حضور دانشمندان جهان اسلام حوزه نانو و انرژی تجدیدپذیر در ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
حضور دانشمندان جهان اسلام حوزه نانو و انرژی تجدیدپذیر در ایران

حضور دانشمندان جهان اسلام حوزه نانو و انرژی تجدیدپذیر در ایران

مهرخبرگزاری مهر |
شبکه نانوفناوری جهان اسلام همزمان با اعطای جایزه مصطفی(ص)از ١٣دانشمند حوزه نانو و انرژی تجدید پذیر برای به اشتراک گذاری تجارب دعوت کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر فاطمه ترک نیک سرپرست دبیرخانه شبکه نانوفناوری جهان اسلام مستقر در پژوهشگاه مواد و انرژی در جمع خبرنگاران در دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو گفت: رسالت ما در این شبکه بر این است که با نخبگان جهان اسلام در زمینه نانو، تعامل سازنده و موثری در قالب آموزش، پژوهش، پروژه‌های بین المللی و فروش محصولات و دستاوردهای فناوری نانو در بازارهای جهانی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه کشور ایران یکی از کشورهای پیشرو در حوزه نانو با سابقه مطلوب و قابل قبول است، گفت: سعی ما بر این است تا با برگزاری رویدادهای بین المللی هر دو سال یکبار در حوزه نانو بتوانیم از تجربه و علم نخبگان کشورهای اسلامی پیشرفته‌تر نظیر ایران، مالزی، پاکستان، عربستان و ترکیه برای آموزش نخبگان دیگر کشورهای اسلامی استفاده کنیم.

ترک نیک در خصوص اهداف شبکه نانو فناوری کشورهای اسلامی گفت: توسعه و تقویت همکاری‌های هدفمند علمی- بین المللی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی کشورهای اسلامی (برای دعوت از اساتید خارجی، ارائه دوره‌های کوتاه مدت، ارائه پروژه‌های مشترک و جذب دانشجویان خارجی در دوره‌های کوتاه و بلند مدت)، تعامل سازنده در سطح ملی و بین المللی و همچنین اشاعه ماموریت‌ها و چشم انداز شبکه در حوزه نانو در میان کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی، به عنوان اهداف بلند مدت این شبکه به شمار می‌رود.

برگزاری کارگاهی در دو حوزه نانو و انرژی تجدید پذیر

ترک نیک بیان کرد: در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه نانو، در حال آماده سازی بستر لازم برای برگزاری سومین کارگاه-کنفرانس بین المللی در حوزه «نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر» در ١٩ آبان ماه جاری هستیم که از ١٣ دانشمند بنام، دعوت به عمل آمده تا تجارب خود را به اشتراک بگذارند.

وی با بیان اینکه این کارگاه همزمان با اعطای سومین دوره جایزه مصطفی است، گفت: این رویداد با همکاری دبیرخانه مصطفی و استپ درحال شکل گیری است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راز گوشت‌های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است! +فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قدمتی حدودا ۱۰۷ ساله دارد و در ابتدا مستشاران سوئدی در این مجموعه فعالیت داشتند. سرهنگ حمید مکرم رییس اداره تشخیص هویت تهران در خصوص فعالیت این مجموعه پلیسی به رکنا گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دایره تشیخص هویت با پروند‌های جنایی و سرقت برای مدیریت بهتر کارها اداره تشخیص هویت را به ۳ قسمت تقسیم کردیم. به طور مثال برای انتخابات شورایاری تهران، حدود ۳۶ هزار گواهی عدم سوءپیشینه توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر و به سه ارگان ارسال شد. رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه روزانه حدود هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار درخواست سوءپیشینه به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود، می‌گوید: حدود ۲۵۰ هزار درخواست در نیمه نخست امسال از پلیس ۱۰+ به اداره ۲۱ پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شده است. اداره ۲۲ پلیس آگاهی تهران بزرگسرهنگ مکرم در خصوص اداره ۲۲ تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در قسمت تشخیص هویت گفت: صحنه جرم از مهمترین موضوعات تشخیص هویت است زیرا پلیس در این حوزه با افرادی سرو کار دارد که متضرر شدند.

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

فیلم/ سقوط مرگبار پل در بزرگراه!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نیوشا ضیغمی با آرش پولادخان تاجره نقره ازدواج کرده است. نیوشا ضیغمی، بازیگر سینما و تلویزیون، متولد ۱۸ تیر ماه ۱۳۵۹ در تهران، است. مرحوم پدرش محسن ضیغمی دبیر بازنشسته بود و مادرش فهیمه رستم‌پور کارمند بازنشسته است و تنها یک خواهر بنام روشا دارد. در حال حاضر هم با همسر خود که متولد ۱۳۵۲ است در کار تجارت نقره و سرمایه گذاری روی فیلم‌ها فعالیت می‌کند. چون کار خانه که فقط آشپزی نیست!

نظرها

اخبار بیشتر