بررسی راهکارهای مشارکت کتابخانه‌های روستایی فارس در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
بررسی راهکارهای مشارکت کتابخانه‌های روستایی فارس در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب

بررسی راهکارهای مشارکت کتابخانه‌های روستایی فارس در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب

نشست هم افزایی کتابداران کتابخانه های روستایی فارس با هدف توسعه فرهنگی و ترویج کتابخوانی و حضور فعال روستاهای دارای کتابخانه در جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب کشور در شیراز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، نشست هم افزایی کتابداران روستایی کتابخانه‌های عمومی فارس، روز یکشنبه ۲۱ مهرماه ساعت ۹ در سالن کتابدار شیراز با حضور ابراهیم حیدری، مدیرکل دفتر مطالعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس و کتابداران ۵۲ کتابخانه عمومی روستایی فارس برگزار می‌شود.

در این دیدار روستاهای دوستدار کتاب فارس، تجربیات خود را به اشتراک خواهند گذاشت. همچنین محمد حسن زاده، رئیس انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران، «شیوه‌های جلب مشارکت در کتابخانه‌های روستایی و تأثیر کتابخانه‌های عمومی در روستاها» را به صورت ویدئو کنفرانس ارائه خواهد داد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

گفتنی است، جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب به‌منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح‌های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه، در سطح روستاها و عشایر سراسر کشور برگزار می‌شود. ششمین دوره جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب ایران در سال جاری با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز شده است که براساس فراخوان جشنواره، متقاضیان تا پایان آذرماه می‌توانند مدارک خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راهپیمایی اربعین نماد اتحاد مسلمانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
راهپیمایی اربعین حسینی، امسال هم مانند سال‌های گذشته نمادی از اقتدار و اتحاد میان مسلمانان شده است. این خبر در حال تکمیل است …طنین لبیک یا حسین میلیونها زائر سیدالشهدا از چهار گوشه جهان در جاده‌های اربعینراهپیمای اربعین حسینی، امسال هم مانند سال‌های گذشته نمادی از اقتدار و اتحاد میان مسلمانان شده است. در این میان دو ملت ایران و عراق، که بیشترین سهم را در این راهپیمایی عظیم از آن خود کرده‌اند، بهره بیشتری از این اتحاد و انسجام برده‌اند. طریق الحسین علیه السلامسالم زاده، از میانه‌های عمودهای طریق الحسین علیه السلام، نمی‌از یم این اتحاد را به تصویر کشیده است. سردار سلامی: سپاه آمادگی دارد با تعطیل کردن همه سرویس‌های حمل و نقل سپاه در همه شهرها، اتوبوس‌ها و امکانات حمل و نقل عمومی برای تسهیل تردد زائران به مرز‌ها گسیل کند.

فیلم | اعتراض و پیاده نشدن مسافران پرواز نجف_تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
جالب است که بسیاری از بازیگران سینمای ایران برای به دنیا آوردن فرزندان خود به خارج از کشور سفر می‌کنند. فریبا نادری بازیگر سریال تلویزیونی ستایش اعلام کرده که دخترش متولد تورنتو کانادا است. جالب است که بسیاری از بازیگران سینمای ایران، برای به دنیا آوردن فرزندان خود به خارج از کشور سفر می‌کنند. در ماه‌های گذشته نیز سفر رامبد جوان و همسرش نگار جواهریان به کانادا حاشیه‌ساز شد.

محمدرضا گلزار در خاک آمریکا شکست خورد / احتمال لغو کنسرت! + فیلم

رکنارکنا21 ساعت قبل
به گزارش رکنا، محمدرضا گلزار قرار است که در دالبی تیاتر طی هفته‌های آینده کنسرت برگزار کند و شبکه‌های فارسی زبان لس‌آنجلس بشدت در حال تبلیغات شبانه‌روزی برای کنسرت محمدرضا گلزار هستند. هواداران این بازیگر با ارسال لینکی برای کافه سینما، از مسیر خرید بلیت برای حضور در سالن، این خبر را به‌چالش کشیده‌اند. گروهی محمدرضا گلزار خواننده‌ای استاندارد نمی‌دانند و با اذعان به فالش‌خوانی وی در کنسرت‌های که اخیرا روزنامه جام جم بدان مفضل پرداخت بود را دلیل شکست محمدرضا گلزار در برگزاری این برنامه می‌دانند. این آمار برای خرید کنسرت محمدرضا گلزار در آمریکا به اندازه یک کلوب صد نفری بی‌سابقه است. البته بوقچی‌هایی هم هستند که سعی می‌کنند برگزاری این مراسم را در سالن مراسم اسکار جلوه دهند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر