آموزش برای کودکان صفر تا هفت سال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. فرهنگ
آموزش برای کودکان صفر تا هفت سال

آموزش برای کودکان صفر تا هفت سال

ایمناخبرگزاری ایمنا |
آموزش برای کودکان صفر تا هفت سال حلقه مفقوده ای است که کمتر به آن توجه شده و باید با برنامه ریزی این خلاء را پر کرد.

ریحانه راضی، مسئول آموزش موسسه توتم خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه صفر تا هفت سالگی مهم‌ترین زمان برای رشد ذهنی کودکان است، اظهار کرد: آموزش و پرورش رسمی برای کودکان صفر تا هفت سال برنامه‌ای ندارد و جامعه باید تلاش کند تا برنامه مناسبی برای تربیت این کودکان تنظیم کند.

وی با اشاره به اینکه کودکان تا سن هفت سالگی بیشتر با خانواده خود در ارتباط هستند، تصریح کرد: فضای خانواده باید به گونه‌ای باشد که بتواند محیط تربیتی مناسبی را برای کودک فراهم کند و با تقویت هفت سرمایه معنوی، شناختی، رشدی-حرکتی، روانی، شخصی، اجتماعی و فرهنگی می‌تواند به این هدف جامه عمل بپوشاند.

مسئول آموزش موسسه توتم خانواده با اشاره به برنامه اخیر این موسسه تحت عنوان کافه فیلم و تربیت عنوان کرد: فیلم، ذهن افراد را درگیر می‌کند و مطلبی که قرار است منتقل شود را برای آنها به نمایش می‌گذارد که این مسئله به درک بهتر مطلب کمک خواهد کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

راضی ادامه داد: بر این اساس ما فیلم (This is us)) را برای این برنامه انتخاب کرده‌ایم چرا که سکانس‌های مختلف این فیلم چالش‌هایی که پدران و مادران با تربیت کودکان خود دارند و نکاتی که خانواده‌ها به لحاظ تربیتی باید بدانند را به خوبی نمایش می‌دهد.

وی تصریح کرد: مدت سه سال است که متخصص مختلف از جایگاه‌های متفاوت در موسسه توتم خانواده جمع شده‌اند تا روی یک دغدغه مشترک که پیشرفت ایران است، کار کنند، هدف این متخصصین رسیدن به دانشی در حوزه کودک و توسعه است تا بتوانیم کودکان را به شکلی مناسب برای ایران فردا تربیت کنیم‌. کد خبر ۳۸۹۳۹۹

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
عده‌ای زباله جمع می‌کنند، برخی برای فقر فرهنگی نذر می‌کنند، کتاب می‌خرند و حتی برایش پویش هم راه انداخته‌اند. همچنین دیده شده انیمیشن‌هایی با عنوان هشتک نذر فرهنگی ساخته و در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است. البته این جمله به معنای این نیست که نذر غذا وجود نداشته باشد. چند سال پیش یکی در اهواز نذر کتاب داشت یا برای مثال در حال حاضر نذر دانش آموزان، طبیعت یا حیوانات می‌کنند. برای مثال مدتی پیش فردی تماس گرفت و گفت من هر سال غذا نذری می‌دادم اما تصمیم گرفتیم امسال آن را برای ارتقاء دانش دانش آموزان هزینه کنم.

چشم و گوش بسته به سینما می‌آید/ببینید

برنابرنا14 ساعت قبل

رد خون همچنان پرفروش‌ترین فیلم هفته

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
فارسفارس18 ساعت قبل
نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، زنانی که قاعدگی نامنظم دارند به میزان قابل توجهی در معرض مرگ زودرس هستند. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، زنانی که قاعدگی نامنظم دارند به میزان قابل توجهی در معرض مرگ زودرس هستند. دانشمندان دانشگاه هاروارد طی یک بررسی ۲۰ ساله چرخه قاعدگی بیش از ۹۳ هزار نفر را بررسی کردند و درنهایت دریافتند، داشتن چرخه قاعدگی نامنظم یا طولانی مدت می‌تواند نشانه مرگ زودرس باشد. براساس این پژوهش دو دهه‌ای، زنانی که چرخه قاعدگی آنها نوسان دارد، یک سوم بیشتر از سایر افراد ممکن است دچار مرگ زودرس شوند. دبورا لورل، استاد اپیدمیولوژی دانشکده پزشکی بریستول می‌گوید: ‌مطالعات زیادی وجود دارد که نشان دهنده ارتباط بین دوره‌های نامنظم قاعدگی و بیماری است؛ دوره‌های نامنظم قاعدگی خطر مرگ ناشی از سرطان و مشکلات قلبی و عروقی مانند بیماری قلبی را افزایش می‌دهد.

داریوش مهرجویی بامعرفت …/ببینید

برنابرنا5 ساعت قبل
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ اصغر شاهوردی صدابردار برجسته سینمای ایران سر صحنه «لامینور» تازه‌ترین فیلم داریوش مهرجویی حضور پیدا کرد. شاهوردی با حضور در پشت صحنه این‌ فیلم یک سکانس از «لامینور» را افتخاری صدابرداری کرد. شاهوردی که از سال ۸۶ به علت تصادف رانندگی دچار آسیب‌دیدگی مغزی شده، در بیش از ده فیلم با مهرجویی همکاری داشته است. فیلم‌های اجاره نشین‌ها، هامون، سارا، بمانی، پری، لیلا، دختردایی گمشده، میکس، بانو، میهمان مامان از تجربه‌های مشترک صدابرداری شاهوردی در سینمای مهرجویی است. شاهوردی همچنین در میکس مهرجویی بازی کرده است. «لامینور» با نویسندگی مشترک وحیده محمدی‌فر و داریوش مهرجویی به تهیه کنندگی رضا درمیشیان جلوی دوربین رفته است.

نظرها

اخبار بیشتر