مرزها و بازارچەهای کردستان نیازمند توجە و حمایت برای توسعە مبادلات هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اقتصادی
مرزها و بازارچەهای کردستان نیازمند توجە و حمایت برای توسعە مبادلات هستند

مرزها و بازارچەهای کردستان نیازمند توجە و حمایت برای توسعە مبادلات هستند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
استاندار کردستان توسعە مبادلات تجاری در مرزهای رسمی و بازارچە های مرزی را نیازمند توجە و حمایت در راستای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال ارزیابی کرد.

بە گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، بهمن مرادنیا در سی و سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و سرکنسول ایران در سلیمانیه برگزار شد، اظهار داشت: برای ما هموارە مرز در حوزە مبادلات تجاری از اهمیت خاصی برخوردار بودە و با همە توان برای رفع مشکلات آن تلاش کردەایم.

وی حل برخی موانع و مشکلات در مرز سیرانبند بانە برای تسهیل رفت و آمد تجار و بازرگانان را خواستار شد و افزود: بسیاری از تجار شهرستان بانه با استان سلیمانیه مراوده اقتصادی و تجاری دارند و بر همین مبنا باید مسئولان برای رسمی شدن آن و تردد مسافر از آن مرز با دولت مرکزی و حکومت اقلیم اقدام اساسی انجام دهند.

مرادنیا همچنین اعمال تعرفه‌های سنگین از جانب حکومت اقلیم کردستان عراق بر تولیدات برخی محصولات کشاورزی استان را مورد انتقاد قرار داد و بیان کرد: کشاورزان کردستانی بە امید صادرات محصولات زیادی کشت کردند کە متاسفانە بە دلیل اعمال تعرفە سنگین از صادرات آن بازماندند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

استاندار کردستان یادآوری کرد: طبق برخی گزارشات تعرفە‌های تجاری اعمال شدە در مرزهای استان توسط اقلیم بسیار متفاوت از مرزهای ترکیە است و می‌طلبد در این خصوص مذاکرات سازندەای انجام شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد ایجاد شهرک صنعتی مشترک با کردستان عراق کە مورد تایید وزارت صنعت نیز هست در سفر ریاست محترم جمهوری جنبە اجرایی پیدا کند.

مرادنیا در ادامە سخنان خود یکی از موضوعات و مفاد تفاهم نامە با اقلیم کردستان عراق را تلاش برای اتصال راە آهن همدان سنندج بە اقلیم کردستان ذکر کرد و گفت: رئیس جمهور عراق نیز از این مسئلە استقبال کردند و قرار شد آنان فاینانس طرح را تامین کنند و برای اجرایی شدن این موضوع نیازمند همت جدی دولت هستیم.

استاندار کردستان اضافە کرد: ایجاد این خط راە آهن می‌تواند بە گستردە گی و پایداری روابط اقتصادی ایران و کشور عراق کمک کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افزایش بی ضابطه قیمت؛ افت کیفیت نان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در این بین افزایش قیمت تنور برخی از نانوایی‌ها را نیز داغ‌تر کرد و بدون نصب نرخ جدید نان، هر قیمتی که می‌خواهند نان را پخت می‌کنند، استدلال برخی نانوایان این است که کنجد و سبزی به نان اضافه می‌کنند و این باعث افزایش قیمت نان می‌شود. علت افزایش نرخ نان از نظر نانوایاناجبار نصب نرخ نامه جدید نان بهانه‌ای شد تا سری به نانوایی‌های سطح شهر تهران بزنیم. وی ادامه داد: قیمت نان سنگک ازاد پز ۱۸۰۰ تومان است اما وقتی ما علت افرایش قیمت را از نانوا می‌پرسیم می‌گوید کنجد دارد؛ کنجد باعث شده تا نانوایی‌ها قیمت نان را بدون ضابطه به فروش برسانند. اقای محمودی که از مشتریان نانوایی بود می‌گوید: قیمت نان مشخص نیست و ۲۰۰ تومان بر قیمت نان اضافه می‌کند و می‌گوید که پول خورد نداریم در صورتی که با کارت خوان هم همین قیمت است. نکته دوم این است که برای جلوگیری از افزایش قیمت باید کف و سقف قیمت نان نیز مشخص شود اگر چه بیان شده است که نان با یک رو کنجد ۵۰۰ تومان بر قیمت نان می‌افزاید، اما این موضوع علت نرخ گذاری متفاوت شده است.

کدام سناریوی بازداشت زم واقعی است؟ از تعقیب و مراقبت در اردن تا عملیات ربایش در بغداد + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
نامه نیوز- گروه سیاست: بازداشت روح‌الله زم (مدیر کانال جنجالی ضد نظام آمدنیوز) و نحوه دستگیری او هنوز در هاله‌ای از ابهام است. هنوز اخبار ضد و نقیضی در ارتباط با نحوه دستگیری و فریب زم منتشر می‌شود. شرکت‌های هوایی در همان آغاز در پاسخ به خبرنگاران ضمن استعلام نام روح‌الله زم، مدعی شدند که هیچ مسافری با این نام نداشته‌اند. ۳: سناریوی عملیات فریب در عراقیکی از محتمل‌ترین سناریوهایی که در روزهای اخیر مطرح شده است، ماجرای بازداشت روح‌الله زم در شهر نجف است. این سناریو البته تا حدی مورد تایید همسر خود روح‌الله زم نیز قرار گرفت.

روز جهانی غذا در این کشور متفاوت است!

مهرمهر21 ساعت قبل

پیاده‌روی عاشقانه ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر+تصاویر

10+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

مسابقه پرسرعت‌ترین ماشین‌های خورشیدی جهان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
ایلناایلنا5 ساعت قبل
کاخ کرملین به نامه اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا به همتای ترک خود واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، کاخ کرملین امروز -‌پنج‌شنبه- از لحن «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در نامه‌ اخیرش به «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه انتقاد کرد. ترامپ در این نامه نسبت به پیامدهای عملیات نظامی آنکارا در شمال شرقی سوریه هشدار داده است. وی در این نامه نوشته است: «بیایید برای دستیابی به یک توافق خوب همکاری کنیم. بعدا با شما تماس می‌گیرم.» «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ کرملین، ‌در جمع خبرنگاران، با انتقاد از لحن نامه ترامپ گفت: «در مکاتبات میان رهبران کشورها، اغلب یا چنین لحنی مواجه نمی‌شوید.

نظرها

اخبار بیشتر