احتمال افزایش مهلت زمان بازگرداندن ارز صادراتی/ بازار داخل و صادرات هر دو اولویت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
احتمال افزایش مهلت زمان بازگرداندن ارز صادراتی/ بازار داخل و صادرات هر دو اولویت است

احتمال افزایش مهلت زمان بازگرداندن ارز صادراتی/ بازار داخل و صادرات هر دو اولویت است

معاون وزیر صمت از احتمال افزایش مهلت زمان بازگرداندن ارز صادراتی خبر داد.

اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛حمید زادبوم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با بیان اینکه که حدود ۷۰درصد صادرکنندگان کشور تعهد ارزی را ایفا کرده‌اند اظهار کرد: بیشتر کسانی که در بازگرداندن ارز خود متعهد بوده‌اند، افرادی هستند که تولید دارند و عدم ایفای تعهد ارزی برایشان بی‌معناست یعنی صادرکننده واقعی و شناسنامه‌دار هستند.

رییس سازمان توسعه تجارت درباره روندبازگشت ارز صادراتیتوضیح داد: احتمال دارد بانک مرکزی مدت زمان مهلت بازگشت ارز صادراتی را تمدید کند که البته این موارد قابل بازنگری هستند ولی اصل کار یعنی الزام به بازگرداندن ارز متوقف نخواهد شد.

وی با اشاره به آمار تجارت خارجی کشور در نیمه اول امسال تصریح کرد: با وجود همه محدودیت‌ها و مشکلات بین‌المللی و تحریم‌های آمریکا، تجارت خارجی کشور در شرایط کنونی وضعیت مناسبی دارد و به همین شکل ادامه خواهد داشت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

زادبوم درباره برنامه سازمان توسعه تجارت در خصوص واردات خودروهای خارجی تاکید کرد: با توجه به ارزبری بالای واردات خودرو و حساس بودن منابع ارزی کشوردر شرایط فعلی، واردات هر نوع خودروی خارجی به کشور ممنوع است و فعلا برنامه‌ای برای آزادسازی آن نداریم.

 رییس سازمان توسعه تجارت در خصوص سایر کالا‌هایی که واردات یا صادرات آن‌ها ممنوع است نیز گفت: اگر واردات و صادرات به تولید داخل ضربه بزند ممنوعیت خواهیم داشت، اما در حال حاضر صادرات و بازار داخل هر دو برای ما در اولویت است و در این راستا از تولیداتی که هم برای تامین نیاز داخل و هم صادرات صورت گرفته باشد حمایت خواهیم کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

ترامپ از استعفای وزیر انرژی آمریکا خبر داد

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این خبر را یک روز قبل از فرا رسیدن ضرب الاجل تعیین شده دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای ریک پری به منظور ارائه اسناد مرتبط با تحقیق مرتبط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد. ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در تگزاس گفت: ریک یک کار خارق العاده در بخش انرژی انجام داد، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است و سه سال زمانی طولانی است. تاریخ دقیق استعفای پری مشخص نیست. پری که مدت زمانی طولانی فرماندار تگزاس بود، اوایل این ماه اعلام کرد برنامه‌ای برای استعفا کردن از سمت خود ندارد. او گزارش رسانه‌ها را در این باره رد کرد که انتظار می‌رود او در ماه نوامبر از سمت خود استعفا کند. طی هفته‌های اخیر، او خود را درگیر تحقیقات در ارتباط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا دید که ریاست جمهوری ترامپ را تهدید می‌کند. سه کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا در روز دهم ماه اکتبر (۱۸ مهر) یک احضاریه برای پری صادر کردند تا او اسناد مربوط به نقشش در تلاش‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای انجام دادن تحقیقاتی درباره رقیب سیاسی ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰, ارائه کند. سیاست ترامپ در قبال اوکراین در کانون تحقیقات مرتبط با استیضاح او قرار دارد و این موضوع از گفتگوی تلفنی روز ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) نشأت می‌گیرد که ترامپ طی آن زلسنکی را برای تحقیق درباره جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور و پسرش هانتر تحت فشار قرار داد. میک مالوینی سرپرست کارکنان کاخ سفید در روز پنجشنبه اعلام کرد ترامپ پری را مأمور همکاری با رودی جولیانی وکیل شخصی خود در ارتباط با سیاست واشنگتن در قبال اوکراین کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴10 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از باکو، کمیته دولتی گمرک جمهوری آذربایجان حجم مبادلات تجاری جمهوری اسلامی ایران و این کشور را در نه ماه گذشته میلادی نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار اعلام کرد. به گزارش کمیته دولتی گمرک جمهوری آذربایجان در نه ماه سال جاری میلادی گردش تجاری میان جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران به ۳۹۰ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۱۲۰ دلار رسیده است که این میزان در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل ۴۵٫۴ درصد و یا ۱۲۱ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۸۱۰ دلار بیشتر است. بر اساس این گزارش در نه ماه سال جاری میلادی صادرات جمهوری آذربایجان به ایران هم به ارزش ۲۷ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۸۸۰ دلار بوده است که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته میلادی ۷ میلیون و ۱۴۱ هزار دلار و یا ۳۴٫۶ درصد افزایش داشته است. واردات این کشور از جمهوری اسلامی ایران هم به ارزش ۳۶۲ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۲۴۰ دلار بوده است که این میزان هم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل ۱۱۴ میلیون و ۸۰۴ هزار و ۸۱۰ دلار و یا ۴۶٫۳ درصد افزایش یافته است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

روابط ایران و عربستان با میانجیگری‌های اخیر تغییر می‌کند؟

خبری14 ساعت قبل

اردوغان پیشنهاد آتش‌بس در شمال سوریه را رد کرد!

خبری2 روز قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۴ مهرماه

خبری2 روز قبل

تبعیض نژادی در دادگاه‌های آمریکا/گاردین: هزاران نفر از شهروندان لس آنجلس مجبور به کار اجباری می‌شوند

میزان‌آنلاین9 دقیقه قبل

به بهانه تعویق نبرد بزرگ لالیگا؛ سیاسی‌ترین «ال‌کلاسیکو» های تاریخ

نود19 دقیقه قبل

رونمایی رسمی از لوگوی جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۹

نود23 دقیقه قبل

محمودی: انتظار بیشتری از وزارت ورزش دارم/ والیبال از سوءمدیریت آسیب دیده است

ایسنا24 دقیقه قبل

طالبی: آقای ویلموتس به فوتبال آسیا خوش آمدی/ ۴ مهاجم نشانه هجومی بودن نیست

ایسنا32 دقیقه قبل

فضا در انتظار ورود یک ایستگاه فضایی جدید چینی

میزان‌آنلاین34 دقیقه قبل

تمهیدات ترافیکی پلیس راهور پایتخت در خصوص اربعین حسینی در تهران

نامه‌نیور41 دقیقه قبل