برترین‌های مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان تقدیر شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
برترین‌های مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان تقدیر شدند

برترین‌های مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان تقدیر شدند

مهرخبرگزاری مهر |
در اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان که عصر دیروز در شهر اصفهان برگزار شد، برترین های هر رشته مورد تقدیر واقع شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات سراسری در بخش خواهران شامگاه دیروز در شهر اصفهان برگزار شد و بدین وسیله پرونده این دوره مسابقات نیز تا سال آینده بسته شد.

در این دوره در رشته قرائت خواهران هاله فیروزی از اردبیل رتبه ممتاز مسابقات سراسری قرآن را بدست آورد همچنین آذرمان صادقی از تهران، مرضیه میرزایی پور از خراسان رضوی و عاطفه ناصح حائز رتبه عالی در رشته قرائت چهل و ومین دوره مسابقات سراسری قرآن شدند.

در رشته حفظ کل خواهران نیز عطیه تبیانیان از تهران و فاطمه نظری از مازندران رتبه ممتاز این رشته شدند. همچنین زهرا سلطانپور از مازندران، فاطمه زرین قلم از تهران، فاطمه شیرازی از تهران، ملیحه طالبیان از تهران حائز رتبه عالی شدند. هاجر مهرعلیان از استان اصفهان، زهرا محبی از اصفهان، مریم تقی زاده از تهران و سیده زینب تقوی پور ازگیلان شایسته تقدیر شدند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

در این دوره از مسابقات زکیه صابر، حافظ گیلانی ساکن رشت رتبه عالی حفظ ۲۰ جزء قران کریم در چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کشور را که در اصفهان برگزار شد کسب کرد.

در رشته حفظ ۱۰ جزء، ثریا کوهستانی از شفت، زینب جروند از لاهیجان و معصومه عساکره از بندرانزلی رتبه‌های برتر را از آن خود کردند، در رشته حفظ ۲۰ جزء، زکیه صابر از رشت، رقیه رضایی از ماسال و سارا مجیدی از بندرانزلی رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند، در رشته حفظ کل، سیده زینب تقوا پور، سمانه سادات خان دوستی و فاطمه قلی زاده از رشت به عنوان رتبه‌های برتر معرفی شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نیوشا ضیغمی با آرش پولادخان تاجره نقره ازدواج کرده است. نیوشا ضیغمی، بازیگر سینما و تلویزیون، متولد ۱۸ تیر ماه ۱۳۵۹ در تهران، است. مرحوم پدرش محسن ضیغمی دبیر بازنشسته بود و مادرش فهیمه رستم‌پور کارمند بازنشسته است و تنها یک خواهر بنام روشا دارد. در حال حاضر هم با همسر خود که متولد ۱۳۵۲ است در کار تجارت نقره و سرمایه گذاری روی فیلم‌ها فعالیت می‌کند. چون کار خانه که فقط آشپزی نیست!
ایمناایمنا1 روز قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!

درگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
داغ‌های مجازیدرگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌هافیلمی از درگیری و کتک کاری یک مدیر با کارمندانش که به دلیل مطالباتشان تجمع کرده بودند به یکی از پر واکنش‌ترین فیلم‌ها در فضای مجازی تبدیل شده است

نظرها

اخبار بیشتر