفر شب مسافر در گیلان

اقامت بیش از ۹۱ میلیون نفر شب مسافر در گیلان

مهرخبرگزاری مهر |
رشت- مدیر کل میراث فرهنگی گیلان گفت: در ۱۸ ماهه گذشته بیش از ۹۱ میلیون و ۲۲۲ هزار نفر شب مسافر در مراکز اقامتی استان گیلان اقامت کرده اند

شهرود امیرانتخابی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در ۱۸ ماهه گذشته موفق به جذب ۲۲۰ سرمایه گذار در حوزه گردشگری در استان گیلان شده‌ایم، اظهار کرد: در این مدت ۶۴۳ موافقنامه اصولی صادر شده است.

وی افزود: در شش ماه نخست امسال نیز براساس عناوین و مصادیق تاسیسات گردشگری از مجموع ۶۹ طرح منجر به صدور موافقت اصولی ۲۸ طرح در قالب مجتمع گردشگری، پنج هتل، ۱۲ هتل آپارتمان، ۱۷ مهمانپذیر، ۵ خانه سنتی و ۲ محور اسکله تفریحی بوده است.

امیرانتخابی در ادامه با اشاره به تعداد گردشگران ورودی به استان گیلان در طول ۱۸ ماهه گذشته، گفت: در این مدت بیش از ۹۱ میلیون و ۲۲۲ هزار نفر شب مسافر داخلی در واحدهای اقامتی استان گیلان ثبت شده است.

وی همچنین به بهره برداری از ۱۵ هتل و هتل آپارتمان و ۳۲ واحد اقامتگاه بوم‌گردی در این مدت در گیلان اشاره و تصریح کرد: ۳۰۰ پروژه با سرمایه گذاری بیش از ۱۲۵۰ میلیارد تومان و اشتغال حدود ۴۳۰۰ نفری در حال اجرا است.

امیر انتخابی با بیان اینکه حدود ۴۱۰ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه طرح‌های روستایی پرداخت شده است، بیان کرد: با اجرای این طرح‌ها برای دو هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روستایی ۷ هزار ساله در ایران که باعث شگفتی جهانگردان اسپانیایی شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دهکده صخره‌ای کندوان گردشگران زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب می‌کند و چند جهانگرد اسپانیایی پس از ورود به این مکان تلاش کردند تا با ساختن کلیپ، آن را به هم کشوری‌های خود و همینطور جهان معرفی کنند. کندوان روستایی هفت هزار ساله است که در سال ١٣٧٦ به ثبت ملى رسید. بیشتر بخوانید: پتانسیل بزرگترین جزیره ایران برای تبدیل شدن به قطب گردشگری جهانانتهای پیام/منطقه بی نظیر توریستی در ایران + فیلم
ایسناایسنا4 ساعت قبل
مدافع پرسپولیس ابراز امیدواری کرد که تیمش در ادامه مسابقات فصل به روند رو به رشد خود ادامه دهد. وی ادامه داد: هفته به هفته بهتر شدیم و ان‌شاء‌الله در بازی‌های بعد هم این روند را ادامه دهیم. مدافع پرسپولیس همچنین در واکنش به اینکه بازی‌های دشوار تیمش در این فصل به پایان رسیده گفت: همه بازی‌ها سخت است. ما بازی به بازی، با قدرت پیش می‌رویم. کنعانی‌زادگان درباره غیبت هواداران و محرومیت آنها از سوی کمیته انضباطی خاطرنشان کرد: جای تماشاگران خالی بود.

خوش شانسی دوچرخه سوار از له نشدن زیر تریلی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران16 ساعت قبل

فیلم | فرمول محاسبه خسارت تصادفات چه تغییری کرد؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم | حرکت عجیب یک دروازه‌بان

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر